جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: لايه لايه شدن ناخن

elhami52 آفلاین است تازه وارد
    موقعیت
    تهران

پیشفرض لايه لايه شدن ناخن

سلام به دوستان خوبم و پزشكان محترم
    من ناخنهاي محكم و با دوامي دارم يعني مشكلاتي كه خيلي ها از آن مي نالند كه ناخنم مي شكند و زياد بلند نمي شود و ... را در مورد خودم ندارم. البته شايد بايد فعلها را گذشته بكار ببرم چون در حال حاضر اين مساپل را مدت يكماه است پيدا كرده ام البته ناخن من بيدليل نمي شكند بلكه لايه لايه مي شود يعني لايه روي ناخن بي دليل جدا شده و در نتيجه ناخن نازك شده و اگر مراقب نباشم مي شكند. البته من هميشه سعي مي كنم ناخن هايم خيلي بلند نشود و حداكثر يك سانت بيرون از گوشت باشد البته الان شايد بلندي آنها به نيم سانت بيشتر نرسد ولي باز هم مشكل دارمُ هم ناخن هاي دستم و هم پايم. البته لازم به ذكر است كه مدت 3 ماه است بطور مداوم از لاك ناخن استفاده مي كنم در حاليكه قبلا خيلي كمتر و گاهگاهي از آن استفاده مي كردم. آيا اين مي تواند دليلي باشد ويا ممكن است دلايل ديگري داشته باشد.
    متشكر مي شوم اگر كمكم كنيد.
    دوستدار شما
    الهه:lol:

دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
    موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

به این حالت میگن لایه لایه شدن ناخن که اسم انگلیسی اون هست.. onychoschizia . در اثر صدمات مکرر انتهای ناخن چند لایه میشود. تقریبا منحصر به زنان و یافته نسبتا شایعی هست. در کسانی که دستهایشان مرتب خیسانده وخشک میشود شایعتر است. ناخن ها باید حتی المقدور کوتاه و دست ها خشک نگه داشته شوند. و از کرم های مرطوب کننده به طور منظم استفاده شود.
    ارتباطی با لاک و لاک بر ندارد..اما در لینکی ه براتون میزارم چند نکته در باره لاک و لاک برها و سلامت ناخن وجود داره
    عضو تحریریه علمی ایران سلامت

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات در ایران سلامت