جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 5 از 5 مجموع

موضوع: مشکلات باروری- تخمدان پلی کیستیک و مشکل وزن بالا

zohre8 آفلاین است تازه وارد
    موقعیت
    شيراز

پیشفرض مشکلات باروری- تخمدان پلی کیستیک و مشکل وزن بالا

با سلام . من عضو جديدي هستم كه به تازگي با اين سايت اشنا شده ام . و از شما پزشكان محترم كه با صبر و حوصله پاسخگو هستيد متشكرم . چند تا سوال داشتم .
    من تخمدان پلي كيست دارم . پريودي هاي نامنظم دارم ولي مشكل موهاي زاپد ندارم و از لحاظ هورموني هم در وضعيت معمولي بوده ام . يك سال و 9 ماه است كه ازدواج كرده ام . و حامله نشده ام . زير نظر يكي از مراكز ناباروري در شيراز هستم . تمام موضوعات و لينكهاي مربوط به اين موضوع در اين سايت را نيز مطالعه كرده ام .متاسفانه من اضافه وزني را از ابتداي دوران بلوغ پيدا كرده ام و بعد از ازدواج اين وضع بدتر شد . من 24 سال سن دام . دكتر تمام ازمايشات مربوط به ناباروري از جمله تست شمارش اسپرم . ازمايش بعد از نزديكي. عكس از لوله ها و ... را انجام داده اند و هيچ مشكي غير از وجود اين كيستها نبود .4-5 ماه قرص كلوميفن و متفورمين مصرف كردم كه در 3 ماه ان تخمك داشتم اما حامله نشده ام . يك بار اي - يو - اي كردم اما موفق نشدم . حالا تصميم دارم 3 ماه دوباره از قرص كلوميفن و متفورمين استفاده كنم و دوباره آي- يو - آي كنم. سوالاتم:
    1- ايا چاقي بر نازايي تاثير دارد و ايا سعي در لاغري كمك مي كند؟
    2- من پياده روي دراز و نشست و شنا انجام مي دهم . ايا اگر در اين سه ماه لقاح صورت گيرد اين ورزشها باعث سقط و يا عدم لانه گزيني مي شوند؟
    3- ايا آي - يو -آي براي مشكلي كه من دارم تاثيري مي گذارد و نتيجه بخش است:؟
    4- آيا احتمال دارد كه من اصلا حامله نشوم؟
    5-ايا رژيم لاغري در صورت حاملگي تاثير منفي دارد؟

ممنون از اينكه اين جملات را خوانده ايد . خيلي نگران و افسرده هستم. مشتاقانه و بي صبرانه منظر پاسخ شما هستم . ممنون

امير ترابى آفلاین است عضو فعال
    موقعیت
    تهران

پیشفرض

با سلام
    من به قسمتی از سوال شما که مربوط به مباحث تغذیه ای است پاسخ میدهم وامیدوارم سایر متخصصین امر نیز شما را یاری فرمایند
    کاهش وزن در صورت دارا بودن اضافه وزن شانس باروری را افزایش خواهد داد و من تا به حال چند نفر از بیماران را در ذهن دارم که به توصيه پزشک متخصص زنان بواسطه اضافه وزن و چسبندگی تخمدان و مشکلات تخمک گذاری و عدم بارداري برای کاهش وزن مراجعه کرده و با سعی و تلاش و با لطف خداوند توانسته اند نتیجه مثبتی بگیرند و معمولا اگر خانمی دارای کمبودهای ویتامینی و پروتیینی شدیدی نباشد و مساله یا معضل خیلی خاصی از لحاظ تغذیه ای نداشته باشد به راحتی میتواند در قبل از بارداری رژیم کاهش وزن بگیرد اما به محض محرز شدن بارداری معمولا دیگر به فرد توصیه ای برای کاهش وزن صورت نمیگیرد
    امیدوارم نظر سایر متخصصین را نیز داشته باشیم .

نگار يگانه آفلاین است تازه وارد
    موقعیت
    تهران

پیشفرض

با عرض سلام خدمت شما دوست عزيز
    در مواردي ديده شده كه عادات زندگي افراد با نا باروري آنها مرتبط است .تغييرات تغذيه اي و كاهش وزن تا حدودي ميتواند در افزايش شانس باروري موثر واقع شود.
    در مورد نكات تغذيه اي در ادامه راهنماييهاي استاد گرامي جناب اقاي ترابي مي توانم اينگونه خدمتتون عرض كنم كه كسب يك وزن متعادل به همراه يك رژيم متعادل غني از ميوه ها وسبزيجات تازه و محدود از چربيها ميتواند كمك كننده باشد. و توصيه مي كنم كه زير نظر يك متخصص تغذيه حتما رژيم كاهش وزن را داشته باشيد.
    نكته آخر اينكه سعي كنيد تا مصرف چاي قهوه و كولا ها را به حداقل ممكن برسونبد چرا كه اين گونه عنوان شده كه مصرف بالاي كافپن در ناباروري مي تواند موثر باشد.
    اما بعد از حاملگي همانطور كه جناب آقاي ترابي فرمودند گرفتن رژيم لاغري ديگر صلاح نيست و بايد زير نظر متخصص تغذيه وزن شما كنترل شود.
    اميدوارم كه در زمينه تغذيه اي جواب سوالتان را گرفته باشيد و در پاسخ به ساير سوالهايتان منتظر نظر ساير متخصصين گرامي هستيم.

zohre8 آفلاین است تازه وارد
    موقعیت
    شيراز

پیشفرض

با سلام . واقعا ممنونم كه به اين سرعت جواب من را داديد . آقاي ترابي و خانم يگانه جدا ممنونم. خانم يگانه من چاي و قهوه خيلي كم مصرف مي كنم ( 2 روزي فقط 1 استكان چاي ) اما به خاطر مشكل سردرد تنشي كه دارم از قرص آ سي آ استفاده مي كنم ( هفته اي 2 قرص ) كه فكر مي كنم ماده مسكن ان كافيين باشد. ايا اين مي تواند مشكل ساز باشد ( هيچ قرص مسكن ديگري اثر بر سردردم ندارد.) اگر ممكن است پاسخ اين سوالم را هم بدهيد .
    در ضمن بايد بگويم كه منتظر شنيدن پاسخ پزشكام محترم اين سايت براي سوالات گذشته ام هستم.
    از اين همه بذل توجه سپاسگذارم.

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

ورودتونو به این سایت خوشامد میگم.

1- در باره سوال اولتون باید بگم که ..با توجه به شرح حالی که از خودتون گفتین..شما هم اضافه وزن دارید.. هم دچار
    تخمدان های چند کیستی هستید.. و هم دچار مشکلات باروری شده اید.. در عین حالی که تمام اقدامات تشخیصی به مورد غیر
    طبیعی بجز وجود تخمدانهای پر از کیست یا همانPCOS (poly cystic ovarian syndrome( بر نخورده است..
    خوشبخاته.. ما هم خبرنامه جداگانه ای در باره زنان نا زا داریم.. هم برای کسانی که نازا نیستند اما روند عادی لازمه رو هم ندارند.. و هم برای بیماران دچار تخمدانهای PCOS که کم هم نیستند.. اگر به متن زیر توجه کنید.. متوجه میشید که مشکلات
    باروری در بسیاری از زنان چاق که اغلب هم دچار PCOS هستند .. با کاهش وزن رفع میشود.. بنابراین جواب سوال شما مثبت هست..

چاقی و مشکلات باروری زنان

مشکلات متعدد بهداشتی هم از نظر عمومی و نیز از لحاظ عوارض ویژه بیماریهای زنان با چاقی همراه است. نامنظمی
    دوره قائدگی..عدم پریود شدن.. خونریزی.. و اختلال عملکرد رحم از این جمله محسوب میشوند. علیرغم اینکه بسیاری از زنان
    چاق دارای قائدگی طبیعی هستند.. اما با افزایش وزن.. درصد زنان با قائدگی نامنظم افزایش می یابد.KAUFMAN و همکارانش
    افزایش آندروژن ها وLH و معکوس شدن نسبت E2:E1 را در دختران بالغ چاق نشان دادند. این یافته ها که یاد آورنده pcos
    یا تخمدانهای چند کسیتی هست.. با کاهش وزن قابل برگشت میباشند. در زنان چاق میزان تولید و نیز پاکسازی آندروژن ها افزایش می یابد. در اصل کاهش SHBG ( گلوبولین گیرنده هورمون های جنسی) سبب افزایش پاکسازی آندروژن ها میگردد اما بطور همزمان میزان آزاد تستوسترون بالا می رود. افزایش وزن با افزایش آروماتیزه شدن آندروژن ها و تبدیل به استروژن ها مرتبط است. افزایش میزان آندروژن ها و نیز افزایش نسبت E2:E1 و کاهش SHBG ( گلوبولین گیرنده هورمون های جنسی)
    شرایط بیو شیمیائی را فراهم میکند که در وضعیت pcos دخالت دارد. بیش از نیمی از مبتلایان به pcos چاق هستند. و کاهش وزن میتواند سطح آندروژن ها و پرموئی را کاهش دهد. کاهش وزن حتی در برخی از زنان مبتلا به pcos سبب برگشت تخمک
    گذاری می گردد. در چاقی , خصوصا زمانی که با pcos همراه است.. افزایش انسولین .. مقاومت به انسولین و تست گلوکز غیر طبیعی دیده میشود. سطح بالای آندروژن ها به همراه افزایش انسولین..با افزایش رنگندانه های پوست در نواحی گردن.. زیربغل..
    داخل مهبل..و زیر پستانها همراه می گردد. به این وضعیت آکانتوزیس نیگریکانس میگویند. این عوارض به عنوان نشانه مقاومت
    به انسولین خصوصا در بانوانی که نبتلا به دیابت ملیتوس غیر وابسته به انسولین هستند.. محسوب میشوند. رابطه میان افزایش آندروژن ها و میزان انسولین در حال اشکار شدن است.

2-در باره سوال دومتون ..باید بگم . من تابحال گزارشی در اینمورد ندیدم که ورزشهائی در این حد بتونه سقط بشه.. ولی
    در باره اینکه ورزشای سنگین باعث اختلالات عادت ماهانه میشه کم و بیش به مواردی برخورد کردم.. با اینحال این سوال
    بیشتر در حیطه کارشناسان ورزشی هست.. و در کل باید بگم موضوع جالبی برای تحقیق میتونه باشه.. این لینک هم جالبه
    راهنماي ورزش در دوران حاملگي و پس از زايمان

http://www.irib.ir/health/html/sport-pregnancy.htm

3- اینطور که من از صحبتهای شما متوجه شدم.. تنها مشکلی که شما دارید اینکه تخمک گذاری بطور صحیح و ماهانه انجام نمیشه و نامنظم هست.. و با اصطلاح دچار تنبلی تخمدانها شده اید..من اطمینان دارم که با روشهای موجود به راحتی میتوانید به هدف
    اصلی که کسب تخمک های رسیده ... هست برسید.. و روش پیشنهادی که intra uterine insemination هست.. روش کارآمدی هست.. و حتی موارد مشکل تر از اینها هم حل شده است.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات در ایران سلامت