جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: تست بعد از مقاربت(post coital test)

كيانا1354 آفلاین است تازه وارد
    موقعیت
    تهران

پیشفرض تست بعد از مقاربت(post coital test)

با سلام همسر من آزمايش اسپرم داده كه برخي جوابهاي آن به صورت زير است :رنگ شيري
    ويسكوزيته نرمال (نرمال رنج : بالا و ژلاتينه) ،تعداد 166 ( نرمال رنج 60 تا 160) ، گلبول سفيد 10 -12 اچ پي اف و گلبول قرمز 1-2 اچ پي اف .در بقيه موارد طبيعي است من لينك آناليز آزمايشگاهي اسپرم شما را خواندم اما به جوابي در مورد موارد فوق(ويسكوزيته و تعداد بالاتر از رنج و تعداد گلبولها در واحد اچ پي اف ) نرسيدم آيا موارد فوق نشاندهنده سلامت همسرم است در ضمن در انتهاي آزمايش گريد 3 با فعاليت خوب و دم هاي متحرك نوشته شده گريد 3 به چه معناست ؟
    و سوال آخري كه دارم اين است كه در آزمايش 2 ساعت پس از نزديكي كه من داده بودم ميزان اسپرم 3-4 عدد و حركت 10 درصد گزارش شده بود در حاليكه در آزمايش اسپرم حركت 85 در صد گزارش شده است آيا در بدن من مشكلي وجود دارد كه اسپرم ها را از بين ميبرد؟
    با تشكر از پاسخگويي شما

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

ضمن عرض سلام و خوشامد گوئی حضورتان در این سایت

متاسفانه باید بگم .. که تالار های پزشکی وظیفه حل مشکلات اختصاصی مردم رو ندارند.. و بیشتر در باره موارد کلی صحبت
    میکنند.. چون اولا تفسیر این مسائل باید توسط پزشکتون انجام بشه... و دوما در هر جای ایران که سر بزنید همه جور متخصصی پیدا میکنید... با اینحال

تمام فاکتور های همسر شما طبیعی است..
    1- تعدا د اسپرم در واحد سی سی بیش از 20 میلیون باشه نشانه سلامت مرد است
    2- معمولا تعداد گلبول های سفید بین 5-0 است و اگر احیانا بیشتر شد.. باید نمونه های بیشتری گرفته بشه برای اینکه احتمال زیاد داره که عفونتی در مجرای ادرار و دستگاه ادراری وجود داشته
    3- لینک آموزشی مقادیر طبیعی مایع اسپرم به اندازه کافی گویا بود.. با اینحال من موارد دیگری را اضافه کردم

اون آزمایش 2 ساعت پس از نزدیکی که اشاره کردید و در انگلیسی بهش میگن..post coital test... و یا PCT ... به این صورت تفسیر میشه که اگر حرکت بد اسپرم دیده بشه.. و اسپرم ها در موکوس دهانه رحم 1 تا 10 ساعت بعد از نزدیکی از بین رفته باشند.. غیر عادی به حساب میاد... اما در اغلب موارد نتیجه این تست مثبت گزارش میشه. و در جواب سوال شما که آیا مقادیر طبیعی اون با نمونه اسپرم فرق داره یا نه.. باید عرض کنم.. بله فرق داره.. اما اینکه دقیقا چقدر هست.. باید به گزارش هر آزمایشگاه و مقادیر نرمال و غیر نرمال بودن اون تکیه کنیم.. و کسی که داره نمونه رو میبینه باید بگه. و یا اینکه پزشکتون بخونه براتون. با اینحال من به مواردی اشاره میکنم

نتیجه خوب تست PCT;
    در نمونه گرفته شده در زیر میکروسکوپ حد اقل 5 اسپرم دیده بشه .. و از نظر سرعت فعال باشن( فعال بودن رو آزمایشگاه باید بگه..)

نتیجه نامطلوب PCT:
    در هر نمونه کمتر از 5 اسپرم دیده بشه و حرکت هم ضعیف باشه.گرچه نتایج ظاهری غیر عادی ممکنه حکایت از وجود مشکلاتی در اون منطقه بکنه اما باید در نظر داشته باشیم که ممکنه تست در زمان بدی گرفته شده.. یعنی اگر در ابتدا و یا انتهای
    دوره قائدگی گرفته بشه قابل اعتماد نیست.. برای اینکه در اون زمانها مخاط دهانه رحم خیلی ضخیم هست. بهترین زمان انجام این تست در حول و حوش زمان تخمک گذاری است.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات در ایران سلامت