پزشک استراليايي به اتهام ترويج هپاتيت، متهم شد

پليس استراليا يک پزشک را متهم کرد زندگي بيماران را به خطر انداخته و با بي‌ا‌حتياطي باعث آسيب‌ديدن جدي بيماران و شيوع بيماري هپاتيت c در يک کلينيک در ملبورن شده است...

به گزارش خبرگزاري فرانسه، اين پزشک 61 ساله پس از تحقيقات يک ساله پليس درباره بيماران اين مرکز پزشکي كه به هپاتيت c آلوده شده‌اند، با 162 مورد اتهام روبرو است.

پليس ايالت ويکتورياي استراليا در بيانيه‌اي اعلام کرد: «به اين پزشک اتهام‌هايي در هريک از موارد شامل انجام عملي که حيات افراد را به خطر انداخته، قصوري که باعث آسيب وخيم شده و بي‌احتياطي‌اي که به آسيب جدي انجاميده، وارد شده است.»

دکتر جيمز لاتهام پيترز، متخصص بيهوشي و متهم اين پرونده براي مدت کوتاهي در دادگاه بخش ملبورن حضور يافت و با گذاشتن وثيقه و با تعهد به رعايت شرايطي سخت، از جمله اينکه به پزشکي نپردازد، آزاد شد. معاون رييس دادگاه، جلنا پاوويک، گرچه وثيقه را پذيرفت اما گفت پيترز نمي‌تواند در سرويس‌هاي پزشکي کار کند يا با شاهدان دادستان تماس بگيرد. مقامات استراليا شيوع مشکوک هپاتيت c در ابتداي سال 2010 را مورد بررسي قرار دادند و حدود 50 زن را يافتند که حين درمان در يک کلينيک در ملبورن در فاصله سال‌هاي 2008 تا 2009 به اين عفونت مبتلا شده بودند. پليس ويکتوريا گفت نمي‌تواند پيش از دادگاه، در مورد چگونگي انتقال عفونت‌ها اظهارنظر کند. پليس افزود که گروهي از زنان که در درمانگاه کرويدون در فاصله 2008 تا 2009 درمان شده‌اند، هنوز تحت آزمايش قرار دارند و از آنها خواسته شده است براي بررسي به اداره بهداشت مراجعه کنند.