جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 4 از 4 مجموع

موضوع: درمان التهاب مثانه

bita91 آفلاین است تازه وارد
    موقعیت
    اصفهان

پیشفرض درمان التهاب مثانه

با سلام و قبولي طاعات شما وتشكر فراوان از اينكه با جوابهاتون حداقل تا رفتن نزد پزشك ما را از نگراني در ميارين...
    من در طي در مان ( ورم مثانه)با مصرف داروي Amitriptyline دچار قطره قطره شدن/قطع و وصل شدن وكم شدن جهش ادرار شدم.
    با قطع دارو وضعيتم بهتر شد و بعضي از مواقع اينطوري ميشدم.ولي الان بعد از گذشت 3ماه از قطع داروهام دوباره اين علايمم را هميشه دارم!!!
    به طوري كه دفع ادرارم زمان زيادي طول ميكشه... حالا ميخوام بدونم با توجه به عصبي بودن مشكلم اين يك روند معموليه يا احتياج به پيگيري
    مجدد داره با تشكر فراوان...

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

من دقیقا متوجه سوال شما نشدم...ظاهرا از داروی ضد افسردگی آمی تریپتیلین استفاده کردین ولی نتیجه نگرفتین... خوب این مسئله عجیبی نیست..برای اینکه این روش درمان هم مثل بقیه روش های درمانی موفقیت محدودی داشته و دارد. نه تنها این روش بلکه بطور کلی درمان قطعی برای این حل این مسئله وجود نداره. برای اینکه علت مشکل مشخص نیست... اگر از این دارو نتیجه نمی گیرید بهتره با پزشکتون صحبت کنید تا از بین سایر روشهایی که در اختیار دارن داروی مناسب دیگر ی را پیشنهاد کنند.

براي‌ اين‌ بيماري‌ راه‌ درماني‌ قطعاً مؤثر وجود ندارد. انتخاب‌هاي‌ درماني‌ عبارتند از داروهاي‌ خوراكي‌ مختلف‌، داروهايي‌ كه‌ به‌ داخل‌ مثانه‌ وارد مي‌شوند، كارهاي‌ مخصوص‌ براي‌ اتساع‌ مثانه‌، تغيير در رژيم‌ غذايي‌، تمرينات‌ مخصوص‌ مثانه‌، و تحريك‌ الكتريكي‌ رشته‌هاي‌ عصب‌ از راه‌ پوست‌
    انجام‌ مشاوره‌، بازخورد زيستي‌ (بيوفيدبك‌)، يا هيپنوتيسم‌ يا آرام‌سازي‌ توسط‌ خود فرد جهت‌ كمك‌ به‌ كنترل‌ استرس‌، عصبانيت‌، اضطراب‌ و گاهي‌، افسردگي‌ همراه‌ با اختلالات‌ درد مزمن‌ توصيه‌ مي‌شود.
    روش‌هاي‌ جراحي‌ به‌ ندرت‌ مورد استفاده‌ قرار مي‌گيرند (تنها به‌ عنوان‌ حربه‌ آخر و هنگامي‌ كه‌ ساير روش‌هاي‌ درماني‌ شكست‌ خورده‌ باشند و براي‌ بهبود كيفيت‌ زندگي‌ پايين‌ فرد انجام‌ اقدامات‌ غيرمحافظه‌كارانه‌ جايز باشد).
    داروها
    آنتي‌هيستامين‌ها، آنتي‌كولينرژيك‌ها، داروهاي‌ ضدالتهابي‌ غيراستروييدي‌، و داروهاي‌ ضدافسردگي‌ همگي‌ موفقيت‌ محدودي‌ در كاهش‌ علايم‌ دارند.
    داروي‌ پنتوزان‌ پلي‌ سولفات‌ سديم‌ در تخفيف‌ علايم‌ بعضي‌ از خانم‌ها مؤثر بوده‌ است‌.
    دي‌متيل‌ سولفوكسايد يا ساير داروها را مي‌توان‌ مستقيماً به‌ درون‌ مثانه‌ وارد كرد. دي‌متيل‌ سولفوكسايد به‌ مدت‌ 15 دقيقه‌ در مثانه‌ نگاه‌ داشته‌ و سپس‌ تخليه‌ مي‌شود. اين‌ درمان‌ هر دو هفته‌ تكرار مي‌شود، يا تا زماني‌ كه‌ علايم‌ تخفيف‌ يابند و سپس‌ برحسب‌ نياز تكرار مي‌شود. مصرف‌ دي‌متيل‌ سولفوكسايد باعث‌ وجود آمدن‌ يك‌ بوي‌ شبيه‌ سير در پوست‌ و تنفس‌ مي‌شود كه‌ تا 72 ساعت‌ ادامه‌ مي‌يابد.

bita91 آفلاین است تازه وارد
    موقعیت
    اصفهان

Red face

منظورم اين بود كه اين دارو را براي مشكل تكررم مصرف ميكردم كه باعث بهبود اين مشكلم ميشد و از اين نظر بهتر شدم ولي باعث قطره قطره شدن/قطع و وصل شدن وكم شدن جهش ادرارم شد.كه به همين دليل و داشتن عوارضش مصرفش را قطع كردم.با عدم مصرف اين دارو حالتهاي قطره قطره شدن و....هم تقريبا از بين رفت.
    من حدود 80_90%بهبودي داشتم.و ديگه پيش پزشك معالجم نميرم. ميخواستم بدونم با گذشت چند ماه از درمانم و مصرف نكردن دارو بعضي مواقع اين علايمم برميگرده حالا بايد اين مساله را با پزشكم در ميون بگذارم يا به خاطر عصبي بودن مشكلم چيز زياد مهمي نيست.مثلا الان خوبم....ولي ممكنه چند روز ديگه دوباره علايم قطره قطره شدن و.... برگرده
    (منظورتون از تمرينات‌ مخصوص‌ مثانه‌، چيه!)
    منتظر پاسختون هستم.باتشكر

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

شما هر موقع احساس ناراحتی پیدا کردین به پزشکتون مراجعه کنید تا با توجه به وضع شما بهترین تصمیم رو بگیرند

تمرینات مثانه همان کگل هست که به نوعی باعث تقویت عضلات لگن می شود

تقویت عضلات کف لگن - تمرینات کیگل
    تقویت عضلات کف لگن - تمرینات کیگل

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات در ایران سلامت