جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 3 از 3 مجموع

موضوع: پوسته شدن دور ناخن و اطراف آن (مقالات و گزارشات)

bahador.a آفلاین است تازه وارد

پیشفرض پوسته شدن دور ناخن و اطراف آن (مقالات و گزارشات)

سلام من حدود يكسالي است كه دور ناخن هايم پوسته پوسته مي شود و با كرمها و دكتر رفتن ها هنوز خوب نشده است البته استفاده از پماد كمي بهبود يافته ام ولي باز روز از نو و روزي از نو لازم بذكر است كه حدود 150 عدد قرص كلسيم هم استفاده كردم ولي هيچ تاثيري نداشته است بعد دور ناخنهاي من شكل طبيعي خود را از دست داده و از همان نقطه ريشه ريشه ميشود و به پوست مي رسد كه من جز گرفتن اين پوستها با ناخنگير از پيشرفت ريشه ريشه
    شدن جلوگيري مي كنم.
    ممنون از راهنمايي شما .

دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
    موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

علت شايع پوسته‌ريزي اطراف ناخن‌ها در اين دوران خشکي پوست و اگزماي پوستي است و تحريک و دستکاري پوسته ناخن مشکل را تشديد مي‌کند.

اين عارضه در اثر ضربه ( به ويژه در افرادي که پوستشان خشک است ) و به صورت ترک خوردن يا کنده شدن پوست دور ناخن ، بروز مي کند

عامه افراد بر اين باورند که علت اصلي پوسته‌ريزي کنار ناخن کمبود کلسيم و آهن است اما اين چنين نيست

چرب کردن کناره ناخن‌ها را با استفاده از کرم‌هاي ضدالتهاب مناسب‌ترين روش درمان در بهبود پوسته‌ريزي و بدفرمي ناخن دانست

هم چنین بهتر است نوک انگشتان با کرم‌های مرطوب کننده و نرم کننده ناخن ماساژ داده شوند

لبه هاي کنده شده را مي توان با قيچي هاي مخصوص بريد و با استفاده از کرم ها و لوسيون هاي مرطوب کننده براي جلوگيري از خشکي و با حفاظت پوست دور ناخن به وسيله دستکش ، به ويژه وقتي دست ها به طور مکرردرآب فرو برده مي شود، مي توان به ميزان زيادي از پوسته پوسته شدن ناخن جلوگيري کرد.
    عضو تحریریه علمی ایران سلامت

farhad.a آفلاین است تازه وارد

پیشفرض

وقتي براي من اين مشكل ايجاد ميشه ء شب چرب ميكنم و روي اون رو ميبندم تا صبح و تا مدتي ديگه اين مشكل برنميگرده.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
بیمارستان تخصصی بیکن مالزی