جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: مي‌خواهيد اپي‌ليدي بخريد؟

 1. #1
  دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
  تاریخ عضویت
  May 2004
  موقعیت
  تهران
  ارسالها
  11,981
  Blog Entries
  3

  پیشفرض مي‌خواهيد اپي‌ليدي بخريد؟

  دکتر مريم يوسفي/متخصص پوست و مو و استاديار /دانشکده پزشکي دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي
  مي‌خواهيد اپي‌ليدي بخريد؟


  1.منبع شارژ دستگاه را كنترل كنيد: اين نکته خيلي‌ مهمي است که بايد هنگام خريد اپي ‌ليدي به خاطر داشته باشيد. معمولا اين وسايل در دو نوع برقي و باتري‌‌دار در بازار موجود هستند. انواعي که با باتري قابل ‌شارژ کار مي‌کنند براي مسافرت مناسب‌‌تر ‌هستند ولي به خاطر داشته باشيد قبل از اولين استفاده از اين وسيله بايد باتري آن را 8 تا 12 ساعت شارژ کنيد و همواره به ‌ياد داشته باشيد که قبل از استفاده، دستگاه شما شارژ داشته باشد.

  2.چرخش تيغه‌ها را کنترل کنيد: بعد از برداشتن درپوش اپي‌‌ليدي به حرکت تيغه‌‌ها دقت کنيد تا حرکتي درست و مناسب داشته باشند تا به پوست شما آسيبي وارد نکنند. اگر تيغه‌ها درست نمي‌‌چرخند، تا تعمير کامل دستگاه از آن استفاده نکنيد.

  3.مرطوب‌کننده همراه اپي ليدي نخريد: فراموش نکنيد قبل از برداشتن موها با اپي ‌ليدي بايد پوستتان را از هر‌گونه آلودگي پاک کنيد. مي‌‌توانيد محصولات مناسب پوستتان را به کار ببريد. بهتر است قبل از استفاده از دستگاه موها با آب‌ گرم يا ولرم مرطوب شده باشند. يک روش ديگر براي بهتر عمل کردن اپي ‌ليدي اين است که قبل از استفاده از آن موهايتان را براي خلاف جهت رويش مو، ليف بزنيد. اين عمل باعث مي‌‌شود موها از حالت خوابيده روي پوست خارج شوند و بهتر به‌ وسيله دستگاه گرفته و برداشته شوند. درست قبل از استفاده از اپي‌‌ليدي پوست و مويتان را خشک کنيد و از هيچ‌گونه مرطوب‌ کننده، لوسيون يا پودر روي پوستتان استفاده نکنيد چون موها به هم مي‌چسبند و به‌ وسيله دستگاه گرفته نمي‌شوند.

  4.وسيله‌‌اي کاملا شخصي است؛ براي خودتان اختصاصي بخريد: گرچه اپي‌‌ليدي را مي‌‌توان با محلول‌‌هاي ضدعفوني‌‌کننده، پاک کرد و تعداد باکتري‌‌هاي سطح آن را کاهش داد ولي اين وسيله، وسيله‌اي کاملا شخصي است چون هنگامي ‌که موها از ريشه کنده مي‌‌شوند، ممکن است توام با اندکي خون‌‌ريزي باشد و امکان انتقال بيماري‌‌هاي ايدز و هپاتيت از طريق استفاده مشترک از اين وسيله وجود خواهد داشت. فراموش نکنيد اين ميکروب‌‌ها فقط از طريق استريل‌کردن از بين مي‌‌روند و شما نمي‌‌توانيد اين دستگاه را استريل کنيد.

  5.حساس‌‌ها اپي ليدي نخرند: پوست بعضي‌ افراد فوق‌‌العاده حساس است و پس از کندن موها از ريشه‌ به ‌وسيله اين دستگاه دچار حساسيت‌هاي شديدي مي‌‌شود البته مقداري حساسيت پس از استفاده از اپي‌ ليدي طبيعي است ولي اگر در روزهاي پس از استفاده از اين وسيله، همواره پوست شما دانه ‌دانه‌‌هاي قرمزي داشت، بايد استفاده از اين وسيله را کنار بگذاريد و به‌ سراغ روش‌هاي ديگر حذف موهاي زايد برويد.

  6.انواع ارتعاشي را امتحان کنيد: گاهي برخي از انواع دستگاه‌‌هاي موکن داراي بخش‌‌هايي هستند که باعث وارد آمدن لرزش‌هايي به پوست و مو مي‌شوند و اين باعث مي‌شود موها مستقيم شده و راحت‌تر‌ به‌ وسيله اين دستگاه برداشته شوند. اگر شما با کندن موها با استفاده از اين دستگاه مشکل داريد، توصيه ما اين است که اين نوع را امتحان کنيد.

  هفته نامه سلامت

 2. #2
  دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
  تاریخ عضویت
  May 2004
  موقعیت
  تهران
  ارسالها
  11,981
  Blog Entries
  3

  پیشفرض همه چیز درباره ی اپی ‌لیدی

  یکی از روش ‌های رایج زدودن موهای دست، پا و گاهی هم موهای صورت و ناحیه ی کشاله‌ ران، استفاده از دستگاه اپی ‌لیدی است.

  دکتر بهروز باریک ‌بین، متخصص پوست و مو وعضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی درباره ی اپی لیدی به هفته نامه سلامت این گونه می گوید:


  این دستگاه در زدودن موها کاملا موثر است، اما بر‌ خلاف لیزر درمانی باعث کاهش دایمی موها نمی ‌شود بلکه بسته به‌ نوع دستگاه و حالتی که انتخاب می ‌شود، می‌ تواند موها را بکند(اپیلاسیون نماید) یا آن ها را قطع کند(مثل تیغ).  امروزه دستگاه‌ های بسیار ظریفی ساخته شده ‌اند که می ‌توانند موهای خیلی کوتاه را هم بردارند. این دستگاه‌ ها محور چرخنده ‌ای دارد که به ‌واسطه ی طراحی جالبی که در آن به ‌كار رفته، با گیره ‌هایی موها را گیر می‌ اندازد و آن ها را از ریشه می‌ کنند؛ شبیه به ‌کاری که در بند انداختن یا اپیلاسیون با موم گرم انجام می ‌شود. بنابراین استفاده از دستگاه‌ اپی ‌لیدی روشی موقتی در زدودن موهای بدن است، نه روشی دایمی.

  البته بعضی ‌ها پس‌از استفاده از دستگاه اپی ‌لیدی دچار حساسیت پوستی و علایمی مانند گرمی، قرمزی و خارش می ‌شوند. برای این افراد راه کارهایی وجود دارد که این علایم حساسیت به حداقل برسد:

  * بهتر است همیشه اپی ‌لیدی را بعد از حمام یا دوش گرفتن با آب ‌گرم مایل به داغ استفاده كنید. آب ‌داغ باعث باز ‌شدن روزنه ی موها در پوست شده و ریشه ی موها را آرام و راحت می ‌كند و‌ لذا مو راحت ‌تر از ریشه کنده می ‌شود.

  یادتان باشد که دستگاه اپی ‌لیدی یک دستگاه الکترونیکی است و نباید آب به آن بخورد؛ زیرا خراب خواهد شد.

  * حرکت دستگاه باید به ‌سمت جهت رویش‌ موها باشد، بر خلاف زدودن موها توسط تیغ که نیاز به حرکت تیغ در خلاف جهت رویش موها دارد.

  اپی ‌لیدی به‌ گونه‌ ای طراحی شده که در‌ جهت رویش موها بهتر کار می‌ کند.
  راهنمای خرید و استفاده از اپی لیدی

  دکتر گلرخ ثریا در این باره، 12 نکته ی زیر را یادآوری می کند:
  باتری دار بهتر است یا برقی؟

  این نکته ی خیلی‌ مهمی است که باید هنگام خرید اپی ‌لیدی به خاطر داشته باشید. معمولا این وسایل در دو نوع برقی و باتری ‌دار در بازار موجود هستند. انواعی که با باتری قابل ‌شارژ کار می ‌کنند برای مسافرت مناسب ‌تر هستند ولی به خاطر داشته باشید قبل از اولین استفاده از این وسیله باید باتری آن را 8 تا 12 ساعت شارژ کنید و همواره به ‌یاد داشته باشید که قبل از استفاده، دستگاه شما شارژ داشته باشد.
  تیغه‌ ها درست می ‌چرخند؟

  بعد از برداشتن درپوش اپی‌ لیدی، به حرکت تیغه ‌ها دقت کنید تا حرکتی درست و در ‌جهت مناسب داشته باشند تا به پوست شما آسیبی وارد نکنند. اگر تیغه ها درست نمی‌ چرخند، تا تعمیر کامل دستگاه از آن استفاده نکنید.
  مرطوب‌ کننده، ممنوع!

  فراموش نکنید قبل از برداشتن موها با اپی ‌لیدی باید پوست ‌تان را از هر‌گونه آلودگی پاک کنید. می ‌توانید محصولات مناسب پوست ‌تان را به کار ببرید. بهتر است قبل از استفاده از دستگاه موکن، موها با آب‌ گرم یا ولرم مرطوب شده باشد. یک شگرد دیگر برای بهتر عمل کردن اپی ‌لیدی این است که قبل از استفاده از آن موهای تان را در جهت خلاف جهت رویش مو، لیف بزنید. این عمل باعث می ‌شود موها از حالت خوابیده روی پوست خارج شوند و بهتر به‌ وسیله دستگاه گرفته و برداشته شوند. درست قبل از استفاده از اپی ‌لیدی پوست و موی ‌تان را خشک کنید و از هیچ‌ گونه مرطوب‌ کننده، لوسیون یا پودر روی پوست ‌تان استفاده نکنید چون موها به هم می‌ چسبند و به‌ وسیله دستگاه گرفته نمی‌ شوند.
  کشیدن پوست یادتان نرود:

  برای این که موها بهتر و راحت ‌تر کنده شوند، پوست ‌تان را بکشید. این کار را می ‌توانید با کشیدن پوست ‌تان زیر انگشتان ‌تان انجام دهید. اپی ‌لیدی را با اندکی زاویه قبل از روشن کردن روی پوست ‌تان بگذارید. به ‌آرامی اپی ‌لیدی را در شکل ‌های دایره ‌ای روی پوست ‌تان سُر دهید و از اعمال فشار خیلی زیاد هم خودداری کنید. در هنگام استفاده از اپی ‌لیدی روی نواحی حساس بدن ‌تان دقت کنید (مانند داخل بازو و پشت زانو) در این حالت بهتر است عضو را به صورت افقی نگه ‌دارید و از اپی‌ لیدی استفاده کنید.

  از ضد‌ حساسیت استفاده کنید:

  اگر شما اصرار دارید که بلافاصله پس از استفاده از اپی ‌لیدی از کِرِم‌ های مرطوب‌ کننده استفاده کنید، انواعی را انتخاب کنید که مخصوص پوست‌ های حساس هستند و از التهاب و بر‌افروختگی و حساسیت پوست شما پس از استفاده از این وسیله پیشگیری می ‌کنند.  استفاده از ویتامین e خالص هم خوب است، چرا كه باعث التهاب پوست نمی ‌شود و ازطرفی هم باعث بهبود سایش ‌های خفیف پوستی در اثر تماس تیغه‌ های دستگاه با پوست می‌ شود. اگر التهاب پوست شما بیش از 24 ساعت باقی ماند، با پزشک تماس بگیرید.

  اپی‌ لیدی را تمیز کنید:

  این خیلی مهم است که اپی ‌لیدی ‌تان را بلافاصله پس از مصرف تمیز کنید. یک مسواک بردارید و موهای اضافی درون آن را بیرون کنید. سپس در‌پوش آن را روی تیغه‌ ها بگذارید.
  بعد از حمام استفاده کنید:

  بهتر است اپی ‌لیدی را درست پس از خارج شدن از حمام استفاده کنید چون آب ‌گرم باعث می ‌شود موهای شما از ریشه شل شوند، منافذ پوست شما باز شوند و به ‌این ‌ترتیب موها خیلی راحت‌ تر کنده ‌شوند. فراموش نکنید اپی ‌لیدی یک دستگاه برقی است، بنابراین آن را در حمام و یا در مجاورت آب استفاده نکنید چون خطر برق‌ گرفتگی وجود خواهد داشت.
  وقتی موها جوانه بزنند:

  برای استفاده از اپی ‌لیدی لازم نیست شما مدت خیلی زیادی صبر کنید. کافی است موهای زاید اندکی جوانه بزنند. فراموش نکنید موها در این اندازه به بهترین نحو جذب دستگاه اپی‌ لیدی می ‌شوند. اگر موها خیلی بلند باشند برداشتن آن ها با این دستگاه دشوار خواهد بود.
  جلوی التهاب پوست را بگیرید:

  در برخی از انواع دستگاه ‌های اپی ‌لیدی، کرم‌ های مخصوص وجود دارد که باید آن را بلافاصله پس از مصرف دستگاه روی موضع‌ بمالید تا از التهاب پوست جلوگیری کنید. توصیه ما این است که اگر اپی‌ لیدی شما از انواع معتبر است، می ‌توانید با خیال آسوده از این کرم‌ های ضد حساسیت، بلافاصله پس از استفاده از اپی ‌لیدی، استفاده کنید.
  وسیله ‌ای کاملا شخصی است؛ قرض ندهید:

  گر چه اپی ‌لیدی را می ‌توان با محلول ‌های ضد عفونی ‌کننده، پاک کرد و تعداد باکتری ‌های سطح آن را کاهش داد ولی این وسیله، وسیله‌ ای کاملا شخصی است چون هنگامی ‌که موها از ریشه کنده می ‌شوند، ممکن است توام با اندکی خون ‌ریزی باشد و امکان انتقال بیماری ‌های ایدز و هپاتیت از طریق استفاده مشترک از این وسیله وجود خواهد داشت. فراموش نکنید این میکروب‌ ها فقط از طریق استریل کردن از بین می ‌روند و شما نمی ‌توانید این دستگاه را استریل کنید.
  حساس‌ ها مراقب باشند:

  پوست بعضی‌ افراد فوق‌ العاده حساس است و پس از کندن موها از ریشه‌ به ‌وسیله ی این دستگاه دچار حساسیت‌ های شدید می ‌شود البته مقداری حساسیت پس از استفاده از اپی‌ لیدی طبیعی است ولی اگر در روزهای پس از استفاده از این وسیله، همواره پوست شما دانه ‌دانه ‌های قرمزی داشت، باید استفاده از این وسیله را کنار بگذارید و به‌ سراغ روش‌ های دیگر حذف موهای زاید بروید.

  انواع ارتعاشی را امتحان کنید:

  گاهی برخی از انواع دستگاه‌ های موکن دارای بخش ‌هایی هستند که باعث وارد آمدن لرزش‌ هایی به پوست و مو می‌ شوند و این باعث می ‌شود موها مستقیم شده و راحت ‌تر‌ به‌ وسیله این دستگاه برداشته شوند.  اگر شما با کندن موها با استفاده از این دستگاه مشکل دارید، توصیه ی ما این است که این انواع را امتحان کنید

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

قوانین ارسال

 • نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
 • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت