ترجمه ویرایش تایپ :جعفر پاک نیت(همکاری افتخاری)
به نقل از سایت webmd

پدر و مادران جدید، سئوالات زیادی در مورد نوزادان تازه متولد شده دارند. برای گفتگو با دکتر خود آماده باشید.
آوردن نوزاد جدید به خانه، هیجان انگیز و یک تجربه طاقت فرسا است. مهم نیست که چقدر آماده اید، شما ملزم به پرسشهای بسیاری در مورد نوزاد خود هستید.

این کار کمک می کند تا اگر در بعضی مسائل، نظری دارید مطرح کنید و به آنها رسیدگی کنید. قبل از تولد نوزاد و یا قبل از ترک بیمارستان، لیست سوالات در باره مراقبت از نوزاد خود را با پزشک متخصص اطفال مرور کنید.

1. چگونه می توانم کودکم را از سندرم مرگ ناگهانی نوزاد (SIDS) حفظ کنم؟
کارشناسان در مراقبت از نوزاد می گویند بهترین راه برای حفظ نوزاد از SIDS این است که همواره او را به پشت بخوابانید. بدلیل آغاز مطرح شدن" خواب به پشت" از طرف آکادمی اطفال آمریکا، میزان مرگ و میر SIDSبطور قابل توجهی کاهش یافته است. از دکتر خود در مورد گام های دیگری که خطرات مورد تهدید نوزاد را کاهش میدهد، سئوال کنید.

2. آیا من و کودکم بطور صحیح رابطه خواهیم داشت، و اگر نتوانیم چه باید بکنم؟
بسیاری از والدین نگران هستند که توسط عشق موجود در نگاه اول نوزاد تازه متولد شده خود تحت تاثیر قرار بگیرند. هنگامی که او را در آغوش میگیرید سعی کنید صبور باشید. در اوایل خیل آسان نیست -- برای شما یا فرزندتان -- و برای شناختن یکدیگر زمان لازم است. با دکتر خود در مورد آنچه که انتظار دارید گفتگو کنید.

3. اولین معاینه پزشکی نوزاد پس از ترک بیمارستان چه وقت خواهد بود؟ در اولین معاینه پزشکی چه خواهد شد؟
اکثر پزشکان برای اولین بار برنامه معاینه پزشکی را در سن 2 هفتگی ارائه میدهند، بخصوص برای بچه اول. در مورد واکسن ها و غربالگری آزمایشات اولیه نوزاد سئوال کنید. تمام نوزادان تازه متولد شده، نیاز به بررسی خواهند داشت و آغاز روال واکسن در سن 2 ماهگی می باشد.

4. چگونه باید مرقب افتادن بند ناف نوزاد و زمان ختنه او باشم؟
دکتر شما جزئیات دقیقی از افتادن بند ناف و زمان ختنه نوزاد میتواند به شما ارائه میدهد. دکتر شما نیز می تواند در مورد آنچه که موجب عفونت میشود هشدار دهد.

5. کودک من چقدر خواهد خوابید ، و چگونه می توانم بگویم که او بیش از حد خوابیده است ؟
نوزاد در طی روزهای آغازین خود خواب زیادی دارد. دکتر به شما میگوید که چه چیزی طبیعی است و آیا باید برای شیر دادن او را از خواب بیدار کرد یا نه.

6. هر چند وقت یکبار باید به کودک غذا داد، و اینکه چگونه باید با هر گونه مشکلات تغذیه مقابله کنم؟
این که آیا شما با شیشه شیر کودک را تغذیه کنید یا از سینه، احتمالا برای شما سئوال است. در صورت داشتن هرگونه مشکل در شیردهی از دکتر خود یا کارکنان بیمارستان اسامی مشاوران شیردهی را جویا شوید. مشاور واجد شرایط به شما در مراقبت از نوزاد تازه متولد شده کمک میکند تا شروع خوبی داشته باشید. شیر مادر حداقل برای چهار ماه اول زندگی ، مواد غذایی کامل برای نوزاد است. شیر مادر منافعی دارد که هیچ فرمولی ندارد مانند حفاظت در مقابل عفونت ها از طریق انتقال آنتی بادی مادری.

7. هر چند وقت یکبار نوزاد من میتواند به حمام برود، و چگونه می توانم بدانم که مشکلی وجود دارد؟
نظافت درست مانند خواب و غذا خوردن نوزاد، در لیست فعالیتها وجود دارد. دکتر شما می تواند بگوید مراقب چه مشکلاتی باشید.

8. چه وقت و هر چند وقت یکبار باید نوزادم را استحمام کنم؟
از دکتر خود در مورد زمان اولین حمام و حدود بهداشت اولیه کودک را سئوال کنید. افراط نکنید : نوزادان تازه متولد شده از فرصت زیادی برای کثیف کردن برخوردار نیستند، و استحمام بیش از حد میتواند برای پوست ظریف آنها تحریک کننده باشد.

9. چگونه می توانم بگویم که نوزاد من زردی دارد؟ آیا باید از شرایط سلامت دیگر نوزادان مراقب باشم؟
بسیاری از نوزادان تازه متولد شده بدلیل عدم رشد کامل کبد، زردی خفیف دارند. از دکتر خود در مورد زردی و سایر شرایط بهداشتی نوزاد سئوال کنید.

10. چه زمانی باید با دکتر تماس بگیرم؟
دیدن علایم یا رفتارهائی، مجوز تماس و یا مراجعه به دکتر است