جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: یایسه شدن در 32 سالگی

سميه احساني آفلاین است تازه وارد

پیشفرض یایسه شدن در 32 سالگی

۴ سال قبل پرکاری تيروييد داشتم بعد از بهبودی نسبی با علامت گر گرفتگی استروژن مصرف نمودم پس از قطع استروژن ديگر پريود نشدم ايا من منوپوز شده ام سن ۳۲ اف اس اچ ۱۱۲ ال اچ ۴۸ استراديول ۹۸ تی۳ ۹۹ تی۴ ۶.۴ تی اس اچ ۳.۰

دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
    موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

به نظر میرسه شما چند ساله که پریود های همیشگی تونو ندارید و همین مسئله باعث پیگیری اون شده که در چند سال قبل شواهدی
    از پر کاری تیروئید پیدا شده و درمان شده و الان که من مقادیر آزمایشگاهی تیروئید شما را میبینم مورد غیر عادی نمی بینم و به نظر میرسه دارن به خوبی کار میکنن. LH شما هم عادی هست.. تنها یافته آزمایشگاهی که می تونه به ما کمک کنه وجود FSH
    بالا هست که قائدتا و در سن شما باید کمتر از 30 باشه اما مقدار شما 120 هست. به نظر من اگه نگرانیتون از بابت یایسگی در این سن هست که البته به جا هم هست... باید عرض کنم بهتره کاری به کار تیروئید نداشته باشید .. برای اینکه بخوبی داره کار میکنه و به اصطلاح تقصیر اون نیست.. ما در لینک هائی که بهتون معرفی کرده ایم در باره عدم قائدگی ثانویه صحبت های رو داشتیم.. یعنی خانمی که قبلا پریود های خودشو داشته.. منظم یا نا منظم.. اما دیگه نمیشه..

اما برای اینکه کمی به مشکل شما بیشتر بپردازیم پیشنهاد من به شما اینکه از لینک انگلیسی جامع و بسیار مفید استفاده کنید.
    Amenorrhea
    http://www.emedicine.com/ped/topic2779.htm#targetA

بطوری که قدم به قدم راهنمائی کرده که علت این مشکل چی می تونه باشه.به این ترتیب که چون FSH شما بالا هست و بقیه مقادیر نرمال است می تونیم به علت احتمالی نارسائی تخمدان پی ببریم.در چنین شرایطی باید تست ژنی کروموزومی بنام
    کاریوتایپ از شما گرفته بشه.. اگر غیر عادی گزارش شد.. باید به مسائلی همچون نقائص ژنتیکی تخمدان پی ببریم..
    اگر کاریوتایپ نرمال بود( که احتمالش برای شما بیشتره) بهتره به همان نارسائی تخمدان شک کنیم. حالتی که تخمدان ها بطور زودرس دچار نارسائی میشن.. ممکنه بعضی عوامل خودایمنی علتش باشه و اینکه در معرض قرار گرفتن با اشعه علتش باشه
    و یا شیمی درمانی علت باشه و یا وجود بعضی مشکلات غددی.. و بی علت باشه..

Amenorrhea: Evaluation and Treatment
    http://www.aafp.org/afp/20060415/1374.html
    عضو تحریریه علمی ایران سلامت

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت