جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: لکه بینی و خونریزی بین دو پریود

Rahabi آفلاین است تازه وارد

Exclamation لکه بینی و خونریزی بین دو پریود

سرکار خانم دکتر پورقربان

با عرض سلام خدمت حضرتعالی و سایر همکاران گروه و با تشکر فراوان از چنین ایده ی سازنده و اطمینان بخش شما. هشت ماه پیش بدلیل خونریزی مختصر و لکه بینی در فاصله ی دو پریود به پزشک مراجعه کردم و گفتند که مشکل خاصی نیست و ناشی از سلامت تخمدانهاست. در حال حاضر من در ایران نیستم و در عراق در مناطق غیرحساس مشغول راه اندازی یک پروژه از طرف یکی از سازمانهای خیریه ی بین المللی با همکاری سازمان ملل متحد هستیم. وضعیت پزشکی در اینجا تعریف چندانی ندارد و من با مراجعه به پزشکان بدون مرز و معاینه ی مختصر و مفید همان گفته های پزشک را شنیدم. این ماه هشتمین ماهی است که این مشکل همچنان ادامه دارد (شرح کامل وضعیت فعلی در زیر همین نامه به تفصیل نوشته شده) و تصمیم گرفتم که تا زمانی که به ایران برمی گردم مزاحم شما شوم چون ممکن است تا قبل از یکماه نتوانم خود را به ایران برسانم و با شما مشورتی داشته باشم و بدانم آیا تا قبل از اینکه به شما برسم می توانم کار خاصی برای اطمینان بیشتر انجام دهم یا خیر. به همین دلیل شرح وضعیت خود را برای شما می نویسم :

سن من 41 سال است و 18 سال پیش به دلیل اعتمادی بی جا متاسفانه اولین نزدیکی خود را داشتم و مدت 10 سال این نزدیکی ها به اجبار ادامه داشت که امروز دقیقاً 8 سال می شود که خوشبختانه از این مشکل رها شدم و دیگر نزدیکی نداشتم. در این فاصله چند بار به پزشک زنان مراجعه کردم و متاسفانه پزشکانی بودند که برخورد مناسبی با من نداشتند تا بالاخره با یک خانم پزشک با مهر و مسئولیت شما آشنا شدم که کاملا وضعیت من را درک کرده و کمک بزرگی به من بودند. چرا که علاوه بر مشکلات روحی، برای معاینات واژینال هم دچار فوبی بسیار بدی هستم که من را با هفته ها اضطراب و وحشت روبرو می کند. اما متاسفانه مدت 9 ماه است که ایشان هم به کانادا مهاجرت کردند. تنها مشکل خاص من یکبار زخمی بود که در دهانه رحم داشتم که 7 سال پیش آن را برطرف کردند و بعد از آن هم چند بار تست پاپسمیر دادم که هیچ مشکلی وجود نداشت. چند بار هم قارچ داشتم که برطرف شد. دو سال پیش هم با شنیدن خبر بیماری سرطان پدرم دچار لکه بینی شدم که با معاینات پزشکم گفتند که به دلیل شک روحی بود که به من وارد شد و این مشکل هم به لطف خدا مثل مشکل پدرم تنها یکماه ادامه داشت و تمام شد. درست همان زمانها بود که تصمیم گرفته بودم ماجرا را با خانواده مطرح کنم که نشد و از طرفی دیگر با توجه به موقعیت فرهنگی مان هرگز تا به این سن نتوانستم این کار را بکنم و در عین حال نیز نمی خواستم موجب آزار آنها بشوم و در نهایت همیشه در هراس هستم.
    وضعیت فعلی من به این شرح است که هشت ماه پیش در فاصله ی بین دو پریود یکروز دچار درد شدید زیر دل شدم و یک خونریزی شدید که 2 روز طول کشید و این خونریزی با ترشحاتی شبیه به ترشحات دوره ی تخمک گذاری بود و پس از آن لخته های بزرگ قهوای تیره به مدت دو روز ادامه داشت و تمام شد. امروز همین مشکل را هنوز دارم اما باید بگویم که خونریزی من بسیار کمتر شده و با همان ترشحات شبیه به دوره ی تخمک گذاری همراه است و بیشتر به شکل لکه بینی است در حدی که گاه حتی از نوار بهداشتی هم استفاده نمی کنم. لخته ها هم بسیار کمتر شده و همینطور درد. مشکل دیگری هم ندارم مگر اینکه در این مدت کمی افسرده و عصبی هستم. زمانهای پریود من همچنان منظم است و شاید یک روز در فواصل خونریزی میزان خونریزی من نسبت به گذشته بیشتر شده باشد که باز هم در هر حال از حد نرمال تجاوز نمی کند. مدتی است که احساس می کنم دچار خشکی واژینال هم شده ام. سابقه ی بیماری سرطان در خانواده ی مادری نداریم و مشکل سرطان پدرم هم سرطان مثانه بود. در ضمن باید بگویم که من متاسفانه سیگار هم می کشم. پیش از اینکه به ایران برگردم دو سوال از حضور شما دارم :

1 – آیا بیماری مثل من برای شما قابل پذیرش است یا خیر ؟
    2 – در صورتی که جواب شما مثبت باشد تا قبل از مراجعه من به ایران من دستور شما چیست؟

از زحمات بی شائبه ی شما صمیمانه سپاسگزارم و برای شما و همکارانتان آرزوی موفقیت روزافزون دارم.

موقعیت
    Tehran

پیشفرض

با سلام و با تشکر از مشاوره
    خونریزی بین دو پریود مخصوصا در سن بالای 35 سال نیاز به بررسی و بیوپسی از داخل رم ( بیوپسی اندومتر دارد ) تا علت آن مشخص شود . اگر دسترسی به سونوگرافی واژینال دارید حتما یک سونوگرافی انجام دهید تا در حدودی نگرانی تاناز بابت این موضوع رفع شود.
    موفق باشید

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
بیمارستان تخصصی بیکن مالزی