جستجو در سایت توسط گوگل

صفحه 2 از 2 ابتداابتدا 12
نمایش نتایج 11 تا 17 از 17 مجموع

موضوع: به تاخير انداختن پريود

 1. #11
  دكتر بهرام آفلاین است عضو فعال
  تاریخ عضویت
  Jan 1970
  موقعیت
  تهران
  ارسالها
  198

  پیشفرض

  تغييرات هورموني پس از مصرف طولاني مدت OCP شايع مي باشد. شما در مدت يكسال پس از قطع دارو پريود منظمي خواهيد داشت.

 2. #12
  amir1333 آفلاین است تازه وارد
  تاریخ عضویت
  Dec 2005
  ارسالها
  2

  پیشفرض

  نقل قول ارسالی توسط دكتر بهرام
  ... شما در مدت يكسال پس از قطع دارو پريود منظمي خواهيد داشت.
  ضمن تشكر از شما يه سئوال ديگه دارم :

  آيا به همين علت باردار نشده ام؟ و اگر اينطور است ناباروري من تا يكسال ادامه خواهد داشت؟

 3. #13
  دكتر بهرام آفلاین است عضو فعال
  تاریخ عضویت
  Jan 1970
  موقعیت
  تهران
  ارسالها
  198

  پیشفرض

  بله٬
  ممكن است نا باروري شما به همين دليل باشد. تا زماني كه پريود نشده ايد٬ انتظار حاملگي نداشه باشيد. ولي٬ ممكن است قبل از اولين پريود باردار شويد.

