جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: تخمدان پلي كيستيك و قرص مدروكسي پروژسترون

رعنا28 آفلاین است تازه وارد

پیشفرض تخمدان پلي كيستيك و قرص مدروكسي پروژسترون

با سلام و خسته نباشيد.
    در قسمتي از مقالات سايت خوندم كه قرصهاي تحريك كننده تخمدان ممكن هست كه باعث بروز كيست شود. ميخواستم بدونم كه قرصهاي مدروكسي پروژسترون از جمله اين قرصهاست؟ من مدت چند سالي هست كه به دليل امنوره ثانويه با علت روحي رواني در هر سال به مدت حداقل سه ماه و گاهي شش ماه نياز به مصرف آن پيدا مي كنم و اين اواخر دچار تخمدانهاي پلي كيستيك شدم با كيستهاي بسيار ريز و تستوسترونم هم در آزمايش بالا بود كمي. كه دكتر برام سه ماه قرص سيپروترون كامپوند تجويز كرد و بلافاصله بعد از اون براي منظم شدن قاعدگي من قرص مدروكسي پروژسترون داد البته ازم نخواست كه سونوگرافي مجدد بدم.الان كه شش ماهي از مصرف اين دو قرص ميگذره حس ميكنم با مصرف قرص مدروكسي پروژسترون پريود من تغيير پيدا ميكنه و كيسه هاي خوني خيلي كوچك مثل كره هاي كوچك خوني كه شبيه رگ خوني هستند ولي كاملا گرد و كروي هستند دوباره مشاهده ميشه اون هم به مقدار زياد. درست مثل زماني كه كيست داشتم. ميخواستم بدونم كه آيا مصرف مدروكسي پروژسترون به مدت 10 روز در ماه و روزي دوبار كه براي تنظيم قاعدگي هست ممكن هست كه خودش باعث بروز كيست در تخمدان بشه؟ از اونجاييكه چند روز ديگر روز ازدواجم هست در اين مورد خيلي استرس دارم لطفا راهنمايي كنيد كه آيا خوردن قرصهاي ال دي براي تخمدان پلي كيستيك مناسب هست يا نه . و آيا ممكن هست كه با وجود كيست در تخمدان حاملگي اتفاق بيافته (حالا چه موفق و چه ناموفق). من سي سال دارم و چند پزشك زنان به من با سابقه اي كه گفتم سفارش ميكنند كه با اين شرايط و اين سن پيشگيري از حاملگي نداشته باشم. در حالي كه من به جز مواردي كه گفتم هيچ مشكل ديگه اي از قبيل مشكل هورموني يا تناسلي ندارم. لطفا بگيد كه پيشگيري در اين شرايط ريسك هست يا نه نبايد نگران باشم. آخه من اصلا آمادگي حاملگي رو از نظر شرايط زندگي و روحي ندارم. چند روز ديگه هم روز ازداجم هست و خيلي استرس دارم و به پزشكم هم دسترسي ندارم با اين تعطيلات. خواهش ميكنم راهنمايي كنيد.

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

اگه سوالتون در باره علت ایجاد تخمدان های چند کیستی هست باید عرض کنم.. به علت بخصوصی برای این ایجاد این کیست ها
    اشاره نشده. این مسئله شامل سوال شما در باره ارتباط قرص مدروکسی پروژسترون و تخمدان های چند کیستی هم میشه. مسائل
    ژنی بیشترین احتمال هست.

بله قرص های LD به عنوان یکی از روشهای درمانی این کیست ها مورد استفاده قرار میگیره. با پزشکتون در این زمینه مشورت کنید.. گرچه فکر کنم تابحال اطلاعات لازم رو بهتون دادن

با توجه به سوابق اختلالات دستگاه تناسلی شما .. به نظر من هم کم کم شروع به اقدام به بارداری کنید..چون چندین فاکتور در شما وجود داره که احتمال بروز مشکلات باروری شما رو زیاد میکنه

Medroxyprogesterone

http://www.nlm.nih.gov/medlineplus/d...r/a682470.html

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
بیمارستان تخصصی بیکن مالزی