جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 4 از 4 مجموع

موضوع: تاخیر در شروع پریود-پریودنشدن بعضی از ماه ها(مقالات)

دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
    موقعیت
    آمریکا

پیشفرض تاخیر در شروع پریود-پریودنشدن بعضی از ماه ها(مقالات)

علل قائدگیهائی که گاهی مواقع رخ نمیدهد

حاملگی - عدم تنظیم قرص های جلوگیری- استرس های فیزیکی و احساسی- یک مسئله اینکه اون خانم سکس داشته.. اما ترسیده که نکنه حامله شده باشه.. همین مسئله باعث استرس میشه و قائدگیش رو قطع میکنه- مشکلات شغلی- مرگ یکی از عزیزان- اخراج از دانشگاه- مهاجرت- امتحانات- غذا خوردن زیاد- ورزش زیاد- بیماری تیروئید-

نکات:
    ممکنه سالها طول بکشه که زنان جوان پریود های منظم پیدا کنند
    بسیاری از نامنظمی های پریود زنان جوان با قرص های جلوگیری کم میشود
    اگر خانمی که قبلا پرود منظم داشته.. اما مدتی هست نامنظم شده.. یعنی گاهی در بعضی ماه ها پریود نمیشود.. بهتره وقتی به پزشک مراجعه کند که بیش از 2 بار در سال عدم پریود را داشته باشد
    زنان بالای 40 هر ماه ممکنه شروع دوره یایسگی اونها باشه.. بنا براین ممکنه در این سنین این مسئله طبیعی باشه
    اگر خانمی که قبلا پریود منظم داشته.. اما مدتی هست که در بعضی پریود ها خونریزی ندارد.. بهتره معاینه لگنی توسط متخصص زنان انجام بشود.. مخصوصا اینکه سن بالا هم داشته باشد
    دلایل طبی زیادی باعث نامنظم شدن پریود خانمها میشود
    عضو تحریریه علمی ایران سلامت

موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

سوال:
    من داراي پريد بسيار نامنظمي هستم به نحوي كه ممكن است خيلي تاخير داشته باشد و يا 20 يا 30 روز خونريزي ادامه داشته باشد از اين رو به هيچ عنوان نمي توانم زمان شروع پريد بعدي را تخمين بزنم . مي خواستم بپرسم اگر يك هفته بعد از نزديكي ، آزمايش خون بتا اچ زي جي منفي باشد مي توانم از عدم وجود حاملگي اطمينان داشته باشم يا خير
    جواب:
    بهتره صبر کنید تا تست دیگری در 4 هفته آینده انجام بشه برای خانمهائی که پریود نامنظم دارن..میتونیم به کمک فرمول ساده ای و با استفاده از زمان بین فواصل پریود های اونها.. بهترین زمان نزدیکی رو به هدف بارداری و یا پرهیز از بارداری.. محاسبه کرد. اگر پریودتون منظم باشه..زودترین زمانی که شما میتونید با تست خون و یا ادراری بارداری پی به بارداریتون ببرید..23 روز پس از آخرین روز آخرین پریود شما ست.. اگه پریودتون منظم نیست.. این محاسبه کمی سخت میشه.. و بهتره حد اقل 4 هفته از نزدیکی تون گذشته باشه تا بشه به تست بارداری اعتماد کرد

سوال:
    ببخشيد من دوره ي پريودم اصلن منظم نيست و اصلن نمي دانم كي پريودم شروع مي شود و چون منظم نيست و زمان تحمك گذاريم معلوم نيست من بايد چه كاركنم تا پريودم منظم شود مي گند تا منظم نشود نمي توانم بچه دار شوم .... به نظر شما چه راهي وجود دارد . تا پريودم منظم شود
    جواب:
    برای خانمهائی که پریود منظم دارن.. حدس زدن زمان تخمک گذاری کمی سخته.. تنها توصیه ای که میشه کرد اینه که حد اقل هر 2 روز یکبار رو مقاربت داشته باشن.احتمال بارداري ارتباط زيادي به مرتب بودن قاعدگي ندارد. به هر حال٬ اگر شما رابطه جنسي مرتبي داشته باشيد٬ در طي چند ماه رابطه بدون پيشگيري شانس حاملگي برابري با افرادي كه پريود منظم دارند٬ خواهيد داشت. در ضمن روشهاي كمكي ديگري مانند اندازه گيري دماي بدن و درد هنگام تخمك گذاري مي تواند تا حدودي از مشكل شما بكاهد.

سوال:
    man 24 sal daram ta borjeh pish b emodat 10 ya 7 roozeh periyod mishodam vali in borj hanooz periyod nashodam be hameleh ham, nistam be doctor ham morajeh kardam va sonogerafi rahem va tokhmdan ro ham anjam dadam ke normal ast va adei man khastam bebinam ba tavjoeh b ein mozeh cheram man periyod misham va vaghti ham misham namonazam ast dar zeman docotor beman ampoleh progesterone ham dadeh mikhastam bedonam in ampol barayi chi ast
    جواب:
    پریودهای نامنظم علل متفاوتی دارندمانند : عفونت رحمی ،استرسهای روحی ،ورزش های سنگین ،برخی بیماریهای جسمی مانند کم کاری یا پر کاری تیرئید و... ،کیستهای تخمدانی و...که بهتر است توسط پزشک بررسی شود ولی اکثر مواقع مشکل خاصی وجود ندارد .هورمون پروژسترون در مورد تاخیر قاعدگی کمک کننده است وباعث شروع قاعدگی می شودولی بهتر است اول علت کاملا مشخص شود.

سوال:
    من از ابتدای شروع قائدگیم دارای پریود های نامرتب بودم.به این صورت که گاهی تا 2 ماه خونریزی نداشتم.چمدین بار سونو گرافی انجام دادم اما مشکلی نداشتم.تنها به من قرصهای ضد بارداری دادن.. که مدت 2 سال از قرص های دیان 35 استفاده کردم... و هیچ تاثیری نداشت.. و الان مدت یک ساله که قرص رو قطع کردم. در حال حاضر خونریزی تقریبا ماهی یکبار هست.. اما اصلا منظم نیست و ماهی که خونریزی ندارم صورتم جوش میزنه.به نظر شما چه راهی هست برای داشتن پریود های منظم. و آیا این مسئله ممکنه در آینده باعث نازائی بشه؟
    جواب:
    من نمیدونم که شما چند سال دارید...قائدگی نامنظم در سنین کم دختر خانمها مسئله شایعی هست که بتدریج اکثر اونها منظم میشه.. بدنیست شرح حال از شما داشته باشیم مبتی بر اینکه چند سال دارید..بطور کلی قائدگیتون از کی شروع شده.. و آیا همیشه نامنظم بوده.. آیا مشکلات جنسی دیگری هم دارید.. از نظر سینه ها.. موهای تناسلی... و نهایتا اینکه قائدگی نامنظم دلیل بر نازائی نیست..نگران نباشید...

موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

عواملي كه باعث قطع موقتي پريود ميشوند

بارداري‌ (اگر نزديكي‌ رخ‌ داده‌ است‌)
    شيردهي‌ به‌ كودك‌ شيرخوار
    قطع‌ مصرف‌ قرص‌هاي‌ ضدبارداري‌
    استرس‌ عاطفي‌ يا اختلال‌ رواني‌
    اختلال‌ غدد درون‌ريز، از جمله‌ هيپوفيز، هيپوتالاموس‌، تيروييد، پاراتيروييد، غدد فوق‌ كليوي‌، و تخمدان‌ها
    ديابت‌ شيرين‌ (مرض‌ قند)
    بيماري‌ سل‌
    چاقي‌، بي‌اشتهايي‌ عصبي‌، يا پرخوري‌ عصبي‌
    فعاليت در زمان ابتلا به اين بيماري جسماني‌ شديد مثل‌ دوهاي‌ استقامت‌
    استرس‌
    تغذيه‌ نامناسب‌
    استفاده‌ از بعضي‌ داروها مثل‌ مخدرها، فنوتيازين‌ها (از داروهاي‌ ضد روان‌پريشي‌)، رزرپين‌، يا هورمون‌ها
    ورزش‌
    آخرین ویرایش توسط دکتر نادر در تاریخ 30-Oct-2008 انجام شده است

موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

سوال:
    تاخیر در زمان پریود تا چه زمانی نیازی به مراجعه به پزشک متخصص ندارد
    جواب:
    تا 10 روز تاخیر در قائدگی نیازی به مراجعه به پزشک متخصص ندارد.اگر گاهی اصلا خونریزی پریود وجود نداشته باشد..
    در حالی که قبلا وجود داشته.. بهتره تا 2 بار عدم پریود شدن را صبر کنند.. اگر بیشتر شد به پزشک مراجعه کنند.. گرچه
    در بعضی از مراجع به 6 ماه صبر کردن توصیه کرده اند..

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات در ایران سلامت