 4. #14
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  مدير خود باشيد
  با استفاده از قرص‌هاي ضدبارداري مي‌توان زمان قاعدگي را عقب يا جلو انداخت.  ترجمه: نيما رحماني املشي‌
  ‌دكتر روزالينا آبود متخصص بيماري‌هاي زنان و زايمان در مايوكلينيك امريكا معتقد است كه يكي از راه‌هاي كمك به ارتقا كيفيت زندگي زنان، قدرت بخشيدن به آنها در كنترل وضعيت بهداشتي آنان است. در اين مطلب، او در مورد كاهش تناوب دوره قاعدگي و عقب انداختن پريود خانم‌ها بحث مي‌كند.
  بسياري از زنان، از داشتن دوره قاعدگي ماهانه احساس رضايت ميكنند و حتي با پيش بيني زمان پريود، از نظر داشتن يك بدن سالم احساس اطمينان ميكنند. اما براي عده اي ديگر، خونريزي ماهيانه يك اتفاق دردناك و ناتوان‌كننده است كه ميتواند بر فعاليتهاي روزمره شان اثر منفي بگذارد.
  خانم‌هايي كه قاعدگيهاي سنگين، طولاني، فراوان يا دردناك دارند و يا نشانهها و علائم پيش از قاعدگي مانند درد سينه‌ها، نفخ و بي‌حوصلگي آنها را آزار ميدهد، تمايل دارند كه تناوب دورههاي خونريزي ماهيانه را كاهش دهند. همچنين خانم‌هاي مبتلا به ناتواني فيزيكي و ذهني، آندومتريوز يا ساير مشكلات پزشكي از قبيل كم خوني، آسم، صرع كه با قاعدگي وضع آنها بدتر ميشود، از تا‡خير انداختن و كاهش دفعات خونريزي سود ميبرند. عده‌اي ديگر هم تمايل دارند كه در عروسيها، جشنها، مسافرتها،تعطيلات يا فصول امتحانات قاعدگي خود را به تا‡خير اندازند. در زنان ورزشكار، خدمه پرواز و برخي مشاغل ديگر هم تا‡خير يا توقف قاعدگي يك انتخاب مقبول است. البته همه پزشكان با اين كار موافق نيستند و اين مسئله هنوز مورد بحث است.
  رايج ترين روشي كه براي تا‡خير انداختن قاعدگي وجود دارد، استفاده از قرص‌هاي ضدبارداري خوراكي است كه حاوي 21 قرص فعال حاوي استروژن و پروژستين و به دنبال آن 7 قرص بي اثر يا دارونما هستند. در صورت استفاده عادي از اين قرص‌ها، در طول هفته‌اي كه از قرص‌هاي دارونما استفاده ميشود، خونريزي اتفاق ميافتد ولي خوردن طولاني‌تر قرص‌هاي فعال، قاعدگي را به تا‡خير مياندازد. به عنوان مثال اگر قرص‌هاي فعال، 6 يا 9 يا 12 روز، بيشتر خورده شوند و به دنبال آن از قرص‌هاي دارونما استفاده شود، خونريزي به ترتيب 7 يا 10 يا 13 روز به تا‡خير ميافتد. مصرف پشت سر هم قرصهاي فعال باعث توقف كلي قاعدگي ميگردد.
  البته در مورد اين سوِال كه حذف دائم قاعدگي خطري در بردارد با خير، هنوز اطلاعات و تجربيات كافي براي پاسخ به اين سوِال وجود ندارد ولي با اين وجود، هنوز هيچ نتيجه بدي از قطع دائمي قاعدگي شناخته نشده است. هرچند تحقيقات زيادي لازم است تا اين مسئله بررسي شود كه آيا مصرف سالانه هورمونهاي اضافي در درازمدت اثر سوئي بر سلامت فرد مي‌گذارد يا خير.
  مطالعات محدودي نشان دادهاند كه آثار جانبي داروهاي ضدبارداري خوراكي از قبيل درد سينهها، سردرد، تغييرات رفتاري، آكنه، تغييرات وزن و تورم و ايجاد نقاط تيره در صورت، در برخي از افرادي كه از اين روش استفاده ميكنند، ديده ميشود. بسياري از زناني كه اين روش را براي اولين بار شروع كردهاند در طول 3-4 ماه اول، دچار خونريزيهايي بين دورههاي قاعدگي ميشوند. البته خونريزي قابل انتظار است اما در طول زمان بايد كاهش يابد و اگر باقي بماند يا شديد وآزاردهنده شود بايد به پزشك مراجعه شود. در صورت فراموش كردن خوردن يكي از قرص‌ها يا مبتلا شدن به اسهال و استفراغ هم، احتمال خونريزيهاي غيرقابل پيش‌بيني زياد ميشود. در اين زمانها بايد از يكي ديگر از روش‌هاي ضد بارداري نيز استفاده شود، زيرا احتمال كاهش آثار قرص زياد است. به هر حال در صورت شك يا داشتن نشانههاي حاملگي از قبيل درد سينهها، خستگي فراوان و كوفتگي صبحگاهي، يك تست حاملگي يا مراجعه به پزشك توصيه مي‌شود. همچنين در صورت مشاهده علائمي نظير درد شديد شكم، درد سينه، خلط خوني، تنگي تنفس، سردرد شديد وناگهاني، كاهش بينايي يا تاري ديد ودرد شديد پا به دنبال مصرف داروهاي ضدبارداري خوراكي، به پزشك خود مراجعه كنيد.
  در صورت تمايل به استفاده از هر يك از اين روش‌ها جهت تا‡خير قاعدگي، مهم نيست كه در چه سني باشيد؛ بسياري از دختران نوجوان كه قاعدگيهاي دردناك، نامنظم و زياد دارند ميتوانند از اين قرص‌ها سود ببرند. تحقيقات نشان داده است كه كاهش قاعدگي در تعداد غيبت‌هاي دانش‌آموزان، شركت آنها در ورزش‌هاي گروهي وارتقاء سطح زندگي آنان تا‡ثير مثبت دارد. اگر شما قادر به استفاده از قرصهاي ضدبارداري هستيد و تمايل داريد كه دفعات خونريزيهاي خود را كاهش دهيد . ميتوانيد به روش ذكر شده از اين قرص‌ها استفاده كنيد. پزشك شما را در مورد چگونگي مصرف اين قرص‌ها، دقيق‌تر راهنمايي ميكند ولي به‌طوركلي بدانيد كه مصرف قرص‌هاي ضدبارداري خوراكي در زنان مبتلا به پرفشاري خون، داراي سابقه سكته مغزي، سابقه بيماري‌هاي كبدي، سابقه خانوادگي لخته شدن خون و يا سرطان پستان يا رحم ممنوعيت دارد. در مورد كساني كه بالاي 35 سال سن دارند و به صورت دائمي از سيگار استفاده ميكنند هم احتياط لازم است. مصرف قرص‌هاي ضدبارداري خوراكي در شرايط فوق ميتواند بر شدت عوارض جانبي بيفزايد.‌
  ‌ منبع: ABC News
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 5. #15
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  نحوه عقب انداختن قاعدگی

  قرص ld را از روز 5 تا 7 دوره خود شروع می کنید

  در حالت عادی بعد از مصرف 21 قرص مصرف قطع شده و به دنبال آن خونریزی شروع می شود و تا زمانی که می خواهید خونریزی به تعویق بیافتد ادامه می دهید، زمانی که مصرف را قطع کنید طی یک تا دو روز خونریزی در شما شروع خواهد شد.

  اگر در روزهای ابتدایی دوره قاعدگی هستید، با یک قرص شروع کنید و اگر لکه بینی پیدا کردید دو قرص مصرف کنید تا لکه بینی تمام شود، پس از پایان لکه بینی دوباره یک قرص تا زمانی که می خواهید خونریزی رخ ندهد.
  اگر در روزهای پایانی دوره قاعدگی هستید، چون امکان لکه بینی بالاتر می شود بهتر است از اول روزی 2 قرص مصرف کنید و پس از اتمام لکه بینی به روزی یک قرص کاهش دهید . تا زمانی که می خواهید خونریزی رخ ندهد ادامه دهید.

  این دارو برای خانمهای مجرد مشکلی را ایجاد نمی کند.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 6. #16
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض اين مطلب را خانم‌هاي روزه‌دار بخوانند

  سيكل قاعدگي را به تاخير نيندازيد
  جام جم آنلاين: با فرارسيدن ماه مبارك رمضان و شور و شوق روزه و روزه‌داري، بسياري از زنان با مصرف قرص‌هاي ضدبارداري، سيكل ماهانه قاعدگي خود را به تاخير مي‌اندازند تا بتوانند 30 روز ماه مبارك را همپاي ساير اعضاي خانواده به روزه‌داري بگذرانند، ولي اين كه آيا آنها با اين عمل، سلامت خود را به خطر مي‌اندازند يا خير، سوالي است كه دكتر محمدرضا معتمد، متخصص مغز و اعصاب و استاديار دانشگاه علوم پزشكي ايران به آن پاسخ مي‌دهد.
  به گفته اين پزشك متخصص، مصرف اين قرص‌ها در ماه مبارك رمضان بلامانع است ولي از آنجا كه اين قرص‌ها باعث افزايش خاصيت انعقادي خون مي‌شوند، مصرف آن در زناني كه داراي زمينه‌هاي خاص بيماري‌هاي انعقاد خون يا آن دسته‌اي كه به اصول روزه‌داري پايبند نيستند، منجر به بروز عوارض شديد ناشي از وريد مغز و در نهايت فوت شخص مي‌شود.

  گفتني است اين عارضه در شرايط عادي ايجاد نمي‌شود، ولي در شرايط روزه‌داري بخصوص در افرادي كه پس از صرف افطاري از خوردن سحري پرهيز مي‌كنند و آب كافي به بدنشان نمي‌رسانند، بروز پيدا مي‌كند.

  دكتر معتمد در ادامه مي‌افزايد؛ گاهي ديده شده است كه برخي از زنان به دلايل مختلف پزشكي مجبور به استفاده از اين قرص هستند، ولي چون بدنشان از فعاليت كافي برخوردار نيست (مثلا به دليل شكستگي يكي از اعضاي بدن، پزشك معالج استراحت برايشان تجويز كرده است)‌ خطر لخته شدن خون و عوارض وريدي مغز در آنها افزايش مي‌يابد.

  اين استاديار دانشگاه مي‌گويد: اگر اين گروه از زنان سابقه لخته شدن خون در رگ‌هاي مغزي يا ديگر عروق اندام تحتاني همانند پاها را در خود يا افراد خانواده دارند، بايد قبل از مصرف قرص‌هاي ضدبارداري و اقدام به روزه‌داري، با پزشك خود مشورت كنند.
  علائم بيماري‌

  سردردهايي كه بتدريج شديد مي‌شوند، دوبيني، تشنج و فلج اندام‌ها از علائم بروز لختگي خون در مغز است. دكتر معتمد با اشاره به اين مطلب يادآور مي‌شود: عدم تشخيص بموقع باعث گسترش بيماري و در نهايت بروز سكته‌هاي مغزي بسيار وسيع، خونريزي مغزي و در موارد شديدتر، كشنده خواهد بود.

  اين پزشك مغز و اعصاب ابراز مي‌كند؛ همه‌ساله تعداد زيادي از زنان كه از قرص‌هاي ضدبارداري استفاده كرده‌اند، به پزشك و مراكز اعصاب و روان مراجعه مي‌كنند كه دليل اكثر اين مراجعات، عدم رعايت اصول روزه‌داري است.وي مصرف كافي و نسبتا زياد آب و مايعات را يكي از مهم‌ترين علل عدم بروز اين عارضه مي‌داند ومتذكر مي‌شود: متاسفانه روزه‌داراني كه از اين دارو استفاده مي‌كنند، از آگاهي كافي برخوردار نيستند كه مي‌توان ريشه‌هاي اين ناآگاهي را در عدم‌اطلاع‌رساني صحيح در جامعه ذكر كرد.

  همچنين پزشكان متخصص زنان و زايمان نيز در اين خصوص اظهار مي‌كنند؛ علاوه بر اين كه قرص‌هاي ضدبارداري خوراكي با تركيب ويژه هورموني خود، منجر به مهار تخمك‌گذاري و جلوگيري از بارداري مي‌شود، تغييرات متابوليك ديگري در سطح چربي‌هاي خون و... ايجاد مي‌كنند.

  به گفته آنان، ‌افراد سنين بالاي 35 سال، سيگاري، داراي فشار خون بالا، اختلالات عروقي، بيماري حاد كبدي همراه با اختلال، سردردهاي ميگرني، ديابت و بيماري‌هاي واضح كيسه صفرا را از مصرف قرص‌هاي ضدبارداري منع كرده و مي‌گويد: توصيه مي‌شود؛ زنان در حين استفاده از اين قرص‌ها، از مصرف زياد نمك و چربي‌ها پرهيز كنند و در معرض طولاني يا شديد نور آفتاب قرار نگيرند و از سبزيجات و ميوه‌هاي حاوي ويتامين «ث و ب» استفاده كنند.

  يك توصيه‌

  طبق تحقيقات انجام شده، افرادي كه بدون خوردن سحري مبادرت به روزه گرفتن مي‌كنند، در اواسط روز به دليل كاهش قند خون، قدرت تمركز و تصميم‌گيري‌شان تحليل مي‌‌رود؛ چراكه مغز وابسته به قند‌خون است و از آنجا كه مغز توان ذخيره‌سازي قند خون در درازمدت را ندارد، عملكردش دچار اختلال و آثار سوء در ساير اعمال مي‌شود. پس مي‌توان با مصرف مواد غذايي و نوشيدني كافي در هنگام سحر، از عوارض و بيماري‌ها جلوگيري به عمل آورد.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 7. #17
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  دبير انجمن علمي مامايي گفت: ‌مصرف قرص‌هاي تركيبي ضد بارداري ممكن است با لكه بيني، حالت تهوع و استفراغ همراه باشد لذا استفاده از اين قرص‌ها در ماه رمضان براي نخستين بار توصيه نمي‌شود.


  ناهيد خداكرمي در گفت‌وگو با خبرنگار «بهداشت و درمان» خبرگزاري دانشجويان ايران اظهار كرد: ‌روش جلوگيري قرص‌هاي خوراكي ضد بارداري با هدف پيشگيري از بارداري براي نخستين بار در ماه مبارك رمضان توصيه نمي‌شود.  وي ادامه داد: به طور كلي استفاده از قرص‌هاي ضد بارداري براي جلوگيري از قاعدگي و گرفتن روزه‌هاي ماه مبارك رمضان توصيه نمي‌شود.  دبير انجمن علمي مامايي با تاكيد بر اين كه مادران شيرده بايد از گرفتن روزه خودداري كنند، به ايسنا گفت: ‌با توجه به اين كه زنان شيرده به كالري، آب، املاح، پروتئين و مواد حاوي ويتامين بيشتر از هر زمان ديگري نياز دارند ممكن است روزه سبب كمبود آب در بدن مادر شود و اين موضوع مي‌تواند بر ميزان شير مادر تاثير بگذارد.  خداكرمي با بيان اين كه روزه‌داري در دوران بارداري بر روي نوزاد تاثير گذار نيست، خاطرنشان كرد: تحقيقات نشان داده نوزاداني كه از مادران روزه‌دار متولد شده‌اند روزه‌داري تاثيري در وزن هنگام تولد نوزاد نداشته است.


  وي به زناني كه در ماههاي آخر بارداري قرار دارند توصيه كرد با افزايش دوره حاملگي نيازهاي غذايي مادر و جنين بيشتر مي‌شود بنابراين روزه‌داري در ماههاي آخر صحيح نيست.  خداكرمي در پايان خاطرنشان كرد: مادراني كه دچار بيماريهاي زمينه‌اي چون فشارخون، ديابت و مرض قند هستند گرفتن روزه توصيه نمي‌شود.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

 • نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
 • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت