سوال
من مجبور هستم که به عنوان ضرورت شنا کنم.با مسئله پریودم در آن زمان چه کنم.من فقط مجاز به 6 جلسه غیبت در ماه هستم از تامپون استفاده نمیکنم

جواب:
در اغلب مواقع جریان قائدگی در طی شنا کردن متوقف می شود

برای اینکه احساس امنیت , محافظت کنید وقتی که شما در داخل و خارج آب هستید.این اختیارات را دارید.این تصمیم گیری می تواند بر اساس حجم خون قائدگی , احساسی که اون روز دارید , و اینکه چه چیزی برای شما اهمیت بیشتری داشته باشد فرق کند.

بعضی از خانم ها اگر پریود باشند شنا نمی کنند.در این حالت می توان کنار استخر بود و نه لزوما داخل آب. بعضی خانم ها خودشونو مجبور می کنن زمان دیگه ای وارد آب بشن.خارج از اینکه مسئول شما مرد هست یا زن , اون معمولا با این مسائلا عادت کرده و آشنا هست... اگر میبینید اینطور نیست و احساس ناراحتی می کنید توجه داشته باشید که مردان همیشه ,پسرهای مادران ,برادر های خواهران ,شوهر های همسران ,و پدران دختران نیستند

بعضی دیگر از خانم ها از تامپون استفاده می کنند تا مشکل را حل کنند. استفاده از تامپون راحت است و همینطور در دسترس. و تلاش زیادی برای یادگیری نیاز ندارد.البته اونها کاملا نمی تونن مانع تماس با آب شوند. گاهی به اصطلاح نشت خون وجود دارد. برای اینکه این مسئله رخ ندهد بهتراست درست قبل از ورود به آب از تامپون تازه استفاده کنید و بعد از خروج از آب تامپون جدیدی استفاده کنید. البته اگر باکره هستید استفاده از تامپون بحث دیگری دارد که در مقاله دیگری صحبت شده است

اختیارات دیگری هم دارید.کلاهک های داخل واژن (cervical caps ) ,دیافراگم , جمع کننده های خون قائدگی با نام انگلیسی (menstrual cups ) از جمله اونها هستند. با این روشها خودتان یاد میگیرید که کی نیاز هست که اونها برداشته بشوند.اونها رو برمیدارید می شوئید و از وسیله مشابه دیگری استفاده می کنید. دیافراگم ها و کلاهک های داخل واژن باید توسط افراد با تجربه گذاشته شود.که معمولا پرستاران حرفه ای و متخصصان زنان هستند.اگر مقاربت داشته باشید این دو روش آخر امکان جلوگیری از بارداری را نیز خواهند داد به خاطر وجود مواد اسپرم کش.

به نقل از goaskalice.com

سوال:

آيا در دوران عادت ماهيانه مي‌توانم شنا كنم؟

خود موضوع شنا با عادت ماهيانه تناقضي ندارد اما چون از نوار بهداشتي استفاده مي‌شود، امكان شنا وجود ندارد. در مواردي كه از وسيله‌اي به‌نام تامپون در دوران عادت ماهيانه استفاده مي‌شود، امكان شنا در شرايطي خاص وجود دارد اما توصيه مي‌شود دختران جوان در اين دوران از شنا خودداري كنند.