جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: افزایش قتل با سلاح سرد در تهران

 1. #1
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض افزایش قتل با سلاح سرد در تهران

  روزنامه خراسان نوشت:
  سرپرست دادسرای جنایی تهران، از افزایش قتل های ارتکابی به وسیله سلاح سرد وخرید و فروش آزاد این سلاح ها به خصوص در تهران خبر داد.

  قاضی فخر الدین جعفر زاده گفت: بیشترین قتل های ارتکابی با سلاح های سرد به خصوص با چاقو در تهران به وقوع می پیوندد و تحت تاثیر عواملی چون افزایش جمعیت و مسائل و مشکلات اقتصادی و اجتماعی مردم است.

  وی ادامه داد: وسیله ارتکاب جرم تاثیری در میزان مجازات افراد ندارد؛ یعنی چه با سلاح های سرد کسی را به قتل برسانند یا روش های دیگر هیچ تفاوتی در مجازات این افراد وجود ندارد و قانون گذار صرفا برای نگهداری این گونه اسلحه های سرد مجازاتی جز آنچه در ماده 617 قانون مجازات اسلامی تحت عنوان تظاهر یا قدرت نمایی است پیش بینی نکرده است.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 2. #2
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  مرگ 11هزار و 200 نفر با سلاح سرد در یك دهه

  سازمان پزشكی قانونی اعلام كرد: در دهه هشتاد 11هزار و 119 نفر بر اثر اصابت سلاح سرد، جان خود را از دست داده‌اند و به طور متوسط هر سال هزار و 119 نفر با سلاح سرد در كشور كشته شده‌اند.

  به گزارش فارس، سازمان پزشكی قانونی كشور اعلام كرد: بیشترین آمار كشته شدن با سلاح سرد در این دهه در سال 1384 با هزار و 196نفر ثبت شد و كمترین آمار هم در سال 1380 با 977 نفر ثبت شده است.

  بر اساس مستندات پزشكی قانونی، در سال گذشته هزار و 93 نفر با سلاح سرد جان خود را از دست دادند و این رقم در مقایسه با 976 نفری كه در سال 1388 كشته شدند، 12 درصد رشد را نشان می‌دهد.

  در موارد نزاع نیز در ده سال گذشته (1380 تا 1389) بیش از 5 میلیون و 800 هزار پرونده در پزشكی قانونی مورد رسیدگی قرار گرفته است. در بین این سال‌ها، سال گذشته (1389) بالاترین آمار را داراست كه در آن، 631 هزار و 381 مورد پرونده نزاع به سازمان پزشكی قانونی ارجاع شده است. متوسط مراجعات پرونده‌های نزاع به سازمان پزشكی قانونی در ده سال گذشته، بیش از 582 هزار مراجعه در سال بوده است.

  با توجه به سرشماری ملی سال 1385، كه در آن جمعیت كشور 70 میلیون و 472 هزار و 846 نفر اعلام شد و آمار متوسط 582 هزار مراجعه نزاع در سال به پزشكی قانونی، از هر هزار نفر ایرانی، هر ساله 8 نفر به دلیل نزاع به پزشكی قانونی مراجعه می‌كنند. این در حالی است كه بخشی از موارد نزاع بدون مراجعه به مراجع ذیصلاح قانونی با مصالحه خاتمه می‌گیرد و در این آمار لحاظ نشده است.

  كارشناسان، كمبود مهارت‌های زندگی از جمله مهارت كنترل خشم، افزایش آسیب‌های اجتماعی، مسائل خانوادگی، عدم رعایت حقوق دیگران را مهمترین عوامل بروز نزاع می‌دانند كه البته این عوامل هم معلول پیچیدگی و استرس های جوامع مدرن هستند.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

قوانین ارسال

 • نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
 • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت