جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: شنيدت صداي خس خس در صداهاي بلند

ilia.n آفلاین است تازه وارد

پیشفرض شنيدت صداي خس خس در صداهاي بلند

با سلام
    من يك جوان 25 هستم.مدت 3 سال پيش هنگام گوش كردن به واكمن متوجه شدم كه با صداي بلند گوشم صداي شنيده شده را با خس خس مي شنود. ( فقط گوش سمت راست)بعد ها متوجه شدم كه هنگامي كه احساتي مي شوم( خنده يا بغض وگريه ) اين حالت بروز ميكند.
    با مراجعه به 3 پزشك متخصص هر 3 سلامتي گوش مرا تاييد كردندو فقط وجود التهاب در گوش سمت راست مرا تاييد كردند ودر اخرين مراجعه چندين قطر استريل برايم تجويز نمودن.اما مشكل من حل نشد.
    بخصوص در اين اواخر گا هي احساس كيپ شدن گوش راستم ( گوش مورد بحث) وترشح زياد مايع گوش را داشته ام.مساله اي كه مرا متوجه خود كرده است اين است كه هنگام خميازه كشيدن فشار زيادي به گوش سمت راستم وارد مي شود كه خودم اين مساله را در بروز اين ناراحتي مهم ميدانم.
    لازم به توضيح است كه نوار گوش نيز برداشته ام كه افت كم شنوايي در باند 4 كيلو هرتز براي هر دو گوش نشان مي دهد كه از اين نظر احساس مشكلي ندارم .
    خواهشمندم مرا در مورد اين مشكل راهنمايي كنيد.

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

مشکلات شما:
    1-شندین صدای شنیده شده بطور خس خس از 3 سال پیش در گوش راست(هنگام شنیدن واکمن در صدای بلند)
    2-هنگامي كه احساتي مي شوم( خنده يا بغض وگريه ) اين حالت بروز ميكند.
    3- سابقه ای از التهاب درگوش سمت راست
    4- اخیرا: گا هي احساس كيپ شدن گوش راستم ( گوش مورد بحث) وترشح زياد مايع گوش
    5-هنگام خميازه كشيدن فشار زيادي به گوش سمت راستم وارد می شود.
    6-نوار گوش : افت كم شنوايي در باند 4 كيلو هرتز براي هر دو گوش نشان

به نظر من مشکل شما از این دلائل خارج نیست که بعضی هاش اصلا به شما نمیخوره... بعضی هاش میخوره و باید تعمق
    بیشتری کرد...
    1- انسداد مجرای گوش خارجی2- سوراخ شدن پرده صماخ-3- التهاب مزمن گوش میانی- 4- التهاب چسبنده یا بنام اوتیت چسبنده-5- گسیختگی استخوانچه ها بعلت ضربه , عفونت , کلستئاتوم 6- تمپانو اسکلروز-7- اتو اسکلروز- 8- چسبندگی
    استخوانچه ها-

شما باید حتما پی گیر مشکلتون باشید... برای اینکه به نظر نمیاد..بدون دلیل دچار اون مشکلاتتون شده اید و مطمئن باشید از بین
    دلائلی که اسم بردم خارج نیست.. اینجاست که یک پزشک متخصص گوش و حلق و بینی با تجربه و با سواد میتونه به شما کمک کنه و با دلائل قاطع دونه دونه اونها رو رد کنه... تا به تشخیص صحیح برسه.. مسلما مورد یک و دو به شما نمیخوره ..چون در مجرا چیزی نبوده و پرده هم ظاهرا سالمه..بقیه موارد رو من میتونم توضیح بدم .. ولی چون از حوصله شما خارجه و خیلی تخصصی میشه.. و بدرد بقیه هم نمیخوره.. من اشاره نمیکنم... ولی اولین کاری که باید کرد اینه که مورد شماره 3 رو رد کرد..
    که در همین جا باید توقف کنیم... چون تا حدی به شما میخوره... و باید مطمئن بشیم..شما این مشکلو ندارین.. تا بریم سر بیماری بعدی.. من توضیح مختصری در باره مورد 3 میدم...و یک هشدا ر خیلی مهمی هم در انتهای نامه براتون دارم..

التهاب مزمن گوش میانی:
    وجود هر گونه مایع در گوش میانی اگر درمان نشود.. تهدیدی جدی برای شنوائی فرد هست. آمار این مشکل ظرف 40 سال
    کذشته شدیدا افزایش یافته است.. و اساس مشکل هم از ناحیه بینی و سینوس ها است..در مان ناکافی عفونت حاد گوش میانی
    یکی از علل مهم بروز این مشکل هست.. اینها معمولا علائم بالینی زیادی ندارن.. کم شنوائی در اینها افت و خیز زیادی داره و عموما با عفونت های حاد تنفسی شدت می یابد. بیمار ممکن است از احساس پری یا سنگینی گوش شکایت داشته باشد.. و بعضی صدا ها ممکن است اعوجاج داشته باشد(چیزی شبیه مشکل شما)... درد و تب و ترشح از گوش وجود ندارد.. معاینه گوش در اوتیت سروز طولانی مدت ( همین بیماری) ممکن است گول زننده باشد... در پرده صماخ تغییرات قابل توجهی یافت نمیشود. پرده ممکن است به رنگ خاکستری مرواریدی باشد... و منظره آن فقط کمی تیره و اندکی فرورفته باشد... محدودیت چرک در تمپانومتری و پنوماتوسکوپی سودمندترین یافه فیزیکی است.. مطالعات اودیومتریک عموما مشخص کننده تشخیص است..و کم شنوائی هدایتی را نشان می دهد. گاهی اصلا پرده صماخ طبیعی است. البته عوارض مهمی هم دارد که در صورت عدم درمان میتونه کم شنوائی دائمی بده.. همانطوری که میبینید خیلی از علائمش به شما میخوره و بعضی هاشم نمیخوره ..ولی باید اینو رد کنیم تا بریم سراغ بقیه بیماریها...

اما نکته مهمی که برای بزرگسالانی که دچار بیماری مورد اشاره هستند..... د ارم اینکه.. اگه بزرگسالی براش ثابت بشه که دارای التهاب مزمن گوش میانی هست.. حتما باید بیمار رو از نظر سرطان بینی بررسی کنیم.. چون ممکنه فقط با این مشکل ظاهر بشه

خلاصه: من هدفم ترسوندن شما نیست... بلکه صرف اطمینان از عدم وجود بیماری مهم است..

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات در ایران سلامت