جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: تخمدان پلی کیستیک - تشخیص

الهام-ن آفلاین است تازه وارد

پیشفرض تخمدان پلی کیستیک - تشخیص

با سلام و تشكر فراوان از متخصصين اين سايت
    از اينكه چنين سايت خوب و مفيد و پر محتوايي را تنظيم نموده ايد ازتون بي نهايت متشكرم.
    سؤالي از حضورتون داشتم:
    من جانمي هستم 32 ساله.حدود 5/ 1 سال پيش بعد از 6 سال جلوگيري ،بد.ن مشكل و در ماه دوم باردار شدم.البته دو ميوم بزرگ هم داشتم كه با بارداري بزرگتر هم شد(حدود9سانت).متاسفانه جنين در 11 هفتگي IUFD شد و دلیل آن مشخص نشد.البته بعضی از پزشکان گفتند به علت وجود میوم بوده ولی پزشک خودم این مسُله را رد کردند و گفتند میوم یا باعث نازایی میشود یا خونریزی منجر به سقط.البته من کلیه آزمایشات تخصصی خونی راهم برای مشخص شدن اختلالات خونی و کروموزومی احتمالی انجام دادم که الحمدلله موردی وجود نداشت.
    پس از آن من به اصرار خودم میومکتومی انجام دادم و هردو میوم خارج شد.پس از حدود 10 ماه از گذشت عمل اقدام به بارداری کردم ولی تا کنون بعد از 4 ماه هنوز باردار نشدم.برای معاینه پیش پزشکم رفتم و ایشون بعد از انجام سونوی واژینال گفتند چند عدد فولیکول کوچک روی تخمدان وجود داره که نباید به این صورت باشه(در روز 17 پریود).ایشان از دوره بعدی پریود به من متفورمین دادند تا این مشکل برطرف بشه.(از روز 5 پریود روزی 3 عدد).حالا سوال من از شما این بود که آیا این مورد تنبلی تخمدان و پلی کیستیک است؟آیا مصرف این دارو منجر به چند قلو زایی میشود و این مشکل پس از مصرف چه مدت دارو برطرف میشود؟دکتر گفتند به طور دایم 3 ماه هر روز این دارو را مصرف کنم.
    از اینکه پاسخ من را می دهید ازتون ممنونم.

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

با سلام و تشکر از محبتتون
    اینکه علت مشکلات باروری شما چه هست... مسلما از حیطه اختیار ما خارج است چون جنبه طبابت داره... اما اگر اشاره شما به وجود بیماری تخمدان چند کیستی به عنوان علت مشکل شما هست... در مورد این مسئله هم باید عرض کنم تشخیص با پزشک
    شما هست و این مسئله هم جنبه طبابت داره... ولی اگر اشاره شما به اون چند فولیکول دیده شده در سونو گرافی هست... باید عرض کنم تشخیص بیماری شایع تخمدان چند کیستی اولا فقط با سونو گرافی نیست و مسائل مختلفی باید لحاظ بشه تا این مشکل به شما نسبت داده بشه...وقائدتا پزشک سونو گرافی کننده به راحتی می توانند اظهار نظر کنند که تخمدان های شما این مشکل را دارد یا نه. در حدود 80 تا 100 % بیمارانی که تخمدان چند کیستی دارند 10-8 فولیکول بین 8-2 میلی متری در هر تخمدان دارند.
    ضمن اینکه چنین مشکلی در تخمدان در چند بیماری دیگه و حتی در زنان سالم هم دیده میشه....

بنا براین این اطلاعات برای قضاوت در مورد وجود اون مشکل در شما کافی نیست و بهتره مشورت کاملتری با پزشکتون انجام بدید

گزارشی از چند قلو زائی با متفورمین نداریم
    طبابت کردن در محیط مجازی اینترنت
    http://fablog.iransalamat.com/?file=...ion=show&id=30

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات در ایران سلامت