جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: پولیپ گردن رحم

yasamin59 آفلاین است تازه وارد

پیشفرض پولیپ گردن رحم

سلام

پزشک زنان به من گفتند پولیپ دهانه رحم دارم. ممکنه خواهش کنم اطلاعات کاملی به من بدهید.

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

پولیپ های دهانه گردن رحم مشکل شایعی هستند که در 99% خوش خیم هستند. در 1% موارد ممکنه مراحل ابتدائی سرطان باشند که بیشتر در خانم های یایسه و یا قبل از یائسه ائی که حامله هستند اتفاق می افتد.در اغلب موارد بی علامت هستند ولی اگر علامت دار شوند خونریزی می دهند.براحتی با یک جراحی مختصر سرپائی برداشته می شوند. پیش آگهی خیلی خوبی هم دارند.

علت این پولیپها مشخص نیست ولی ارتباط زیادی با التهاب های گردن رحم دارند. اگر استروژن بدن بالا برود و یا اینکه مشکلی عروقی هم وجود داشته باشند احتمال بروز این پدیده بیشتر می شود

خونریزی غیر عادی , خونریزی به دنبال مقاربت , و وجود ترشحات سفید رنگ از جمله علائم آن است

تشخیص آن با معاینه عادی لگن هست که توسط پزشک زنان انجام میشه و براحتی با چشم قابل تشخیص هست. گاهی لازم میشه که نمونه برداری انجام بشه تا بطور میکروسکوپی بررسی بشه.

همانطور که گفتم با جراحی سرپائی براحتی برداشته می شود... گاهی لازم می شود از لیزر یا کوتر برای سوزاندن ضایعه استفاده شود

این مشکل بیشتر در خانم هائی که زایمان کرده اند و خانم هائی که در حال گذر از مرحله یائسگی هستند دیده می شود. ندرتا در قبل و بعد از یائیسگی وجود دارد.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت