جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: تنگی مجرای ادرار

 1. #1
  fadavi آفلاین است تازه وارد
  تاریخ عضویت
  May 2009
  ارسالها
  1

  پیشفرض تنگی مجرای ادرار

  باسلام وعرض تشکر به خاطر خدماتی که در این وب سایت ارایه میدهید
  مردی 40 ساله هستم که بنا به تشخیص متخصص مجاری ادرار تنگی مجرا دارم. در سال 83 مورد عمل قرار گرفتم
  وبنا به اظهار دکتر مجرا را باز کرده و بمدت دو هفته سوند داشتم . پس از خارج کردن سوند ابتدا فشار ادرار خوب بود
  ولی بعد از دو سه ساعت مشکلات شروع شد وخونریزی وانسداد (شاشبند)داشتم که با مراجعه به دکتر ؛با زدن سوند مجرارا باز کردندکه بعداز آن مجدداً مشکل داشتم و خودم به هر شکل مجرا را باز می کردم (با فشار بر قسمت ختنه گاه و ....).چند بار دیگر به ایشان مراجعه کردم ولی متاسفانه نتیجه ای نگرفتم . از سال 84 تا کنون به چند متخصص دیگر مراجعه کرده ام که باز هم متاسفانه احساس میکنم درست تشخیص نمی دهند و وقت کافی و آزمایش و .... لازم را برای تشخیص تجویز نمی نمایند.اخیرا درتاریخ 6/2/88 برای رادیولوژی مراجعه کردم که نتوانستند حتی سوند شماره 8 را وارد مجرا کنندوبا تزریق مستقیم عکسبرداری نمودندکه گفتند باید مجددا با دستگاه مجرا باز شود. علی ایحال سرتان را درد نیاورم ، مشکل کنونی من به شرح زیر است که اگر بنده نوازی فرموده وراهنمایی ومشاوره نمایید بینهایت سپاسگزار خواهم بود.
  ادرارم فشار ندارد-اغلب اوقات به صورت نازک و متمایل به چپ و راست (بیشتر چپ) دفع میشود که به پایم می پاشد- گاهی اوقات دوشاخه میشود-ابتدا وانتهای ادرار به صورت قطره قطره خارج میشود(بیشتر انتهای آن)-اگر حتی برای چند دقیقه ادرارم را نگهدارم با سوزش دفع میشود-درقسمت نوک ختنه گاه درست در ورودی مجرا احساس ساییدگی مکنم(به خصوص زمانی که به لباسم می مالد) - اغلب اوقات وقتی روی صندلی می نشینم احساس می کنم که قطرات ادرار بیرون می آید-درقسمت ختنه گاه ودر محل دریچه همیشه احساس التهاب و وجود یک جسم رادارم.
  باتوجه به اینکه در کودکی (در سن 9 یا 10 سالگی) این مشکل برایم پش آمده بوده وبر اساس تجربیات خودم ،اولاشاید این مشکل مادرزادی باشد،ثانیا خودم فکر می کنم مشکل من بیشتر درقسمت دریچه بیرونی در قسمت ختنه گاه است وسه یاچهاریا پنج سانت ابتدای مجرا اشکال دارد.
  استدعا دارم راهنمایی فرموده و یک پزشک کارآمد به من معرفی کنید.ضمنا من ساکن شهرستان اراک هستم . ضمن پوزش از پر حرفی ،کمال تشکر رادارم.
  آخرین ویرایش توسط دکتر نادر در تاریخ 17-May-2009 انجام شده است

 2. #2
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  با سلام

  ارزیابی سلامت دستگاه ادراری شما باید بوسیله متخصص کلیه و مجاری ادراری ( ارولوژیست) انجام شود که خوشبختانه فراوان هستند. از یکی نتیجه نگرفتید به دیگری مراجعه کنید. ما شخص خاصی را نمی توانیم معرفی کنیم. می توانید از داروخانه محل زندگیتان نیز کمک بگیرید

  با توجه به شرح حالی که نوشتید لازم هست که دقیقا و در کلینیک سرعت جریان ادرار شما سنجش شود که تعریفی دارد.. سونو گرافی اورتروگرام و vcug محل و وسعت تنگی را نشان میدهند. کشت ادرار از نظر وجود عفونت لازم است. وجود هر گونه تنگی مجرا در هر سطحی از مجرای ادرار اگر درمان نشود به مرور زمان صدمات جبران نا پذیری به سلامت دستگاه ادراری شما وارد می کند.

  علل تنگی مجرا از این حالات خارج نیست:
  گذاشتن سوند و دستکاری مجرا- رادیوتراپی - بیماری مادرزادی Prune belly syndrome - بزرگ شدن خوش خیم
  پروستات- سرطان پروستات- انسداد مادرزادی محل اتصال مثانه به مجرای ادرار در ابتدای آلت- سوزاک - سل

  منابع انگلیسی برای علاقه مندان
  http://emedicine.medscape.com/article/778456-overview
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

 • نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
 • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت