جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: عفونت چرکی ناخن

howarang آفلاین است تازه وارد

Question عفونت چرکی ناخن

با سلام
    آقای دکتر لطفا مرا راهنمایی کنید:
    شب کنار شوفاژ خوابیده بودم در خواب چنان ضربه ای به شوفاژ زدم که پا شدم دیدم ناخن بزرگ انگشت پام از ته کنده شده و شکسته بلند شده اما جدا نشده. به کلینیک رفتم که دکتر برای برداشتن تمام ناخن کنده شده انگشتم را آمپول زد و بی حس کرد و ناخن را برید. ژل انتی بیوتیک زد و پانسمان کرد. دوا هم cloxacillin 500 و پماد موپیروسین و پماد کلوتریمازول داد.
    1. بعضا خودم موپیروسین میزنم به زخمش و پانسمان را عوض میکنم و بعضا هم باز میکنم تا هوا بخورد ولی در هر دو صورت ترشحاتی مثل مایع زرد شفاف دارد. اینها چیست؟ طبیعی است؟
    2. تمام انگشت پایم کمی ورم کرده. طبیعی است؟ چه زمان ورمش میخوابه؟
    3. در پایینترین قسمت ناخن کنده شه یک برآمدگی هلال مانند است که فکر کنم چیزی بین ناخن و گوشت است. شاید همان قسمتیه که اگر ناخن بود هلال سفید دیده میشد وتبدیل به ناخن خواهد شد .درسته؟
    4. پوشیدن یا نپوشیدن کفش، باز گذاشتن یا بستن زخم تاثیری دارد؟ راه رفتن و فشار آوردن به آن یا نه؟
    آخرین ویرایش توسط دکتر نادر در تاریخ 05-Dec-2008 انجام شده است

دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
    موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

با سلام

به نظر میرسه عفونت چرکی ناخن دچار شده اید

پارونيشيا عفونت پوست و نسوج نرم مجاور ناخن است كه اغلب در اثر پاره شدن ريشه ناخن يا كوتيكول
    (پوشش شاخي ناخن‌ها) بروز مي‌كند. اگر پوست در اين ناحيه بريده و باز شود، باكتري‌ها يا قارچ‌ها در آن نقطه مي‌توانند تجمع كنند و باعث ايجاد عفونت‌هاي دردناك شوند.علايم بروز عفونت شامل قرمزي‌، تورم، درد و تحريك‌پذيري در ناحيه عفوني شده است. پس از چند روز چرك يا ترشحات ديگري از ناحيه زخم ممكن است بيرون بزند. عفونت‌هاي باكتريايي اغلب با آنتي‌بيوتيك درمان مي‌شود در حالي كه روش درمان عفونت‌هاي قارچي استفاده از يك پماد ضد قارچي است. اگر در ناحيه عفوني شده دمل يا آبسه تشكيل شود، ممكن است پزشك متخصص محتويات دمل را بيرون بكشد تا عفونت خشك شود.

جلوگیری از عفونت ناخن
    گسیخته‌شدن ریشه ناخن، یا سایر بریدگی‌ها یا پارگی‌ها در پوست حساس اطراف ناخن‌‌های انگشتان دست یا پا، می‌تواند باعث بروز عفونت شود.

ناخن‌های‌تان را دستکاری نکتید و ار بریدن پوست اطراف ناخن پرهیز کنید.
    پوست اطراف ناخن را با یک ابزار استریل به آرامی بردارید.
    هنگام انجام فعالیت‌هایی که ممکن است به باعث بریدن یا خرد شدن ناخن‌های‌تان شود، دستکش بپوشید.
    در صورتی که به طور مکرر دچار عفونت ناخن می‌شوید، برای بررسی از لحاظ دیابت به پزشک مراجعه کنید.

حفظ سلامت و زیبائی ناخن(اخبار وگزارشات)
    حفظ سلامت و زیبائی ناخن(اخبار وگزارشات)
    عضو تحریریه علمی ایران سلامت

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات در ایران سلامت