جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 6 از 6 مجموع

موضوع: چاقی - اختلالات جنسی (مقالات و گزارشات)

 1. #1
  دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
  تاریخ عضویت
  May 2004
  موقعیت
  تهران
  ارسالها
  11,981
  Blog Entries
  3

  پیشفرض چاقی - اختلالات جنسی (مقالات و گزارشات)

  مطالعات نشان مي‌دهد كه افراد چاق به مراتب بيشتر از افراد لاغر دچار ناتواني‌ها و عدم تمايل جنسي مي‌شوند.

  به گزارش سرويس بين‌الملل ايسنا به نقل از منابع اينترنتي، در مطالعات انجام شده از سوي مركز پزشكي دانشگاه دوك در برخي موارد احتمال بروز ناتواني‌هاي جنسي در اين افراد ‌٢٥ برابر بيشتر از افرادي است كه وزن طبيعي دارند. به علاوه اين قبيل مشكلات در ميان زنان چاق به مراتب بيشتر از مردان چاق است.

  مارتين بينكز يكي از دستياران اين تيم پژوهشي از دانشگاه فوق در اين رابطه خاطرنشان كرد: مطالعات ما نشان مي‌دهد كه اختلاف در تمايل جنسي ميان افراد چاق و با وزن طبيعي نسبتا زياد و قابل توجه است.

  تمايل جنسي نقش مهمي در زندگي زناشويي هر فرد ايفا مي‌كند و مطالعات نشان مي‌دهد كه با افزايش نرخ چاقي در اين كشور اين ميل غريزي نيز در افراد كاهش مي‌يابد. نتايج اين مطالعات در نشست سالانه انجمن آمريكاي شمالي براي بررسي معضل چاقي ارايه شده است.

  آمارهاي به دست آمده حاكي از آن است كه ميل جنسي در افراد طبيعي ‌٢ درصد و در افراد چاق و مبتلا به اضافه وزن ‌٥٠ درصد كاهش پيدا مي‌كند.

  به علاوه ‌٤٢ درصد از افراد چاق گاهي اوقات و يا هميشه با مشكلات جنسي مواجه شده و ‌٤١ درصد از برقراري ارتباط جنسي خودداري مي‌كنند.

  همين آمار براي افرادي كه وزن طبيعي دارند به ترتيب ‌٨/١ درصد و ‌٥/٢ درصد مي‌باشد به گفته يكي از پزشكان اين مركز پزشكي بيماراني كه تنها اندكي وزن كم مي‌كنند احساس مي‌كنند كه در بروز تمايلات جنسي ‌١٠ تا‌٢٠ سال جوانتر شده‌اند.


  چاقی-عوارض( اخبار و گزارشات)
  چاقی-عوارض( اخبار و گزارشات)

 2. #2
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  دکتر غلامحسين قائدي روان‌پزشک، عضو هيات علمي دانشگاه شاهد/حرفي از جنس اضافه وزن
  تاثير چاقي بر سلامت جنسي

  چاقي بيماري‌اي است كه معمولا با اضافه‌شدن توده چربي در بدن شناخته مي‌شود. افراد چاق معمولا تنبل هستند،‌ تحرك کمتري دارند و بيشتر اوقات خود را به شكلي منفعل سپري مي‌كنند...

  اين عدم فعاليت، اضافه وزن را براي آنها به دنبال دارد و باعث مي‌شود چاق‌تر شوند و سلامت‌شان به خطر بيفتد. افراد چاق معمولا در 2 گروه طبقه‌بندي مي‌شوند؛ گروه اول، افرادي هستند كه از همان ابتدا چاقند و به عبارتي، چاق به دنيا مي‌آيند و گروه دوم آنهايي هستند كه به دلايل گوناگون (جسمي يا رواني) در طول زندگي با افزايش توده چربي مواجه و چاق مي‌شوند. چاق‌ها از هر گروهي كه باشند، داراي مشكلات متعددي در زندگي اجتماعي، فردي، شغلي و زندگي و فعاليت جنسي خود هستند. اگرچه تاثير چاقي بر سلامت كاملا مشخص است ‌اما تاثير آن بر سلامت جنسي هنوز كاملا شناخته‌شده نيست. اين نوشته، به همين موضوع مي‌پردازد.


  ماهيت جنسي به عنوان مجموعه نگرش‌ها،‌ رفتارها و افكار جنسي در نظر گرفته مي‌شود. ماهيت جنسي به عنوان بخشي از شخصيت ما تعريف و دامنه وسيعي از ويژگي‌ها را شامل مي‌شود و بنابراين مفهومي فراتر از داشتن آميزش جنسي را در برمي‌گيرد؛ از جمله مولفه‌هاي جسمي (آميزش جنسي)، مولفه‌هاي روان‌شناختي (طرح‌واره‌هاي شناختي) و مولفه‌هاي فرهنگي (سبك‌هاي جنسي).

  مدت‌هاست كه مطالعات نشان داده‌اند شرايط پزشكي خاص نظير چاقي مي‌تواند سلامت جنسي را تحت تاثير قرار دهد. اما حساسيت‌هاي خاصي كه معمولا اين موضوع به دنبال دارد باعث شده كه به شكل خاص و كاملا مجزا به اين موضوعات پرداخته نشود. اما وضعيت هرچه باشد كيفيت زندگي جنسي افراد چاق به دليل اضافه وزن تحت تاثير قرار مي‌گيرد و مشكلات متعددي براي اين افراد ايجاد مي‌شود.

  چاقي، به ويژه چاقي مرضي، دامنه گسترده‌اي از مشكلات جسمي را به همراه دارد. افرادي كه از چاقي رنج مي‌برند، به احتمال بيشتري درگير بيماري‌هاي جسماني مي‌شوند؛ انرژي كمتري دارند؛ از افسردگي و عزت نفس پايين رنج مي‌برند و مشكلات متعدد جنسي را تجربه مي‌كنند.

  افراد چاق ممكن است در جامعه طرد شوند و به دليل وزن بالايشان كمتر مورد توجه قرار گيرند، مشاغل مناسب نداشته باشند، نتوانند به شكل مناسب و معمول در فعاليت‌هاي اجتماعي مشاركت كنند و بنابراين عزت‌نفس‌ و خودكارآمدي‌شان به مخاطره بيفتد. عزت‌نفس پايين و به دنبال آن، تصوير بدني ضعيف شكل‌گرفته در اين افراد مي‌تواند روي سلامت جنسي آنها تاثير منفي بگذارد. مشكلات جنسي ناشي از چاقي در مردان بيشتر از زنان شناخته شده‌ است. دليل آن شايد مسايل زيستي ناشي از چاقي و تاثير آن روي عملكرد جنسي مردان (از قبيل اختلال كاركرد نعوظ) باشد ‌اما اين دلايل هنوز كاملا شناخته شده نيستند.


  چاقي مردان و سلامت جنسي

  عملكرد جنسي مردان چاق به خوبي مردان طبيعي نيست. چاقي در مردان ممكن است باعث شود كه آنها ميل جنسي كمتري داشته باشند، رضايت‌مندي جنسي پايين‌تري ‌را تجربه كنند، دچار اختلال در عملكرد جنسي(اختلال در نعوظ و انزال زودرس) شوند و زندگي جنسي موفقي را تجربه نكنند. اين عملكرد ضعيف اولين قدم براي به خطرافتادن رابطه عاطفي آنها است. عملكرد جنسي ضعيف اين مردان باعث مي‌شود كه همسر آنها از داشتن رابطه جنسي با آنها خودداري كند و مشكلات بعدي، از جمله كاهش دوچندان ميل و برانگيختگي جنسي را براي آنها به دنبال داشته باشد. مردان چاق عمدتا به دليل از دست دادن جذابيت جنسي براي همسر خود،‌ از عزت نفس پايين‌تري در مقوله‌هاي جنسي برخوردارند؛ نمي‌توانند ميل جنسي را در همسرشان به خوبي ايجاد كنند و همين مساله باعث مي‌شود كه در توانايي بيان جنسي، ‌پيشنهاد رابطه زناشويي و برقراري رابطه موفقيت‌آميز، کارايي لازم را را نداشته باشند.


  چاقي زنان و سلامت جنسي

  زناني كه از چاقي رنج مي‌برند، داراي تصوير بدني ضعيفي از خودشان هستند و خود را براي همسرشان جذاب نمي‌دانند و بنابراين تمايل دارند كه به هر دليلي (حتي افسردگي) كمتر به فعاليت جنسي بپردازند. بي‌ميلي جنسي و عدم تجربه كامل اوج لذت جنسي شايع‌ترين مشكل بين زنان چاق است. به دليل اهميت زيادي كه زنان به بدن خود مي‌دهند، چاقي عمدتا باعث كاهش برانگيختگي در آنها مي‌شود و البته همين اهميت به جذابيت جسمي باعث مي‌شود بيشتر مراقب سلامت خود بوده و بنابراين چاقي در بين آنها كمتر باشد.


  تاثير چاقي بر بدن و اندام‌هاي تناسلي

  تاثير چاقي بر بدن وزمينه‌سازي براي بيماري‌هاي جسمي كاملا مشهود است. بيماري‌هاي قلبي، گرفتگي عروق كرونري قلب و ديابت از جمله مهم‌ترين اين مشكلات هستند كه تاثيرات عميقي روي عملكرد جنسي (به‌ويژه به لحاظ فيزيولوژيكي) زنان و مردان مي‌گذارد. اختلال نعوظ، انزال زودرس و عدم تجربه اوج لذت جنسي مستقيما به وجود اين مشكلات جسمي برمي‌گردد. مشكلات قلبي عروقي مانع از تلمبه شدن مناسب خون در بافت آلت تناسلي مردان شده و بنابراين عملكرد نعوظ را دچار اختلال مي‌كند. در زنان اوج لذت جنسي با انقباض ماهيچه‌هاي عضلاني مهبلي صورت مي‌گيرد كه ناشي از فشار و جريان خون در اين ماهيچه‌ها است. بنابراين طبيعي است كه مشكلات مربوط به فشارخون باعث عدم تجربه كامل اوج لذت جنسي در زنان چاق شود. در افراد چاق وجود چنين مشكلاتي در فشار خون و به تبع آن مشكلات عملكرد جنسي معمول است.


  تاثير چاقي بر روابط همسران

  چاقي از طريق تاثيراتي كه بر رابطه جنسي مي‌گذارد، به‌طور غيرمستقيم، ازدواج و روابط عاطفي را تحت تاثير قرار مي‌دهد. خجالت از وضعيت جسمي يكي از متداول‌ترين نتايج چاقي است كه اغلب باعث ناهماهنگي عاطفي و هيجاني در روابط زوجين شده و باعث مي‌شود يكي از زوجين، خود را كمتر از ديگري احساس كند و طرف مقابل، وي را از لحاظ جذابيت جنسي، ‌كمتر احساس كند و ميلي براي داشتن رابطه جنسي با او نداشته باشد؛ به ويژه اگر اين چاقي و اضافه وزن در طول رابطه ايجاد شده باشد، باعث تغييرات بيشتري (به دليل برآورده نشدن انتظاراتي كه قبلا در طول رابطه ايجاد شده‌اند) مي‌شود و مواجهه با آن را براي هر 2 نفر مشكل مي‌كند و عمدتا باعث مي‌شود كه زوجين در اين مورد بحثي نكنند ولي به تدريج روابط جنسي و عاطفي خود را با يكديگر كمتر مي‌كنند تا از مواجه شدن با آن خودداري كنند و اين موضوع به اساس رابطه آنها لطمه وارد مي‌كند. چاقي به شكل ديگري نيز ‌مي‌تواند باعث شكل‌دادن به مشكلات جنسي در افراد شود. اگر افراد به نوعي دچار اختلال جنسي باشند يا به نوعي خود را قرباني يك سوءاستفاده جنسي بدانند، ‌ممكن است براي كنار آمدن با اين تجارب به مصرف مواد مخدر و الكل روي آورده يا به شدت پرخور شوند و در نتيجه اضافه‌وزن پيدا كنند. مشكلات روان‌شناختي نظير افسردگي و اضطراب نيز باعث مي‌شود كه افراد از چاقي خود به عنوان يك ابزار استفاده كرده و از داشتن روابط جنسي طفره روند. مديريت اختلال جنسي در افراد چاق موضوع چالش‌برانگيزي است. قبل از هرچيزي لازم است كه ارزيابي دقيقي از وضعيت فرد به عمل آيد. لازم است اطلاعات كاملي در مورد مشكلات جنسي كه فرد چاق تجربه مي‌كند، رژيم غذايي او، مشكلات پزشكي و...جمع‌آوري شود.


  چاقي و تصوير فرد از بدن خود

  مساله بعدي در مورد مديريت سلامت جنسي در افراد چاق،‌ تصوير بدني‌اي است كه آنها از خود دارند. فرد بايد بدن خود را به اين شكل بپذيرد و در اين مورد احساس خجالت نكند. بايد ياد بگيرد كه از داشتن رفتارهاي پرخوري خود احساس شرم نداشته باشد و ياد بگيرد كه چطور خود را دوست داشته باشد تا به اين وسيله بتواند در جريان درمان براي خودي كه دوستش دارد، تلاش كند. استفاده از رويكردهاي رفتاري‌ شناختي مي‌تواند به تغيير و جايگزيني الگوها و عادات نامناسب تغذيه‌اي و رفتاري كمك كرده و به اين ترتيب فرد عزت نفس و پذيرش خود را افزايش داده و بر بخشي از مشكلات جنسي خود غلبه كند.

  درمان‌هاي جنسي مبتني بر ارتقا و بهبود روابط جنسي و ابراز وجود جنسي گام بعدي در درمان هستند. اين رويكردها گوناگون بوده و در هر فرد براساس نوع مشكلاتي كه تجربه مي‌كند، متفاوت است. درمانگران ممكن است از گروه‌درماني يا زوج درماني استفاده كنند. علت استفاده از اين روش‌ها اين است كه احساسات و واكنش‌هاي شريك جنسي و عملكرد جنسي وي نيز در ارتباط با مشكلات موجود بررسي شود. به‌طوركلي رويكردهاي درماني در اين زمينه شامل تركيبي از رفتاردرماني،‌ تغذيه‌درماني، دارودرماني،‌ روان‌درماني و درمان‌هاي جنسي هستند.

  از افزايش وزن تا کاهش توانايي جنسي
  http://www.iransalamat.com/index.php...=show&id=11770
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 3. #3
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  لاغرها بيشتر از چاق ها سکس دارند...!

  محققان فرانسوي و بريتانيايي دريافته اند که چاقي براي سکس خوب نيست و فعاليت هاي جنسي را کاهش مي دهد. ميزان بارداري ناخواسته نيز در خانم هاي چاق بيشتر است. در مردان چاق بيشتر دچار مشکل نعوظ مي شوند

  carnalnation.com
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 4. #4
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  رابطه بین چاقی و مشکلات جنسی

  بر اساس مطالعات انجام شده دردانشگاه دوک ، افرادی که با اضافه وزن مواجه هستند 25 مرتبه بیشتر از افرادی که از تعادل وزن و تناسب اندام برخوردارند از مشکلات جنسی در رنجند. آنچه مشکل این دسته از افراد ذکر شده عمدتا بی میلی جنسی و لذت بخش نبودن رابطه جنسی و ناتوانی دربه انجام رساندن رفتار جنسی بوده است .
  در این تحقیق همچنین مشخص گردیده عدم تمایل به برقراری رابطه جنسی تنها در 2% از افراد معمولی دیده شده لیکن این آمار در مورد افراد چاق به 50% افزایش میابد. مشکل در انجام رفتار جنسی در 42% و اجتناب از سکس در 41% از افراد چاق گزارش شده در حالیکه افرادی که از تناسب اندام بهره مند بودند تنها 8/1 درصد در انجام رفتار جنسی گرفتاری داشتند و اجتناب از سکس نیز تنها در 5/2درصد از افراد این گروه دیده شد.

  نکته قابل تامل دیگر اینکه ایندسته از مشکلات جنسی در زنان چاق بیش از مردان چاق دیده شده است . لیکن در مردان نیز افرادی که اندازه دور کمر آنها 42 اینچ است دو برابر مردانی که دور کمر آنها 32 اینچ است با مشکلات نعوظ دست و پنجه نرم میکنند.

  اکثر افرادی که اضافه وزن دارند معتقدند که چنانچه قادر به کاهش وزن خود باشند اعتماد به نفس از دست رفته خود را باز خواهند یافت و زندگی جنسی آنها رنگ و بوی دیگری پیدا میکند.

  علی رغم اینکه رسانه های گروهی تاکید بسیار زیادی دارند که تنها سایز مورد قبول جامعه سایز 6 میباشد و چنانچه فردی با اضافه وزن مواجه است باید با زندگی جنسی خود خدا حافظی کند و اصولا مقوله" چاقی و جذابیت " مثل آب و روغن دو موضوع ترکیب نشدنی هستند ، لیکن با رعایت چند نکته میتوان زندگی جنسی خود را تازه نگهداشت از جمله:

  بررسی علل و عوامل بدنی و روانی چاقی در خود

  قبول خود و شرایط بدنی موجود در هر سایز و اندازه ای که هستند

  انجام ورزش های ممتد به منظور تحریک و افزایش هورمون های جنسی، افزایش جریان خون در دستگاه تناسلی ، افزایش سوخت و ساز بدن و نهایتا یازیافت اعتماد به نفس

  اتخاذ برنامه غذایی کنترل شده که درآن کلسترول و شکر محدود شده باشد

  باور داشتن خود و حس جنسی خود

  تفکر جنسی به منظور تجربه میل جنسی
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 5. #5
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  چاقی و لاغری زیاد ، سکس زیاد

  مقوله وزن و تاثیراتِ بیش بود یا کمبودِ آن در سلامت تن و روان انسانها ، از دیر باز همواره موضوع علاقه محافل علمی به شمار می آمده است . لیکن بررسی اینکه آیا بین کمیت حجم چربیهای بدن و رفتار جنسی رابطه ای میتواند وجود داشته باشد ، سوالی است که اخیراً عده ای از پژوهش گران در صدد پاسخ به آن بر آمده اند. یافته های مطالعاتی موید آنند که هر گونه افراط و تفریط وزنی رابطه مستفیمی با افزایش فعالیت جنسی دارد . بدین معنا که چه زیاد بودن وزن و چاقی زیاد و چه کم بودن وزن و لاغری شدید ، سبب افزایش احتمال برقراری رابطه جنسی شده است . بسیاری از نوجوانان و جوانانی که به نوعی بنا بر استانداردهای بهداشتی عنوان چاق و یا لاغر لقب گرفته اند در گزارشات به عمل آمده از آنها ، نوعی بیش فعالی جنسی را در شرح حال زندگی جنسی از خود نشان داده اند.

  بنا بر تحقیقی که تیم پزشکی دانشگاه پیترزبورگ مدیریت آنرا به عهده داشته است ، جوانانی که در دو سوی منحنی وزنی خود را فرض میکردند بیش ازافرادی که خود را معمولی ارزیابی میکردند ، درگیر فعالیت های جنسی خطرناک و ریسکی شده بودند. نکته قابل ذکر اینکه هر اندازه فرد خود را از استاندارهای مورد قبول وزنی دور میبیند بی مهابا تر تن به برقراری رابطه جنسی میدهد و در این راستا برای اخذ توجه شریک جنسی حتی ممکن است از وسایل پیشگیری از بارداری استفاده ننموده و یا لزومی به رعایت نکات مقابله با بیماریهای مقاربتی در خود احساس نکند.

  از 7000 هزار دانش آموز دبیرستان در مورد نحوه برقراری رابطه جنسی و اینکه آیا در هنگام سکس از وسایل پیشگیری از حاملگی استفاده میکنند یا نه سوال شد و همزمان وزن این افراد هم مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت این نتیجه بدست آمد که افراد چاق و افراد خیلی لاغر شرکا ء جنسی متعدد تری را عوض کرده و در انجام رفتار جنسی ریسکی تر عمل نموده اند. نکته قابل تامل اینکه تعدادی از این افراد که از نظر وزنی متعادل بودند لیکن خود را چاق و یا خیلی لاغر فرض کرده بودند در زمره افرادی قرار داشتند که رفتار جنسی ریسکی میداشته اند . این یافته بار دیگر پرده از مفهوم واقعی مقبولیت اجتماعی و تاثیر استاندارهای اجتماعی بر تعریف این مقبولیت بر میدارد که چگونه استاندارد های فرهنگی تعریفی از جذابیت و مقبولیت به افراد جامعه تلقین میکند که فرد همواره خود را مجبور به رعایت آن احساس کرده و تلاشی فراوان در جای گرفتن در آن چار چوب از خود نشان میدهد . جالب اینکه اغلب افراد علی رغم اینکه از تناسب اندام برخوردارند پیوسته خود را در زیر و یا بالای منحنی وزنی محک میزنند . از آنجایی که رسانه های گروهی تاکید بسیار زیادی دارند که تنها سایز مورد قبول جامعه سایز 6 میباشد و چنانچه فردی با اضافه وزن مواجه است باید با زندگی جنسی خود خدا حافظی کند و اصولا مقوله" چاقی و جذابیت " مثل آب و روغن دو موضوع ترکیب نشدنی هستند ، پاره ای از افراد که تلاش خود را برای تناسب اندام بیهوده می انگارند از طریق برقراری رابطه جنسیه ریسکی سعی در جلب توجه از دست رفته خود میکنند .

  انتشار نتایج این تحقیق هشداری است به خانواده ها ، مراکز تعلیم و تربیت و مدارس و همچنین مسئولین امور فرهنگی جوامع که تلاش بیشتری در جهت حذف تاثیرات مخرب رسانه های گروهی مبذول دارند . باشد که روزی تعریف مقبولیت اجتماعی از سایز بدن به سایز خزانه معلوماتی ارتقاء یابد.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 6. #6
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  چاقی و کاهش ناگهانی وزن زندگی سکسی مردان را به مخاطره می اندازد


  چاقی موجب جمع شدن چربی اطراف آلت و ایجاد دردسر در هنگام سکس می شود....چربی اطراف بیضه باعث بالا رفتن دما آن و اثر سوء بر تولید اسپرم می شود....افزایش چربی موجب بهم خوردن تناسب تستسترون به استروژن شده و میل جنسی را کاهش میدهد.....

  fast-weight.com
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

 • نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
 • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت