جستجو در سایت توسط گوگل

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج 1 تا 10 از 11 مجموع

موضوع: افزايش وزن مجدد بعد از كاهش وزن

موقعیت
    كرج

پیشفرض افزايش وزن مجدد بعد از كاهش وزن

با سلام.

من دختري 15 ساله هستم و به دليل افزايش وزن اقدام به گرفتن رژيم غذايي كردم.و از لحاظ اعتبار برنامه غذاييم كامله اطمينان دارم كه برنامه رژيمم كامله صحيح بي خطر و زير نظر پزشك است. اما مدتي درجه پايبنديم ضعيف شد و پرخوري كردم و دوباره چاق شدم.
    ميخواستم بدونم چاقي بعد از لاغري به طور پي در پي به سيستم بدنم آسيبي نرسونده و من ميتونم به رژيمم ادامه بدم و دوباره تاغر شوم؟
    و همچنين ميخواستم بدونم ريزش موي من در هنگام رژيم بعد از اتمام رژيم بر طرف ميشود يا خير؟
    ممنون از راهنماييتون

ترابي(كارشناس Guest

پیشفرض

با عرض سلام خدمت شما دوست گرامی
    در مورد سوال شما باید عرض کنم که اولا اینکه شما میفرمائید که در مورد اعتبار رژیم غذائی خود اطمینان دارید اصلا قابل قبول نیست چرا که این حرف را فقط یک متخصص تغذیه دیگر میتواند به شما بیان کند چرا که متاسفانه این روزها اکثر مردم براین باورند که مطب هر پزشکی که شلوغتر بود و تعداد بیمار بیشتری داشت پس حتما و لزوما کارش هم بهتر است اجازه بدهید که در زمینه همین مورد رژیم درمانی یک نمونه عینی را خدمتتان عرض کنم
    مدتی قبل بیماری با نام شکوفه-ب که یک دختر خانم 19 ساله بود به مطب بنده امد و تقاضای رژیم کاهش وزن را نمودید پس از اینکه بنده از وی شرح حال لازمه را گرفتم از ایشان پرسیدم که ایا تا به حال رژیم غذائی خاصی داشته اید یا نه ؟
    ایشان در پاسخ من با قاطعیت جواب دادند که من قبلا زیر نظر یکی از بهترین متخصصین تغذیه به اسم آقای ... که در چند جای تهران نیز ... دارند و با استفاده از برنامه ها و رژیمهای کامپیوتری بیماران را لاغر میکنند بوده ام و با پرداخت مبلغ خیلی بالائی و با اینکه اصلا وقت هم نمیدادند بالاخره موفق شدم و از ایشان رژیم گرفتم و کتابی را نیز که متعلق به همین آقای .... بود نیز به بنده نشان دادند و گفتند که تازه آقای ... در زمینه تغذیه انقدر با سوادند که کتاب نیز چاپ کرده اند اما باور بفرمائید وقتی بیشتر با همدیگر صحبت کردیم متوجه شدیم که این خانم در عرض 4 ماه که از رژیمهای همین آقای دکتر .... که به اصطلاح خود را متخصص تغذیه نیز جا زده است 27 کیلوگرم کاهش وزن داشته اند و از وزن 86 کیلوگرم به وزن 59 کیلوگرم رسیده اند اما جالب بود که بدانید علاوه بر مشکل ریزش موی شدیدی که پیدا کرده بودند و به قول خودشان روزی نیست که از شامپوهای مختلف ویتامینه و پروتئینه انهم از بهترین انواع خارجی اش استفاده نکنند دچار ناراحتی اعصاب نیز شده اند ودائما حالت سرگیجه نیز دارنداما جالبترین نکته این بود که وزن فعلی ایشان 82 کیلوگرم بود و به قول خودشان چون از رژیم اقای .... به علت سختی اش خسته شده اند و ان را رها کرده اند تا 2 ماه دیگر وزنشان از 86 کیلوگرم اولیه هم بیشتر خواهد شد؟؟؟!!!
    حال شما دوست گرامی باید توجه داشته باشید که در جامعه ما تبلیغات بسیار زیاد و غلطی در زمینه چاقی و لاغری وجود دارد که هیچیک برپایه اصول علمی نبوده و صرفا به خاطر سودجوئی است اما به دلایل زیاد که من در زیر چند مورد انها راذکر میکنم مردم از این مسائل استقبال میکنند
    1- خیلی از افراد چاق یا لاغر دوست دارند که سریعتر مشکلشان حل شود ( مثلا در ماه اسفند هر سال خیلی از بیماران به من مراجعه کرده و میگویند که تا شب عید میخواهند مثلا 10 و یا 20 و یا بیشتر کاهش وزن داشته باشند حال اگر من بگویم که نه یک چنین چیزی اصولی نیست و امکان پذیر نمیباشد بیمار همه جا میگوید که فلان متخصص اصلا
    بیسواد است و گرنه فلان ...با رژیم خود تا زمان عید حداقل 10 کیلوگرم وزن ادم را کم میکند اما متاسفانه یک چنین بیمارانی نمیدانند که وقتی با یک چنین سرعتی رژیم میگیرند صرف نظر از عوارض دیگرش خیلی سریع هم کاهش وزن انها از بین رفته و سر جای اول برمیگردند
    2-در حال حاضر زندگی ماشینی شده و دیگر کسی وقت رژیم گرفتن طولانی و ورزش را ندارد و یا اگر وقتش را هم داشته باشد حال و حوصله اش را ندارد بنابراین عده ای سود جو مسائلی را مثل داروهای لاغری و چربی سوز . کمربند های لاغری . گن و جلیقه لاغری . برچسب لاغری و خیلی از موارد دیگر را تبلیغ میکنند که برای مردم نیز خیلی جذاب است اما من از خود شما میپرسم ایا واقعا تا به حال کسی را دیده اید که مثلا 20 کیلوگرم اضافه وزن داشته و مثلا با این رژیمهای جادوئی و غیر اصولی ویا سایر روشها وزنش کم شده و هنوز هم بدون هیچ عارضه ای پایدار مانده است؟
    3- برای اکثر مردم واژه لاغری موضعی خیلی جذاب است و خیلی از افراد با استفاده از همین موضوع اقدام به سودجوئی میکنند
    ایا به نظر خود شما این مساله اصولی استکه فردی که سالها دارای اضافه وزن بوده است در طول مثلا یکی دو ماه به حالت طبیعی باز گردد
    در پایان خدمتتان عرض میکنم که اگر در یک رژیم به فردی ریزش مو دست بدهد اصلا این رژیم اصولی نیست چه برسد به اینکه به فرد بگوئیم که بعد از رژیم مشکل شما حل میشود و با توجه به مساله باز گشت وزنی که شما داشته اید تصور میکنم که رژیم شما اصولی نبوده است و این مسائل ناشی از همین امر است
    در صورت تمایل میتوانید با بنده مکاتبه فرمائید

موقعیت
    كرج

پیشفرض

با سلام و تشكر فراوان از شما.

آقاي ترابي من در يكي از جمله هاتون خوندم كه اين دختر خانم پيش آقاي ... رفته و اين مشكل براشون پيش اومده.
    بايد خدمتتون بگم كه من هم تحت نظر ايشون رژيم گرفتم . و از اين جهت كه گفتم برنامه غذاييشون معتبر هست به اين دليل هست كه انواع مختلف گروه هاي غذايي داخل برنامه من هست. مثل كربوهيدرات چربي و پروتئين.
    اما من وزنم برگشت ريزش مو و سرگيجه هم دارم.
    ولي همين جا بايد بگم مقصر خود من بودم كه كمتر از چيزي كه گفته بودند ميخوردم مگر نه من كاهش وزن سريع نداشتم و اين مشكلات برام پيش نمي اومد.
    به هر حال من وقتي اين موضوع رو بهشون گفتم خودشون خيلي ناراحت شدند و گفتند من بايد در طول هفته فقط 500 گرم وزن كم كنم.
    اگر رژيم غذايي اون دختر خانم رو ميديديد متوجه ميشديد كه رژيم سالمي بوده و پايدار.ضمنا رژيم .... براي من هيچ خستگي ندارد.
    حالا باز هم ميخوام بپرسم كه من ميتونم با ادامه همون رژيم و كاهش وزن آروم و تدريجي موفق بشم و ريزش موهايم هم خوب شود؟
    اگر جواب بديد ممنون ميشم.
    باز هم بابت پاسخ قبليتون تشكر ميكنم.

موقعیت
    كرج

پیشفرض

با سلام مجدد .

يك مطلب رو فراموش كردم و اينكه آقاي .... داخل كتابشون كه به چاپ رسوندند تعدادي حركت ورزشي نشون دادند و گفتند كه بايد اين ورزشها رو روزي 1 تا 2 بار انجام دهم.(براي جلوگيري از پديده شل شدن ماهيچه ها) اما من تنبلي كردم و انجام ندادم .و عضلاتم بسيار شل شدند.
    ميخواستم بدونم آيا راه حلي براي اين مشكلم كه به شدت من رو آزار ميده هست يا نه؟

ترابي(كارشناس Guest

پیشفرض

با عرض سلام و خسته نباشيد خدمت حضرتعالي
    راجع به مطالبي كه مجددا مرقوم فرموديد اول اجازه ميخواهم كه اين مطلب را متذكر بشوم كه بطور كلي اگر در يك رژيم غذائي هر سه گروه مواد غذائي نيز در نظر گرفته شده باشند دال بر اصولي بودن رژيم نيست چرا كه انچه كه بيشتر اهميت دارد تعادل بين مقادير توصيه شده مواد ذكر شده ميباشد مثلا اگر در يك رژيم غذائي ميزان پروتئين ان را از حد متعادل بيشتر در نظر بگيريم به علت اينكه پروتئين براي دفع از بدن به مقدار زيادي اب احتياج دارد باعث كاهش وزن ميشود و هر چند كه در يك چنين رژيم غذائي چربي و كربوهيدرات وجود داشته باشد اما با اين حال باز هم يك رژيم اصولي نيست البته اين نكته را نيز خدمتتان عرض كنم كه شما و يا هر فرد ديگر در اظهار نظر ازاد است اما بدين شكل نيز نبوده است كه من بدون ديدن حتي يك نمونه ار رژيم هاي فرد مورد نظر در زمينه غير اصولي بودن ان اظهار نظر بكنم و براي بيان صحت اين مدعا توصيه ميكنم كه با رژيم غذائي فرد مورد نظر به چند متخصص ديگر تغذيه نيز مراجعه فرمائيد و هميشه خاطرتان باشد كه اظهار نظر در زمينه اين كه يك رژيم اصولي هست مساله اي تخصصي بوده وبه صرف اينكه هر سه گروه مواد غذائي در ان وجود دارد رژيم اصولي نميشود.
    از اين كه بگذريم در مورد ريزش موي شما تصور من اين است كه شما دچار كم خوني شده ايد و يا بطور كلي تر دچار كمبود مواد ويتاميني يا معدني شده ايد كه براي رفع اين مساله ميتوانيد يك ازمايش از لحاظ فاكتورهاي خوني وشمارش گلبولي بدهيد و با مراجعه به متخصص از تركيبات ويتاميني مورد نياز استفاده كنيد و در اين مورد اين مساله را نيز خاطر نشان ميكنم كه در ريزش موي ناشي از كمبود ويتاميني استفاده از داروها و شامپوهاي ويتامينه و پروتئينه كه با قيمتهاي بالا و برچسبهاي جذاب تبليغ ميگردند چندان موثر نبوده و حتما بايد به شكل تركيبات خوراكي يا تزريقي مورد استفاده قرار گيرند
    در مورد شل شدن عضلات شما بايد خدمتتان عرض كنم كه در بدن ما تعداد بسيار زيادي
    عضله وجود دارد و براي اينكه همه اين عضلات به نوعي داراي فعاليت و انقباض شوند شايد بيشتر از 1000 نوع ورزش گوناگون بايد انجام داد در مجموع منظورم اين است كه شل شدن عضلات شما به خاطر ورزش نكردن نيست بلكه اگر به قول خودتان حتي در نظر بگيريم كه رژيم شما فرضا اصولي هم بوده است اما چون به درستي ان را رعايت نكرديد و تعادلي بين مقادير چربي . پروتئين و كربوهيدرات شما وجود نداشته است بدن شما به جاي استفاده از چربيهاي زائد بدن و سوزاندن انها . از بافتهاي ماهيچه اي براي كسب انرژي خود استفاده كرده و در نتيجه توده عضلاني شما تحليل رفته و در نتيجه احساس ميفرمائيد كه عضلات شما شل شده است و در تائيد اين مطلب بايد بگويم كه من خودم به شخصه خيلي از افراد را كه به من مراجعه داشته اند و حتي فعاليتهاي ورزشي را بطور منظم و يا بعضا بيش از ساعات توصيه شده نيز انجام ميدادند مشاهده كرده ام كه به دليل اينكه ميزان كمتري از مواد غذائي توصيه شده را با تصور اينكه پس امر بهتري است مصرف مينموده اند دچار همين شل شدگي عضلات شده اند و تعدادي از انان پس از مراجعه بعدي و توصيه بنده به استفاده از يك رژيم غذائي كه بتواند بافت سازي و ترميم را در بدن انها تسريع كند سراغ استفاده از انواع تبليغات غير اصولي همچون ژلهاي سفت كننده اعضا’ . كمربندهاي لاغري و غيره رفته اند كه مشخص است كه نتيجه مثبتي نيز دريافت ننموده اند.
    در پايان اميدوارم كه توانسته باشم به سوال شما پاسخ مورد نيازتان را داده باشم
    ارادتمند شما امير ترابي(كارشناس تغذيه)
    ُEMail : Torabi 726@yahoo.com

موقعیت
    كرج

پیشفرض

با سلام دوباره.

ميخواستم از جوابتون تشكر فراواني كنم . پاسخ سوالم رو به طور كامل متوجه شدم.
    اما سوالي كه برام پيش اومده اين است كه ميزان خطر كم خوني چقدر است و براي رفع آن از چه مواد غذايي ميتونم استفاده كنم ؟چون من بيماري كم خوني رو به مدت 2 هفته است كه دارم و روزي يك عدد از فوليك اسيد وقرص آهن استفاده ميكنم. همچنين آمپول B.COMPLEX و b12 را ميزنم.
    اما ميخواهم بدونم كه چه گروه از مواد غذايي به رفع اين بيماري كمك ميكند؟

با تشكر فراوان از شما كارشناس گرامي.

موقعیت
    كرج

پیشفرض

با سلام.

تشكر ميكنم از لطف بزرگتون .ميخواستم بدونم براي رفع كم خوني از چه گروه مواد غذايي بايد استفاده كنم؟
    البته روزي يك قرص آهن و فوليك اسيد ميخورم.و آمپول ب.كمپلكس و ب12 رو ميزنم.

امير ترابي Guest

پیشفرض

با عرض سلام خدمت شما
    در مورد سوالتان بايد عرض كنم كه عوارض كم خوني با توجه به ميزان و شدت ان متفاوت است اما بطور كلي حالتهاپي مثل خستگي زودرس . سرگيجه . سياه شدن ديد . بي حوصلگي . ريزش موها . عصبي شدن و بي اشتهاپي. رنگ پريدگي و ... از عوارض شايع كم خوني است.
    در مورد دارو درماني تركيباتي كه ذكر فرموديد بسيار مفيد و موثر هستند اما در نامه قبلي نيز خدمتتان عرض كردم كه پس از انجام يك ازمايش و مشخص شدن مقادير فاكتورهاي خوني مورد نظر ميتوان دقيقا ميزان مصرف شما از داروهاي فوق را مشخص كرد مثلا اگر كم خوني شما جدي باشد ممكن است نياز به استفاده از كپسولهاي هماتينيك و يا ... غيره داشته باشيد و يا ميتوانيد از كپسولهاي ففول (Fefol) كه محصول كشور انگلستان بوده و شامل هر دو تركيب اهن و فوليك اسيد ميباشد استفاده فرماپيد
    از لحاظ مواد غذاپي نيز بهترين منابع اهن شامل منابع گوشت قرمز ميباشد و تركيباتي همچون عصاره گوشت و خود گوشت . جگرسياه و عصاره ان. عدس . نخود و لوبيا از لحاظ مقادير اهن در سطح بالاپي قرار دارند.

پیشفرض

با عرض سلام خدمت آقای دکتر و تشکر به خاطر این سایت و مطالب آموزندش
    مشکل من آقای دکتر بر می گردد به 2 سال پیش یعنی 20/7/381 در اون سال من حدود 115 کیلوگرم وزن داشتم که با شروع ورزش بدن سازی و گرفتن یک برنامه تمرینی همراه رژیم از مربی باشگاه و مصرف 30 عدد قرص متاکاپس و 40 عدد قرص فت برنر تونستم 33 کیلو از وزنمو در مدت 28 روز کم کنم . اوایل خیلی رازی بودم و بی نهایت خوشحال ولی بد از حدود 2 ماه که شروع به ترک ژریم کردم نه تنها وزنم دوباره شروع شد اونم به طور خیلی سریع بلکه دستام به طورخیلی زیاد به لرزش افتاده بود به نحوی که یک لیوان آب نمی تونستم تو دستم نگه دارم . تا ماه 11 همون سال (1381) وزنم به 100 کیلو رسید تا اینکه به خدمت سربازی اعزام شدم و در مدت دو ماه آموزشی دوباره چیزی حدود 17 کیلوگرم از وزنمو برای بار دوم از دست دادم . ولی بازم مثل مرتبه پیش بعد از چند ماه که آموزشی تموم شد دوباره به وزن قبلی برگشتم ولی الان که چیزی حدود 20 ماه از اون زمان گشته خوشبختانه وزتم ثابته و دیگه اون لرزش رو تو دستام ندارم . حالا سؤال من از حضور جناب عالی اینکه من می تونم برای بار سوم شروع به گرفتن رژیم کنم و آیا دوباره می تونم از اون قرصهایی که در بالا اشاره کردم استفاده کنم . یکی از دوستام استفاده از کمربندها و شلوارکهای لاغری رو به من توصیه کرده می خواستم بدونم که ایا اونا تأثیری به کم کردن وزن من داره آخه می گن تکنولوژی روز دنیاست . اگه شما نظرتون راجع به گفته های من منفی است یعنی گرفتن او رژیم و استفاده از اون قرصها و حتی استفاده از کمربند لاغری رو پیشنهاد نمی کنین پس لطف کنین خودتون یک رژیم درست رو به من پیشنهاد کنین آخه دیگه می خوام برای بار سوم که وزن کم کردم دیگه دوباره به حالت قبلی بر نگردم یه چیز دیگه هم هست راستش به خاطر اینکه 2 باره وزنم داره به حالت قبلی بر می گرده دیگه نمی دونم باید چه رژیمی بگیرم پس خواهش می کنم شما با یک رژیم درست منو راهنمایی کنید . اگه به خاطر رژیم شما باید مبلغی پرداخت کنم ممنون می شم راهشو به من نشون بدین .
    بازم تشکر به خاطر اینکه منو راهنمایی می کنین .

موقعیت
    تهران

پیشفرض

با عرض سلام خدمت شما عضو محترم سايت
    در مورد مطالبي كه بيان فرموده بوديد ذكر چند نكته را لازم ميدانم
    اول اينكه سرعت كاهش وزن شما در هر 2 مورد اصلا اصولي نبوده و همين امر تا حد خيلي زيادي باعث بازگشت وزن شما و عوارض بعدي ان شده است
    دوم اينكه استفاده از دارو براي كاهش وزن بايد زير نظر متخصص تغذيه و انهم در شرايط خاص باشد نه زير نظر مربي باشگاه يا پيشكسوت انجا :!: :?:
    سوم اينكه استفاده از كمربندها.شلواركها.گنها و ... به هيچ عنوان اثر گذار نبوده و بنابراين توصيه نميشود و در مورد اينكه فرموديد گفته ميشود كه تكنولوژي روز دنياست بايد خدمتتان عرض كنم كه معمولا هميشه بين عالم تجارت و طبابت فاصله وجود داشته است و در اين ميان
    اكثر اوقات عالم تجارت در پيش بوده است :!: :?:
    در پايان اينكه تنظيم رژيم غذاپي صحيح براي هيچ شخصي از جمله شمابدون مراجعه حضوري خود فرد
    و اندازه گيره يكسري از فاكتورها امكان پذير نميباشد و اينكه شما در تبليغات شاهد رژيم هاي مكاتبه اي ميباشيد همان مبحث فاصله بين عالم تجارت و طبابت ميباشيد
    بنابراين اگر تمايل به مراجعه حضوري داريد ميتوانيد با Email من مكاتبه فرماپيد تا شما را راهنماپي كنم

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت