جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: سوزش مجاري ادرار

پرنس چارلز آفلاین است تازه وارد
    موقعیت
    تهران

پیشفرض سوزش مجاري ادرار

با سلام حضور اقای دکتر
    من پسری 20 ساله هستم و مدت زیادی است که استمنا می کنم و تا به حال با کسی نزدیکی نداشته ام. حدود 4 سال پیش بعد از ادرار سوزش و خیلی کم خونریزی داشتم که با مراجعه به متخصص تشخیص داده شد که تنکی مجرای ادرار دارم بعد از عمل خونریزی قطع شد اما همچنان سوزش خفیف و گاهی شدید داشتم بازم مراجعه کردم و در سونوگرافی هم چیزی معلوم نشد و به امید اینکه خودش خوب می شه 4 سال گذشت . اخیرا تکرر ادرار پیدا کردم و ادرارم صبها با فشار کمتر و سوزش بیشتری همراهه و احساس پری مثانه دارم البته تا حالا قبل از ادرار ترشحات چرکی ندیده ام . 12 روز قبل به متخصص ارولوژی مراجعه کردم و با انجام ازمایش ادرار و کشت ترشحات و سونوگرافی(مثانه کلیه پروستات) عفونت رو تشخیص دادن و نسخه ی زیر رو دادن :
    1.فنازوپیریدین ( صبح ظهر شب ) 30 عدد
    2.سیپروفلوکساسین 500 ( صبح شب ) 40 عدد
    3. پرازوسین (قبل از خواب ) 40 عدد
    الان با اینکه یکی از قرصهام (1) تموم شده بهبودی احساس نمی کنم . دکتر هم گفتن که اگه خوب نشد اردیبهشت خرداد بیا می خوام بپرسم ایا به پزشک دیگه ای مراجعه کنم یا اینکه تشخیص پزشکم صحیح بوده ؟
    پیشاپیش از راهنمایی های شما سپاس گذارم و در زیر هم خلاصه ای از ازمایشاتم می ارم:

Urinalysis
    color yellow , Appearance semi clear ,specific garvity 1016 ,ph 6 and protens,glucose,ketones,blood,bilirubin,urobilinog en,nitrite are negetive

Microscopic
    R.B.C /hpf 2-3 ,W.B.C /hpf 4-5 ,Epithelial cell /hpf 2-3 , Bacteria see culture crystals,casts are negetive ,mucus moderate

Bacteriology
    specimen urine ,culture no bacteria growth

bacteriology
    specimen urethral discharge , culture no bacteria growth

در سونوگرافی هم کلیه ها و پروستات(ابعاد 21*28*30) سالم بودند و سنگ هم نداشتم ولی رزیدری pvدر حد 35سی سی دیده شد .

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

من شرح حال شما رو خوندم..با توجه به مشکلات ادراری که در سن 16 سالگی داشتی..به نظر میرسه که اون موقع مجرای ادرارت دچار انسداد شده بوده... حالا این انسداد تو اون سن ها چند تا دلیل داره..که بعضی هاشون مادرزادی هست
    بعضی هاشون اکتسابی هست... بعضی هاشون به سن 16 ساله میخوره بعضی هاشون نمیخوره..

یک علت میتونه جمع شدن پوست آلت در مردانی باشه که ختنه نشدن.. که در مورد شما صادق نیست..یک علت ورود جسم خارجی هست که باز به شما نمیخوره.. انسداد دریچه های خلفی مجرا هست که در سن های خیلی کمتر ظاهر میشه...در این بین میمونه چند تا تشخیص که عبارتند از: گشادشدن یک طرف مجرا( بنام دیورتیکول) که مادرزادی هست- تنگی های اکتسابی مجرا که اغلب در نتیجه عفونت هست و باز هم اغلب به علت سوند های بیجا ومکرر و آلوده هست-کوچک شدن و بدشکل شدن مادرزادی مجرا هست( بنام آترزی)- وجود حالب نابجا هست بنام حالب ( اکتوپیک)-ویا نعوظ های دردناک ( بنام پریاپیسم) که به شما نمیخوره

اجازه دهید به 4 سال قبل برگردیم ودر باره مشکل شما , با توجه به توضیحات داده شده فکر کنیم...بعضی از اون دلایل به شما نمیخوره ولی اونهائیکه میخوره اینها هستند: دیورتیکول- بدشکل شدن مجرا-حالب نابجا- در این مرحله باید علاوه بر سونوگرافی باید از روشهای تشخیصی مخصوص اون قسمت استفاده میشده تا یکی یکی اونها رد میشد... و من چون اون عکس ها و سونوگرافی ها ندارم نمیتونم بگم تشخیص متخصص صحیح بوده یا نه.. صرف گفتن تنگی کافی نیست باید به شما میگفتند که دقیقا علت تنگی چیست.. چون هر کدام در مان خاصی دارد.. و هنوز هم به شما نگفته اند و لذا درمان اساسی نشده است برای اینکه وقتی درمان تنگی مجرای ادراری را پایان یافته تلقی میکنیم که تا یکسال بیمار مشکلی نداشته باشد...ولی شما کماکان دچار مشکلات اون قسمت بوده اید..

الان اگر هم از تشدید و برگشت علائم گله مند هستید به خاطر این هست که هنوز تشخیص دقیق مشکل شما داده نشده است.. و من فکر میکنم پزشک شما هم متوجه شده است که علائم بیمار برگشته است..و چون هر گونه اقدام رادیولوژی مستلزم آن است که بیمار عاری از عفونت باشد.. من حدس میزنم فعلا شما را تحت در مان ضد عفوننت قرار داده است تا شما را برای اقدامات تشخیصی بعدی آماده کند..

شما تا اون موقع صبر کنید ..ببینید وی چه تصمیمی میگیرد..اگر در زمانی که گفته شما مراجعه کنید اقدامی برای تشخیص دقیق تنگی مجرای ادرار شما انجام نداد پزشکتان را عوض کنید..وگرنه صرف تشخیص تنگی مشکل شما را حل نمیکند.چون یک حرف کلی است... اینم یادت باشه که اگر به مشکلات دستگاه ادراری بی توجهی بشه ممکنه در آینده مشکلات زیادی مثل نارسائی کلیه بوجود بیاد..

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات در ایران سلامت