جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: قطع قاعدگي و ارتباط آن با مصرف اسپيرونولاکتون

kimiaa آفلاین است تازه وارد

پیشفرض قطع قاعدگي و ارتباط آن با مصرف اسپيرونولاکتون

با سلام
    حدود چهار ماه پيش براي مشکل موي زائد صورت به دکتر غدد مراجعه کردم، و با آزمايش مشخص شد هورمون پرولاکتين و تستوسترون بالاست، اسپيرونولاکتون تجويز کردن که سه ماه مصرف کردم و بعد سه ماه مجدد آزمايش دام که پرولاکتينم به حد طبيعي رسيد يعني 11 ( رنج طبيعي 1-27 ) ولي تستوسترون هنوز 0.9 يعني حد بالاي طبيعي. لازم به ذکره که تو آزمايش اوليه هورمون tsh من 2.3 بود ولي در آزمايش دوم به 4.5 رسيد يعني حد بالاي طبيعي
    در طول دوره مصرف مشکل خاصي نداشتم، فقط عادت ماهيانه ام مثل قبل از مصرف قرص ، دو سه روز عقب جلو ميشد، ولي در ماه چهارم عادت ماهيانه ام کلا قطع شده و الان 40 روز از دوره قبليم گذشته
    سوال من اين هست، آيا مصرف اسپيرونولاکتون باعث قطع قاعدگي ميشه؟ و آيا اين مساله خطرناکه بايد به پزشکم اطلاع بدم؟ خصوصا اينکه اين چند روزه خيلي حرارت بدنم بالا رفته و تعرقم زياد شده
    دوم اينکه بالارفتن tsh يا همون هورمون تيروئيد به خاطر مصرف اين قرص بوده؟ چون تا حالا سابقه نداشت مقدارش بالاتر از 2.7 بره نگرانم که چرا تا اين حد بالا رفته

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

اگر مشکل اصلی شما در حال حاضر عقب افتادن قائدگی هست... این مسئله علل زیادی داره که در صورت ضرورت باید پیگیری بشه ولی نه با یک بار یا دوبار یا حتی سه بار عقب افتادن...

با اینحال مصرف بعضی دارو ها مخصوصا داروهای هورمونی ... بله ممکنه باعث تاخیر قائدگی شود که شامل :

ا ستفاده‌ از بعضي‌ داروها مثل‌ مخدرها، فنوتيازين‌ها (از داروهاي‌ ضد روان‌پريشي‌)، رزرپين‌، يا هورمون‌ها است. داروهای مصرفی شما هم محتمل هست. بهتره اگر مشکلی بطور جدی برای شما ایجاد ناراحتی کرده با همان پزشکی که داروهای مورد نظر را نوشتن مشورت کنید حتما راه حل مناسب به شما پیشنهاد خواهند کرد...

داروهای محتمل از منابع انگلیسی
    Medication causes list:
    http://wrongdiagnosis.com/a/amenorrh...on_causes_list
    تاخیر ویا قطع پریود(نوع ثانویه)(اخبار وگزارشات)
    تاخیر ویا قطع پریود(نوع ثانویه)(اخبار وگزارشات)

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
بیمارستان تخصصی بیکن مالزی