جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 6 از 6 مجموع

موضوع: درمان ويا راه حل چاقي چيست

erfan86 آفلاین است تازه وارد

پیشفرض درمان ويا راه حل چاقي چيست

سلام من از چاقي و بزرگي سينه رنج خواهشمندم كه يك راه حل به من بگويد
    وزن 95
    قد174
    :o

دکتر یاور آفلاین است عضو فعال
    موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

سلام
    اول از همه از حضورتان در تالار تشکر میکنم و همینطور از بابت اشکال فنی که وجود داره عذر خواهی میکنم
    بحثی که شما مایل به کسب اطلاعاتی در باره آن هستید یکی از 50 بخشا یران سلامت هست که قرار هست در آینده نزدیک راه انداری شود.میحثی بسیار گسترده که طرفداران زیادی هم دارد. اکثرا مایل هستند
    که وزن بدن خود را کم کنند بعضی تمایل به افزایش وزن و تناسب اندام دارند و همینطور بعضی دوست دارند اصول تغذیه صحیح را بدانند. ایران سلامت مایل است ضمن اینکه در باره روشهای استانداردی که جنبه علمی دارد بحث کند ...در باره اینکه اصولا پیشنهاداتی که از طرف افراد مختلف به مردم عزیز ما میشود چقدر جنبه علمی دارد یا صرفا جنبه بازاری دارد هم به بحث و تبادل نظر بپردازد.

من برای اینکه شروع مناسبی را برای این موضوع داشته باشم از شما دعوت میکنم که به خلاصه روشهای درمانی که تاکنون
    مورد تحقیق قرار گرفته و حالت استاندارد پیدا کرده است توجه کنید... ضمن اینکه از شما و دیگر هم وطنان و همینطور کلیه افراد صاحبنظر دعوت میکنم که در این بخثها شرکت کنند و به هرچه بیشتر پربار ترکردن این بحثها کمک کنند.

من قبل از اینکه وارد بحث چاقی بشم دوست دارم فرمولی را بهتون معرفی کنم که با محاسبه اون میتونید بفهمید که وزن شما آیا طبیعی هست یا اضافه وزن دارید یا چاق هستید یا شدیدا چاق هستید.

وزن شما به کیلوگرم
    BMI= ---------
    قد x قد
    اگرBMI شما کمتر از 20 باشد شما حتی نقصان وزن دارید
    اگرBMI شما بین 20-25 باشد وزن شما طبیعی هست
    اگرBMI شما بین 25-30 باشد شما دارای اضافه وزن هستید
    اگرBMI شما بین 30- 40 باشد شما چاق هستید
    اگرBMI شما بیش از 40 باشد شما شدیدا چاق هستید.

پس اگر بخواهیم BMI این دوست خوبمون را که این موضوع مهم را مطرح کردن حساب کنیم.... حدودا 30 هست یعنی
    یک کمی اضافه وزن دارند. البته حواستون باشه قد را باید به متر بنویسین یعنی 74/1

درمان چاقی متوسط:

آمریکایی ها سالانه 30-50 میلیارد دلار در جهت برنامه های کاهش وزن و تولید محصولات رژیمی هزینه میکنند ودر هربرهه از زمان 15-35% آنان در حال رعایت رژیم غذایی میباشند. رژیم های غذایی با کالری پایین به عنوان پرطرفدارترین درمان چاقی باقی مانده است. توصیه به محاسبه کردن و مصرف کمتر هرماده خوراکی با آنکه دارای مقبولیت عمومی است اما با موفقیت چتدانی همراه نمیباشد.

روش های تعدیل رفتار که برکنترل تحریک شیوه غذا خوردن در افراد چاق ,حمایت گروهی و همسر و اقدامات تشویق کننده تاکید دارند احنمالا از تاثیر بیشتری برخوردارند. این موارد موجب کاهش وزن حدودا 6 کیلوگرم در طول یک دوره پیگیری یکساله میگردد. با این حال حد اقل 90% افراد اجرا کننده این برنامه ها در طول 5 ساله به وزن قبلی خود باز خواهند گشت.

روش های دیگری که دارای عمومیت بیشتر و موفقیت کمتر هستند. عبارتند از برنامه های تغذیه ای بیشماری که برپایه عدم تعادل قابل ملاحظه در رژیم غذایی قرار دارند( مانند رژیم برنج , رژیم بستنی, رژیم متناسب با زندگی). این روشها تنها بطور موقت مفیدند, زیرا رژیم های غذایی دارای چربی یا کربوهیدرات بسیار کم, به سرعت یکنواخت و غیر قابل پذیرش میگردند.رژیم های غذایی با کربوهیدرات از خاصیت کتوژنیک بسیار کمی برخوردارند و اشتها را مهار میکنند.

روش دیگری که دارای تاثیرات قابل ملاحظه و خطرات بالقوه بیشتری است, شامل رژیم های غذایی دارای کالری بسیار پایین میباشد که تقریبا به صورت یک روزه مکمل است. این رژیم بر پایه محرومیت از بیشتر غذاهای معمولی استوار است. و تهیه مصرف رژیم های کمکی گران قیمت را شامل میشود. هیچگونه رژیم غذایی با انرژی 800 کالری یا کمتر نباید بدون نظارت طبی بکار گرفته شود. در مراحل اولیه شروع رژیم پروتین مایع که یک رژیم با کالری بسیار پایین است بیش از 50 مورد مرگ که تعدادی از آنها ناشی از بروز تاکی کاردی و فیبریلاسیون بطنی بوده ,اتفاق افتاده است. بر خلاف موفقیت تجاری کتابچه ها و سیستم های رژیم غذایی تاکنون هیچیک از برنامه های شامل محدودیت کالری به تنهایی, بیش از 12-18 ماه موفق نبوده است.

داروهای اشتها آور بالقوه اعتیاد آور است , در اغلب موارد مصرف آنها بیخطر نیست , و از تاثیرات ناچیزی برخوردارند. متخصصان پزشکی و مردم , مصرف ترکیب فنفلورامین/ فنترامین را با توجه به موارد قابل ملاحظه بروز بیماری دریچه قلبی در دهه 1990 , طرد نموده اند. بیماران دارای سابقه سو مصرف دارویی باید از تمامی آمفتامین ها اجتناب کنند. عوامل ضد اشتها هنگاهی که با مشاوره تغذیه ای رژیمی, تعدیل رفتار , و مراقبت های دقیق طبی همراه باشد در کوتاه مدت موثر خواهد بود.
    در صورت مشخص شدن بیشتر علت چاقی, روش های اختصاصی و موثری ابداع خواهد شد.

Guest

پیشفرض

salam mikhastam agh momken ravash reshimy khasi mikhastam mersi vazn man 61 ghad 161

ترابي(كارشناس Guest

پیشفرض پاسخ سوال

با عرض سلام و خسته نباشيد خدمت شما عضو محترم سايت
    در مورد سوالي كه حضرتعالي بيان فرموديد ( البته اگر من صحيح خوانده باشم ) كه در خواست يك روش رژيمي خاصي را كرده ايد متاسفانه سوال شما نامفهوم است ?!
    لطفا بفرماپيد كه برنامه رژيمي خاص را براي چه موردي ميخواهيد و هميشه خاطرتان باشد كه تنظيم رژيم غذاپي موثر و دقيق براي يك فرد همواره پس از گرفتن شرح حال كامل از وي بطور حضوري و در صورت نياز . انجام بررسي هاي باليني او امكان پذير است و در غير اينصورت فقط ميتوان در زمينه مورد نظر شخص فقط توصيه هاي كلي را ذكر نمود

maryam74 Guest

پیشفرض

با سلام و عرض خسته نباشيد
    من براي كاهش تغذيه نزد دكتر تغذيه مي روم ايشان برايم مرتبا پودر دينه برن و قطره زيره وقطره ليموترش وكپسول فلوكستين تجويز مي نمايند ميخواستم بدانم آيا اين مواد بي ضرر هستند وآيا واقعا تاثيري در لاغري دارند. ضمنا ايشان هر دوهفته يك بار دو دانه در لاله گوش قرار مي دهند و مي گويند قبل از غذا اين دانه هارا ماساژ بدهيد ولي من كاهش وزن چنداني ندارم با آنكه رژيم غذايي سختي برايم در نظر گرفته اند .لطفا مرا راهنمايي فرمائيد.
    با تشكر فراوان
    خدا نگهدار

ترابی Guest

پیشفرض

با عرض سلام خدمت شما
    راجع به سوالتان باید عرض کنم که پودر دینه در واقع سبوس غلات است و میتواند در کاهش وزن موثر باشد در مورد قطره های لیمو ترش و زیره نیز که معمولا مربوط به کمپانی باریج اسانس
    هستند نیز در شرایط خاص در کاهش وزن موثرند در مورد کپسولهای فلوکستین که در 2 نوع
    10 و 20 میلی گرمی وجود دارند باید عرض کنم که فلوکستین کلا یک داروی ضد افسردگی است ولی در افرادی که دارای حالت پرخوری عصبی هستند میتوان تحت شرایط خاص و برای یک مدت کوتاه از ان استفاده کرد
    در مورد عوارض مواد فوق باید عرض کنم که پودر دینه برن دارای عارضه خاصی نیست
    افشرده های لیمو ترش و زیره نباید برای مدت زمان طولانی مورد استفاده قرار گیرند که این مساله حتی در داخل بروشور داروئی انها نیز نوشته شده است
    در مورد فلوکستین نیز استفاده طولانی مدت از ان توصیه نمیگردد
    در کل نظر بنده این است که با توجه به تجویزات داروئی که برای شما صورت پذیرفته است و رژیم
    غذائی مشکلی که به گفته خودتان برای شما توصیه شده است و عدم کاهش وزن مطلوب شما برنامه و روش غذائی فرد مورد نظر چندان مطلوب نمیباشد و اگر برنامه غذائی طوری است که شما در طول روز دچار لرزش و یا ضعف شدید میشوید استنباط من این است که ایشان قصد دارند با تجویز یکسری داروها شما را برای مدتی بصورت موقت کاهش وزن دهند که معمولا در بسیاری از موارد کاهش وزنی که بدین شکل و با استفاده از تزکیبات داروئی حاصل می اید پایدار نبوده و بدون عارضه نیز نمیباشد بنابراین توصیه میکنم که به یک مشاور تغذیه دیگر مراجعه فرمائید

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات در ایران سلامت