نگاه متخصص ميکروب‌شناسي مواد غذايي/ دکتر محمد جلالي/ عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشکي اصفهان

چرا شيرموز زود فاسد مي‌شود؟

با گرم شدن هوا، آبميوه‌هاي خانگي مانند شيرموز، شيرتوت‌فرنگي، آب پرتقال و... از نوشيدني‌هاي پرطرفداري مي‌شوند اما اين نوع نوشيدني‌ها در عين دلچسب و گوارا بودن، گاهي به دليل بار ميكروبي فراوان، مسموميت ايجاد مي?کنند...

البته با توجه به نوع ميوه و ميزان فلور ميكروبي موجود در آن، شدت مسموميت متفاوت است؛ مثلا ميوه‌هايي كه بوته كوتاهي دارند و با خاك در تماس هستند، بيشتر در معرض آلودگي قرار دارند. در شرايطي هم كه در كشت ميوه‌ها، از كود حيواني بيشتري استفاده مي‌شود، ميزان باكتري‌هاي بيماري‌زا، مخمر و قارچ‌ها افزايش مي‌يابد و در نتيجه اين ميوه‌ها سريع‌تر آلوده مي‌شوند. برخي از افراد آب گوجه‌فرنگي را مي‌نوشند، اما در گوجه‌فرنگي به دليل اينكه بوته كوتاهي دارد، احتمال نفوذ باكتري سالمونلا (آن هم در بافت گوشتي‌اش) بسيار بالاست و شستن سطح آن به‌تنهايي کافي نيست. جالب است بدانيد بيشترين آمار مسموميت‌ها به دنبال مصرف ميوه‌هايي مانند توت‌فرنگي و سبزي‌هايي چون گوجه‌فرنگي، كاهو و... گزارش شده است. گرچه در برخي موارد ممكن است مصرف آبميوه‌هاي خانگي باعث مسموميت نشود، اما احتمال فسادپذيري آنها حتي در صورت نگهداري در يخچال (به خصوص در دماي پايين) زياد است. علاوه بر بار ميكروبي بالاي ميوه‌ها، هنگام تهيه آبميوه‌هاي خانگي، آلودگي‌هاي ثانويه‌اي مانند تميزنبودن دستگاه آبميوه‌گيري يا آلوده بودن شكر، شير يا دست، خوب نشستن و ضدعفوني نكردن ميوه‌ها نيز در افزايش شدت آلودگي تاثير دارد. مثلا با افزودن شكر به برخي آبميوه‌ها، محيط اسيدي به‌گونه‌اي تغيير مي‌کند (pH اسيدي مناسب) كه ميكروب‌ها، قارچ‌ها و مخمرها در آن به‌راحتي رشد ‌كنند.

شيرموز، يكي از آبميوه‌هايي است كه احتمال فساد آن بسيار بالاست. گرچه با گرفتن پوست موز، احتمال آلودگي آن كمتر مي‌شود اما وجود آلودگي‌هاي ثانويه، روند فساد آن را تشديد مي‌كند.

اگر براي شما هم اين سوال مطرح است كه چرا شيرموز را حتي داخل يخچال نمي‌توان بيش از يك روز نگهداري كرد، بهتر است بدانيد در اين نوشيدني، باكتري‌هاي سرمادوستي وجود دارد كه در محيط يخچال، رشد آنها متوقف نمي‌شود و در روند تكثير باعث ترشح توكسين مي‌شوند كه براي سلامت بدن بسيار ضرر دارد. بنابراين توصيه مي‌شود هنگام تهيه آبميوه‌هاي خانگي، حتما نكته‌هاي بهداشتي را رعايت كنيد و در صورت امكان، آبميوه‌هاي صنعتي كه پاستوريزه و استريل هستند، مصرف كنيد البته آبميوه‌هايي كه صددرصد طبيعي‌اند و موادنگهدارنده و افزودني ندارند.

هفته نامه سلامت