جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: تاييد آزمون ژنتيکي جديد براي پاسخ به درمان سرطان پستان

 1. #1
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض تاييد آزمون ژنتيکي جديد براي پاسخ به درمان سرطان پستان

  آزمون جديد، آزموني است كه تعداد كپي‌‌هاي ژن‌‌هاي گيرنده استروژن را در بافت تومور اندازه‌گيري مي‌كند -

  ترجمه: منصوره بختياري

  تاييد آزمون ژنتيکي جديد براي پاسخ به درمان سرطان پستان  سازمان غذا و داروي آمريكا يك آزمون ژنتيكي جديد را براي تشخيص اينكه آيا بيماران مبتلا به سرطان پستان كانديداي خوبي براي درمان با داروي هرسپتين هستند يا نه تاييد كرد. آزمون جديد، آزموني است كه تعداد كپي‌‌هاي ژن‌‌هاي گيرنده استروژن را در بافت تومور اندازه‌گيري مي‌كند. اين ژن رشد سلول‌‌هاي سرطاني را تنظيم مي‌كند...  يك سلول سالم سينه دو كپي از اين ژن را دارد كه يك علامت به سلول‌‌ها مي‌فرستد و به آنها مي‌گويد كه چه وقت رشد كرده، تقسيم شده و چه وقت ترميم شوند. بيماران مبتلا به سرطان پستان ممكن است كپي‌‌هاي بيشتري از اين ژن را داشته باشند كه سبب تحريك توليد بيش از حد پروتئين مربوطه شده و بنابراين علايم بيشتري به سلول‌‌هاي سينه فرستاده مي‌شود. در نتيجه، سلول‌‌ها با سرعت بسيار زياد رشد كرده و تقسيم مي‌شوند. دانيل شولتز مدير مركز تجهيزات و سلامت راديولوژيكي سازمان غذا و داروي آمريکا مي‌گويد: «هنگامي ‌كه اين آزمون با اطلاعات باليني و آزمون‌‌هاي آزمايشگاهي ديگر به كار رود، مي‌تواند بينش پزشكان را در ارتباط با تصميمات درماني براي بيماران مبتلا به سرطان پستان وسعت بخشد. اين آزمون نياز به ميكروسكوپ‌‌هاي فلورسانت پيچيده و گران قيمت‌تر را كه هم اكنون براي خواندن معيارها در بازار وجود دارد حذف مي‌كند. بر خلاف آزمون‌‌هاي موجود، اين آزمون به متصديان آزمايشگاه اجازه مي‌دهد كه بافت را براي مراجعات بعدي در آينده ذخيره كنند.»
  بيماراني كه توليد بيش از حد پروتئين مربوط به گيرنده نوع دو استروژن هرسپتين را دارند به طور معمول با دارو درمان مي‌شوند. اين دارو توليد اين پروتئين را هدف‌گيري مي‌كند. اين روش درماني به توقف رشد سلول‌‌هاي سرطاني كمك مي‌كند.
  تاييد آزمون از سوي اداره غذا و داروي ايالات متحده


  بر اساس بررسي که از نمونه‌‌هاي تومور به دست آمده از بيماران مبتلا به سرطان پستان در ايالات متحده و فنلاند صورت گرفت. نتايج اين پژوهش‌‌ها تاييد كرد كه آزمون مذكور در تشخيص تعداد ژن‌‌هاي گيرنده استروژني نوع 2 در اين بيماران موثر است. اين کيت جديد، به وسيله كمپاني اينويتروژن در كارلسباد كاليفرنيا و هرسپتين به وسيله كارخانه ژنتيك سانفرانسيسكو كاليفرنيا ساخته مي‌شود
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 2. #2
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  FDA آزمون ژنتيكي جديدي را براي بيماران مبتلا به سرطان سينه تاييد كرد
  (FDA Approves New Genetic Test for Patients with Breast Cancer)
  سازمان غذا و داروي آمريكا يك آزمون ژنتيكي جديد را براي تشخيص اين كه آيا بيماران مبتلا به سرطان سينه كانديداي خوبي براي درمان با داروي هرسپتين (trastuzumab) هستند يا نه تاييد كرد.


  به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ، كيت SOPT-Light HER۲ CISH آزموني است كه تعداد كپي هاي ژن HER۲ را در بافت تومور اندازه گيري مي كند. اين ژن رشد سلول هاي سرطاني را تنظيم مي كند.
  يك سلول سالم سينه دو كپي از ژن HER۲ را دارد كه يك علامت به سلول ها مي فرستد و به آن ها مي گويد كه چه وقت رشد كرده، تقسيم شده و چه وقت ترميم شوند. بيماران مبتلا به سرطان سينه ممكن است كپي هاي بيشتري از ژن HER۲ داشته باشند كه سبب تحريك توليد بيش از حد پروتئين HER۲ شده و بنابراين علايم بيشتري به سلول هاي سينه فرستاده مي شود. در نتيجه، سلول ها با سرعت بسيار زياد رشد كرده و تقسيم مي شوند.
  دانيل شولتز مدير مركز تجهيزات و سلامت راديولوژيكي FDA مي گويد: «هنگامي كه اين آزمون با اطلاعات باليني و آزمون هاي آزمايشگاهي ديگر به كار رود، مي تواند بينش پزشكان را در ارتباط با تصميمات درماني براي بيماران مبتلا به سرطان سينه وسعت بخشد.»
  در آزمون SOPT-Light تعداد ژن هاي HER۲ در نمونه كوچكي از تومور برداشته شده شمارش مي شود. سپس تكه برداشته شده با يك ماده شيميايي لكه دار شده كه اين كار سبب مي شود هر ژن HER۲ موجود در نمونه تغيير رنگ دهد. اين تغيير رنگ مي تواند زير يك ميكروسكوپ استاندارد مشاهده شود. اين امر نياز به ميكروسكوپ هاي فلورسانت پيچيده و گران قيمت تر را كه هم اكنون براي خواندن معيارها در بازار وجود دارد حذف مي كند. بر خلاف آزمون هاي موجود، SOPT-Light به متصديان آزمايشگاه اجازه مي دهد كه بافت را براي مراجعات بعدي در آينده ذخيره كنند.
  بيماراني كه توليد بيش از حد پروتئين HER۲ را دارند معمولاً با داروي Herceptin درمان مي شوند. اين دارو توليد پروتئين HER۲ را هدف گيري مي كند. درمان مذكور به توقف رشد سلول هاي سرطاني HER۲ كمك مي كند.
  تاييد آزمون SOPT-Light به وسيله FDA بر اساس بررسي نمونه هاي تومور به دست آمده از بيماران مبتلا به سرطان سينه در ايالات متحده و فنلاند صورت گرفت. نتايج اين پژوهش ها تاييد كرد كه آزمون مذكور در تشخيص تعداد ژن هاي HER۲ در اين بيماران موثر است.
  SOPT-Light به وسيله كمپاني اينويتروژن در كارلسباد كاليفرنيا و هرسپتين به وسيله كارخانه ژنتیك سانفرانسيسكو كاليفرنيا ساخته مي شود.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

 • نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
 • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت