جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 4 از 4 مجموع

موضوع: مصرف آسپرين براي افراد سالم سودي ندارد

 1. #1
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض مصرف آسپرين براي افراد سالم سودي ندارد

  نتايج يك تحقيق جديد نشان مي‌دهد: مصرف آسپرين براي افراد سالم بيشتر از اين كه مفيد باشد، مضر است.

  به گزارش سرويس بهداشت و درمان ايسنا، محققان به تازگي دريافته‌اند: افراد سالمي كه براي پيشگيري از بروز بيماريهاي قلبي از داروي آسپرين استفاده مي‌كنند در واقع اين كار نه تنها برايشان سودي ندارد بلكه به بدن خود نيز آسيب مي‌رسانند.

  محققان انگليسي مي‌گويند: ميليونها نفر از مردم بويژه افرادي كه هميشه نگران سلامتي خود هستند به طور روزانه دوز مشخصي از اين دارو را مصرف مي‌كنند و معتقدند كه آنها را سالم نگه مي‌دارد. اما در يك كنفرانس جديد كه با حضور جمعي از پزشكان برجسته و دانشمندان انگليسي برگزار شد، اين متخصصان اعلام كردند؛ بر اساس نتايج آخرين تحقيقات اگر افراد سالم از داروي آسپرين استفاده كنند در پيشگيري از بروز بيماريهاي قلبي در آنها تاثيري ندارد در حالي كه از سوي ديگر مصرف اين دارو به اين شكل خطر بستري شدن در بيمارستان بر اثر بروز خونريزي‌هاي داخلي را تا دو برابر افزايش مي‌دهد.

  البته اين متخصصان تاكيد كردند: بيماراني كه در حال حاضر مشكل قلبي دارند و سابقه حمله قلبي داشته‌اند بايد به مصرف اين دارو ادامه دهند.

  نتايج اين تحقيق كه در اسكاتلند انجام گرفت در كنگره انجمن اروپايي كارديولوژي ارائه شده است
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 2. #2
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  آیا مصرف روزانه آسپیرین مفید است؟


  تاکنون پزشکان برای پیشگیری از بیماریهای توصیه می کردند که به صورت روزانه آسپیرین مصرف کنید.آیا این کار مفید است؟  مصرف روزانه آسپرین در بیمارانی که تاکنون سکته نکرده‌اند و یا دچار حمله‌های قلبی نشده‌اند باید متوقف بشود.
  محققان انگلیسی اعلام کردند:مصرف روزانه آسپرین در بیمارانی که تاکنون سکته نکرده‌اند و یا دچار حمله‌های قلبی نشده‌اند باید متوقف بشود.مطالعاتی که روی 100000 بیمار انجام شده نشان می‌دهد مصرف آسپرین ضررهایی دارد که منافع آن را در مورد پیشگیری از بیماری قلبی زیر سؤال می‌برد.
  آنها در بررسی‌های خود دریافتند فقط افرادی که قبلاً دچار بیماری‌های قلبی و یا سکته شده‌اند باید به صورت روزانه آسپرین مصرف کنند و مصرف آسپرین در مورد بیمارانی که تاکنون دچار حمله قلبی نشده‌اند و یا سکته نکرده‌اند تأثیر زیادی در پیشگیری از سکته ندارد.تاکنون پزشکان برای پیشگیری از سکته به افرادی که به دلیل سن بالا،فشار خون و کلسترول بالا در معرض خطر بیماریهای دریچه قلب بودند توصیه می‌کردند به طور روزانه آسپرین مصرف کنند.این روش که به عنوان اولین راه پیشگیری از بروز سکته در دنیای پزشکی شناخته شده است و با تحقیق اثرات مصرف آسپرین بر روی یک گروه از بیماران به دست آمده بود. اما تحقیقات جدید شواهد دقیق‌تری را عرضه می‌کنند زیرا نتایج این تحقیقات بر اثر تحقیق بر روی فرد فرد بیماران به دست آمده است.
  محققان اثر آسپرین را بر روی 95000 بیمار که به احتمال کمی ممکن بود به حمله قلبی دچار شوند و 17000 بیمار که احتمال حمله قلبی در آنها به دلیل این که قبلاً دچار حمله قلبی و یا سکته شده بودند بالا بود را بررسی کردند. این مطالعات نشان می‌دهد در گروه‌هایی که احتمال بروز حمله قلبی در آنها پایین است،با مصرف آسپرین فقط تا 20 درصد از بروز حمله قلبی پیشگیری می‌شود و میزان سکته و مرگ در این افراد با مصرف آسپرین هیچ تفاوتی نمی‌کند.اما خطر خونریزی‌های داخلی در این بیماران به واسطه مصرف آسپرین تا یک سوم افزایش پیدا می‌کند.اما بیمارانی که قبلاً دچار حمله قلبی یا سکته شده بودند و با احتمال خیلی بالا در معرض سکته دیگری هستند مصرف آسپرین به میزان زیادی این خطرات را کاهش می‌دهد.

  ایسنا
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 3. #3
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  مصرف آسپيرين و دیگر داروهای رقيق کننده خون می تواند موجب خونريزی جزیی در مغز افراد مسن شود

  مصرف آسپيرين در افراد مسن با خونريزي جزيي مغزي ارتباط دارد .
  نتايج يک تحقيق جديد نشان مي دهد، مصرف آسپيرين يا داروهاي مشابه رقيق کننده خون مي تواند باعث خونريزي جزيي در مغز افراد مسن شود.
  به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز به نقل از خبرگزاری فرانسه ، در اين مقاله که روز دوشنبه در نشريه “آرشيو نرولوژي” منتشر شد، کارشناسان با کمک فناوري تصويربرداري “ام.آر.آي” دريافتند احتمال خونريزي هاي جزيي مغزي که به سختي محسوس است، در بيماران مسني که آسپيرين مصرف مي کنند، بيشتر است.
  محققان دريافتند احتمال خونريزي هاي جزيي در مغز افرادي که آسپيرين يا ساير داروهاي ضد لختگي مصرف مي کنند در مقايسه با بيماراني که از اين داروها استفاده نمي کنند، ، بيشتر است.
  اين مطالعه نشان داد که ارتباط ميان مصرف اين داروها و خونريزي هاي جزيي به ويژه در افرادي که از دوز بالاتر آسپيرين استفاده مي کنند، مشهود است.
  اين دارو را اغلب افراد مسن به عنوان رقيق کننده خون براي درمان يا پيشگيري از بيماري قلبي مصرف مي کنند.
  خونريزي هاي جزيي در مغز - که برخي اوقات نشانه بيماري عروق کوچک خون است و در افراد مسن شايع مي باشد زماني بروز مي کند که ديواره رگ هاي خوني در مغز ضعيف مي شود.
  اين يافته ها اين سوال را مطرح مي کند که آيا مبتلايان به خونريزي هاي جزيي مغزي که آسپيرين يا داروهاي مشابه مصرف مي کنند با افزايش خطر خونريزي شديدتر مغزي مواجه هستند يا خير.
  پزشکان “مرکز پزشکي “دانشگاه ام.سي اراسموس” در “روتردام” واقع در هلند، در اين مطالعه هزار و ۶۲ بيمار با ميانگين سني ۷۰ سال را تحت مطالعه قرار دادند.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 4. #4
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  زنان سالم به آسپيرين نيازي ندارند

  وب.ام.دي: نتايج يك تحقيق جديد نشان مي‌دهد برخلاف باور بسياري از زنان، آسپيرين و ويتامين E هيچ يك نقش معجزه گري در پيشگيري از سرطان يا بيماري قلبي در زنان ندارند.
  اين نتايج كه از مطالعه‌اي به نام سلامت زنان به دست آمد، حاكي از آن است كه آسپيرين تاثيري در ابتلاي كلي به سرطان‌ها نداشته و ويتامين E نيز در زنان سالم مانع بيماري قلبي، سكته مغزي يا سرطان نمي شود. پزشكان مي گويند زنان براي جلوگيري از ابتلا به سرطان بايد رژيم غذايي سالم داشته باشند، ورزش كنند و از كشيدن سيگار بپرهيزند

  آسپيرين(اخبار)
  آسپيرين(اخبار)

  مصرف روزانه قرص آسپرين براي سالمندان مي‌تواند خطرآفرين باشد
  http://www.iransalamat.com/index.php...sectionId=1107
  آسپیرین برای هرکسی مناسب نیست
  http://www.iransalamat.com/index.php...sectionId=1107
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

 • نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
 • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت