جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: واریکوسل - چند سوال

حامد5855 آفلاین است تازه وارد
    موقعیت
    شيراز

پیشفرض واریکوسل - چند سوال

سلام آقاي دكتر
    من حدود20سال دارم گاهي احساس درد در ناحيه بيضه داشتم وقتي به پزشك مراجعه كردم گفت شما حدود 14 15 سالگي دچار واريكوسل شده ايد در ضمن واريكوسل من از نوع 3 و در كيسه بيضه سمت چپ ميباشد چند سوال در اين زمينه دارم.
    1)امكان دارد كه بيضه سمت راست من هم در آينده دچار اين عارضه بشود؟
    2)بنده به دلايلي تا يك سال ديگر امكان عمل كردن واريكوسلم رو ندارم آيا اين تاخير آسيب جدي به دستگاه تناسلي من وارد ميكند و راهي ديگر به جز عمل وجود دارد كه تا يك سال ديگه مانع از درد و آسيب بيضهام بشود
    3)ممكن است كه من عقيم شده باشم؟
    با تشكر

دکتر یاور آفلاین است عضو فعال
    موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

1- کشف واریکوسل با شکایت بیمار و معاینه پزشک هست.. و اثبات اون با روشهای رایولوژی مثل سونوگرافی هست...وقتی یک بار سونوگرافی شده اید ودر سمت چپ پیدا شده...اگر در سمت راست شما هم بود در همان موقع معلوم میشد...وچیزی نیست که بعدا پیدا بشه..از لحاظ آماری هم در سمت چپ بیشتر است..بنابر این جواب شما منفی هست..

2-تاخیر عمل شما تا یک سال, باعث افزایش مشکل شما نمیشه..و تنها را در مان واریکوسل عمل جراحی است...واریکوسل در لمس حساس است... وبویژه در کسانی که از نظر جنسی فعال هستند ایجاد درد میکند.... در کسانی که درد مزمن دارند استفاده از بیضه بند ممکن است مفید باشد.. اگر احیانا اقدام به سکس میکنید...فاصله اونها را بیشتر کنید...

3- در 65-75% مبتلایان به این مشکل ناباروری موقتی رخ میدهد که خوشبختانه بلافاصله پس از عمل جراحی رفع میشود.. بنابر این جای اصلا جای نگرانی وجود ندارد...

ما topic های زیادی در باره واریکوسل داریم که اگر به اونها هم مراجعه کنید اطلاعات دیگری را بدست میاورید..

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات در ایران سلامت