جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: مضرات ليزر كردن مو هاي بدن و صورت

الي63 آفلاین است تازه وارد

پیشفرض مضرات ليزر كردن مو هاي بدن و صورت

من خيلي جاها خوندم كه با ليزر كردن ميشه از شر موهاي زايد خلاص شد اما يك جا خوندم كه نوشته بود اصلا از اين روش استفاده نكنيد اما من دومين باري هست كه براي ليزر دارم اقدام ميكنم و خيلي نگران شدو لطفا راهنماييم كنيد
    با تشكر

دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
    موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

‌‌‌استفاده از امواج قوي ليزر خطري ندارد؟ ليزر نمي‌تواند باعث سرطان شود؟‌
    ‌‌ به‌ هر حال‌ هر روشي‌ يك‌ سري‌ معايب‌ را هم‌ حتما در پي‌ دارد اما اين‌ را به‌ جرات‌ مي‌توانم‌ بگويم‌ كه‌ اگر از اين‌ وسيله‌ به‌ جا و با رعايت‌ مسائل‌ ايمني‌ استفاده‌ شود، نه‌ تنها خطر و عوارض‌ خاصي‌ را در پي‌ ندارد بلكه‌ مي‌تواند بسيار كمك‌كننده‌ باشد. در مورد سرطان‌ هم‌ بايد بگويم‌ كه‌ تا حالا هيچ‌ گزارشي‌ مبني‌ بر اين‌ كه‌ ليزر سرطان‌زاست، وجود نداشته‌ و سرطان، عارضه‌ ليزر نيست. ‌‌اين‌ نكات‌ ايمني‌ كه‌ شما ‌ به‌ آن‌ اشاره‌ مي‌كنيد، چه‌ چيزهايي‌ هستند؟‌
    ‌‌ نكات‌ ايمني‌ مختلفي‌ وجود دارد؛ مثلا فردي‌ كه‌ در حال‌ درمان‌ با ليزر است‌ بايد از عينك‌هاي‌ مخصوصي‌ استفاده‌ كند تا چشمانش‌ پوشيده‌ و محافظت‌ شوند چون‌ اصابت‌ اشعه‌ ليزر به‌ چشم‌ مي‌تواند مشكل‌ساز شود. در ضمن‌ بايد تهويه‌ خوبي‌ هم‌ در محل‌ انجام‌ ليزر وجود داشته‌ باشد، چون‌ ذراتي‌ كه‌ به‌ دنبال‌ كار با ليزر در هوا پخش‌ مي‌شوند مي‌توانند وارد ريه‌ها شوند و از اين‌ طريق‌ برخي‌ از عفونت‌ها مثل‌ ايدز و هپاتيت‌ را انتقال‌ دهند.‌ ازنظر تكنيكي‌ هم‌ ممكن‌ است‌ استفاده‌ از ليزر عوارضي‌ را بر روي‌ پوست‌ داشته‌ باشد كه‌ هرچه‌ مهارت‌ پزشك‌ متخصص‌ در استفاده‌ از ليزر بيشتر باشد احتمال‌ بروز آنها هم‌ كمتر مي‌شود.
    عضو تحریریه علمی ایران سلامت

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات در ایران سلامت