جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: لكه بيني بعد از قاعدگي

negar64 آفلاین است تازه وارد

پیشفرض لكه بيني بعد از قاعدگي

من يكروز قبل قاعدگي يا نزديكي داشتم.
    اما 2روز بعد از تمام شدن پريود .خون كمي ديدم. كه مرتب نبود.
    اين خون به چه دليل است؟

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

من درست متوجه سوال شما نشدم. باید دقیقا مشخص بشه که شما اصلا مشکل دارید.و قائدگی تون حالت طبیعی داره یا غیر طبیعی هست.

قاعدگي معمولي 3 تا 7 روز طول مي کشد. 10 روز يا بيشتر بسيار زياد به حساب مي آيد. اگر فقط يکبار 9 تا 10 روز طول کشيد و چرخه قاعدگي 21 روز بود فکر نمي کنم که مراجعه به پزشک لزومي داشته باشد. بعضي عوامل هستند که ميتوانند به طولاني تر شدن دوره قاعدگي کمک کنند: حاملگي، ناقص يا غير عادي بودن دستگاه تناسلي و اختلالات غددي. پيشنهاد من اين است که اگر قاعدگي شما بيش از 12 روز طول کشيد به پزشک مراجعه کنيد

عادت ماهانه زنان تقريبا هر 28 روز يكبار رخ مي‌دهد. البته ممكن است خصوصيات قاعدگي از جمله طول دوره‌ ماهانه و طول خونريزي و شدت آن از زني تا زن ديگر متفاوت باشد. اگرچه معمولا خونريزي ماهانه 5 تا 7 روز طول مي‌كشد و در كل 52 تا 60 ميلي‌متر (معادل 4 قاشق غذاخوري يا حدود يك فنجان) در اين مدت خون از دست مي‌رود، اما خونريزي ماهانه خفيف يا شديد،‌منظم يا نامنظم، دردناك يا بدون درد،‌طولاني يا كوتاه همگي طبيعي هستند.
    با وجود اينكه خونريزي شديد ماهانه در ميان زنان در پيش از يائسگي شايع است، تنها درصد كمي از زنان آنقدر زياد خون دفع مي‌كنند كه در حد <منوراژي> باشد. براي اينكه خونريزي‌ ماهانه به حد منوراژي برسد بايد حداقل بعضي از علايم زير را ايجاد كند:
    )1 خونريزي به حدي برسد كه يك نواربهداشتي يا بيشتر در يك ساعت كاملا خيس شود و اين وضع تا ساعت‌هاي متمادي طول بكشد.
    )2 در طول شب نياز به تعويض نوار بهداشتي داشته باشيد.
    )3 عادت ماهانه بيش از 5 روز طول بكشد.
    )4 خونريزي ماهانه به‌قدري شديد باشد كه در زندگي معمول شما اختلال ايجاد كند.
    )5 احساس درد مداوم در زير شكم در طول قاعدگي ايجاد كند.
    )6 قاعدگي شما نامنظم شود.
    )7 خستگي، بي‌حالي و تنگي نفس(علايم كم‌خوني) ايجاد كند.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات در ایران سلامت