آقاي ديويد مارکز نواختن موسيقي را با چند تن از دوستانش در سال 1958 وقتي فقط 10 سال داشت، شروع کرد. هيچ کس فکر نمي‌کرد معروف‌ترين اکيپ موسيقي با نام پسران ساحل را او در اين سن کم پايه‌گذاري کرده باشد. ديويد در سال 1999 گروه را ترک کرد و اين درست همان زماني بود که تشخيص هپاتيت c روي ديويد گذاشته شد...

ديويد ماجرا را اين طور تعريف مي‌کند:

«واقعا نمي‌دانستم بيمار هستم چون هيچ نشانه‌ واضحي در من وجود نداشت و اين درست همان دليلي است که هپاتيت c را يک بيماري مرموز و موذيانه مي‌دانند. به عبارتي مبتلايان تا زماني که حيات آنها به طور جدي تهديد نشده هيچ علامتي ندارند. هنوز هم دقيقا نمي‌دانم چه‌طور به اين بيماري مبتلا شده‌ام. يکي از مواردي که احتمال مي‌دهم شرکت در يک طرح تحقيقاتي دارويي در سال 1970 بود.

تشخيص بيماري‌ام کاملا تصادفي بود. مدت‌ها بود در پهلوهايم درد حس مي‌کردم که متوجه شدم يکي از دنده‌هايم شکسته است و وقتي دکتر آزمايش برايم نوشت مشخص شد آنزيم‌هاي کبدي من بسيار بالاست. بلافاصله آزمايش هپاتيت c انجام شد که متاسفانه مثبت بود. هميشه و هنوز مي‌گويم که همان دنده شکسته زندگي‌ام را نجات داد در غير اين صورت زماني متوجه بيماري مي‌شدم که کار از کار گذشته بود.

با شنيدن اين خبر واکنش اوليه من کاملا عادي بود چون اصلا اين بيماري را نمي‌شناختم تا اينکه همسرم بعد از بررسي در اينترنت متوجه شد اين بيماري خطرناک است. اينجا بود که وحشت تمام وجودم را فرا گرفت. بلافاصله قضيه را جدي گرفتم و با توصيه پزشکان رژيم سرشار از مواد مغذي و گياهي را انتخاب کردم تا التهاب کبدي‌ام کمتر شده و سيستم ايمني‌ام را قوي‌تر کرده و بنيه جسمي‌ خوبي پيدا کنم. درمان با داروهاي ضدويروس آغاز شد که شامل قرص و تزريق هفتگي براي مدت يک سال بود. خوشبختانه بعد از شش ماه ويروس از بدن من پاک شده بود و شش ماهه دوم درمان براي احتياط بيشتر ادامه يافت. عوارض داروها بسيار اذيت کننده بود. خستگي، تهوع، علايم شبه آنفلوآنزا که بسيار ناراحتم مي‌کرد. سعي کردم با ترک سيگار و بهبود تغذيه وضعيت جسمي‌ام را بهتر کنم. به عبارتي هپاتيت c موجب شد به خود آمده و سبک زندگي‌ام را به سمت سلامتي بيشتر پيش ببرم.

من بسيار خوشبختم که توانستم به موقع درمان را شروع کرده و مشکل را برطرف کنم. زندگي من نمونه کامل فردي است که توانسته بر ويروس هپاتيت c غلبه کند. بعد از مدتي دوباره به گروه پيوستم و کار را شروع کردم. مدت‌هاست در برنامه‌هاي هشداردهنده در مورد هپاتيت c شرکت کرده و براي افزايش اطلاعات مردم در تورهاي آموزشي شرکت و فعاليت مي‌کنم. در اين رابطه سفرهاي زيادي داشته‌ام و سعي کردم با تلفيق موسيقي بتوانم تاثير خوبي بر ذهن مردم داشته باشم تا شناخت بيشتري از اين بيماري پيدا کرده و سريع‌تر براي تشخيص و درمان، اقدام کنم. خوشحالم از اينکه تسليم نشدم و مبارزه کردم. يقين دارم با اين امتحان و آزموني که سرنوشت برايم رقم زد قوي‌تر از گذشته وارد عمل شدم و تحت هيچ شرايطي تسليم بيماري نخواهم شد.»

منبع: BBCNews