کلينيک پوست و مو
دکتر محمدعلي نيلفروش‌زاده متخصص پوست و مو رئيس مرکز تحقيقات پوست و سالک

منافع ماءالشعير

اين واضح است که مصرف موادغذايي سالم در سلامت جسمي هر فردي تاثير دارد؛ از جمله بعضي غذاها بر سلامت بافت مو تاثير دارند، مثلا غذاهاي حاوي پروتئين زياد، کربوهيدرات و چربي کم. يکي از غذاهاي مهم براي داشتن موهاي زيبا مواد حاوي اسيدهاي چرب است که خصوصا در روغن کانولا، ماهي و سويا ديده مي‌شود. وجود اسيد چرب امگا3 در مواد غذايي به دليل خاصيت ضدالتهابي مي‌تواند نقش موثري در سلامت مو داشته باشد....

کمبود آهن خصوصا در خانم‌هاي سنين باروري به دليل ايجاد کم‌خوني تعداد گلبول‌ قرمز خون را کم کرده و باعث ريزش مو مي‌شود. اين کمبود ممکن است بسيار جزيي باشد ولي خصوصا در خانم‌ها نقش مهمي در ريزش مو ايفا مي‌کند. بنابراين اضافه کردن موادغذايي غني از آهن (مثلا کلم بروکلي يا مخمر آبجو) مي‌تواند بعضي از انواع ريزش مو را به وضعيت طبيعي برگرداند. ويتامين‌هاي گروه b نقش ويژه‌اي در بهبود ريزش مو دارند. يکي از ترکيبات حاوي ويتامين b ماءالشعير است.

ماءالشعير به دليل داشتن ويتامين‌هاي گروه b و اسيد آمينه براي پوست و مو بسيار مفيد است و خواص درماني بسياري براي خانم‌هاي باردار و شيرده دارد و تا حدودي در افزايش ضريب هوشي موثر است. ويتامين‌هاي گروه b محلول در آب هستند و به راحتي وارد فاز آبي‌ ماءالشعير در حين جوشش مي‌شوند که در سنتز ميانجي‌هاي عصبي نقش مهمي دارند و باعث رفع استرس و بسياري از اختلالات عصبي ديگر مي‌شوند.

ماءالشعير يکي از نوشيدني‌هاي معمول است که از جوانه «جو» حاصل مي‌شود و در رفع تشنگي موثر است. هر 100 سي‌سي ماءالشعير لايت‌ حدود 17 کالري و هر 100 سي‌سي ماءالشعير معمولي حدود 25 کالري انرژي دارد. ماءالشعير در رفع خستگي اعصاب نيز موثر است و به دفع سنگ‌‌هاي کليوي کمک مي‌کند. ماءالشعير در تامين آب و الکتروليت‌هاي بدن موثر است. ماءالشعير از استحصال دانه‌هاي جو به دست مي‌آيد و علاوه بر جو، آب رازک و ساير افزودني‌هاي مجاز خوراکي در آن به کار مي‌رود. مزه تلخ ماءالشعير، مربوط به رازک است. رازک خاصيت آنتي‌بيوتيکي دارد و به پايداري ماءالشعير نيزکمک مي‌کند.

عصاره مالت جو حاوي فيبرهاي غذايي محلول است که در رفع التهاب روده، يبوست و فتق‌ معده بسيار موثر است. فيبرها آثار زيادي در بدن دارند؛ از جمله باعث تنظيم عملکرد روده، کاهش خطر بيماري‌هاي قلبي و بعضي انواع سرطان‌ مي‌گردند. ماءالشعير غني از انواع فيتوکميکال‌ها مانند فلاونوييدها، کاروتنوييدها و آنتوسيانين‌ها است که در بهبود عملکرد خون‌رساني قلب و کاهش ابتلا به پرفشاري خون و سلامت کليه‌ها، محافظت از بدن در برابر بروز سرطان‌ها، سکته‌هاي قلبي و مغزي بسيار موثر هستند. زياده‌روي در مصرف هر نوع ماده غذايي (حتي اگر مفيد باشد) براي سلامت بدن مضر است. بنابراين به مقدار مناسب و متعادل ماءالشعير بنوشيد، نه زياد.