جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 8 از 8 مجموع

موضوع: شیاف ایندومتاسین

paeezan20 آفلاین است تازه وارد

Red face شیاف ایندومتاسین

سلام من 24 ساله و مجردم 3 ساله میگرن دارم داروهای زیادی مصرف کردم مثل سوماتریپتان ، ناپروکسن و داروهایی مثل بروفن و حتی ترامادول... اما هیچکدوم حتی یه کم دردم رو کم نميكرد البته سوماتریپتان موثر بود اما عوارضش زیاد بود و دکترم گفته زمانی که برموکریپتین میخورم سوماتریپتان نخورم در ضمن برای پیشگیری از درد نورتریپتیلین 50مصرف میکنم جدیدا هم، زمان حمله شیاف ایندوساپ300. بعدش به شدت دچار دل پیچه میشم و اسهال و سرگیجه طوری که تعادل ندارم. و یه دل درد شدید که نصفه شب توی خواب میاد سراغم و بیدارم میکنه( قسمت زیر شکم). در مورد عوارض ایندوساپ تو اینترنت چیزی ندیدم میخواستم بدونم اگه هفته ای یک دونه مصرف کنم( آخه من حداقل هفته ای یه بار سر درد شدید دارم ) ممکنه بعدا دچار سرطانی چیزی بشم؟ یا به روده هام آسیب جدی برسه؟ من واقعا نگرانم مخصوصا به خاطر درد نصفه شب. دیگه نمیدونم چیکار کنم اگه ممکنه منو راهنمایی کنید.

پیشفرض

اسم انگلیسی دارو ایندومتاسین است در ضمن 100 میلی بود که من اشتباهی نوشتم 300

er1300 آفلاین است تازه وارد

پیشفرض پاسخ

با سلام خدمت شما دوست عزیز
    مصرف ایندو متسین در ابتلا به سرطان نقشی ندارد و یک داروی مسکن از دسته دارویی آسپرین و ایبوبرفن میباشد.
    اشکال دارویی آن :قرص 75 ، کپسول 25 ، شیاف 50 و 100

لازم است لیستی از عوارض اینومتاسین را خدمتتان ارائه کنم:
    عوارض گوارشی همچون :درد شکمی ، یبوست ،اسهال ،سوزش سردل ،تهوع ، استفراغ؛ سردرد، سرگیجه، وزوز گوش ، خواب آلودگی

توصیه می شود که از مصرف همزمان مسکن دیگر همچون ایبوبروفن ، نوافن ، اسپرین ، ناپروکسن خودداری شود چون احتمال عوارض گوارشی را افزایش می دهد.

مصرف ایندومتاسین به هنگام درد است و در زمان های دیگر جز عوارض اثری به همراه نخواهد داشت.توصیه می شود مصرف یا استعمال مقعدی ایندومتاسین بعد غذا یا آنتی اسید باشد و به همراه آب زیاد.
    سعی شود به دلیل عارضه کاهش هوشیاری آن ،مصرف اش قبل خواب صورت گیرد.

در صورت بروز عوارض بهتر است ، دوز مصرفی را کاهش داده و در صورت تداوم به پزشک معالج متخصص مراجعه نموده تا دارویی جایگزین تجویز نماید.

در صورت بروز علائم زیر مصرف را قطع کرده به متخصص مراجعه کنید:
    مدفوع خونی یا سیاه رنگ ، خونریزی یا کبودی غیرعادی در بدن ،تغییر در الگوی دفع ادرار ، تب ، بروز علائمی مشابه آنفولانزا(تب ، لرز ، بدن درد ) ،ضایعات پوستی ، درد مفاصل ،دردهای شکمی راجعه ، افزایش وزن یا تورم بدن ،خستگی ، تغییر در بینایی ،استفراغ خونی ، زرد شدن پوست بدن و چشم ها

همچنین باید متذکر شوم که مصرف همزمان بروموکریپتین و نورتریپ تیلین توصیه نمی شود.

پیشفرض

چرا نباید نورتریپتیلین و برمو کریپتین با هم مصرف بشه؟ من تا دو ماه پیش ایندرال80(پروپرانولول) مصرف میکردم که بعد از شروع به مصرف برموکریپتین حذف شد و دوز نورتریپتیلین بالا رفت. من فکر میکردم مصرف ایندرال مشکل ساز باشه. واقعا نگران شدم من باید دقیقا چیکار کنم؟

دکتر معدنی آفلاین است عضو دائمی
    موقعیت
    تهران/ امیرآباد

پیشفرض er 1300

اصلا جای نگرانی نیست.
    داروها به لحاظ عملکردی و بقا در بدن با یکدیگر ممکن است نا سازگار باشند.

فقط در برخی موارد است که مصرف همزمان مشکل ساز خواهد شد که توصیه به عدم مصرف آنها با هم می شود،یعنی یکی از آنها باید مصرف شود .

در سایر موارد به علت تاثیر بر میزان اثر یکدیگر یا تشدید عوارض است که توصیه به عدم مصرف همزمان می شود یعنی با فاصله زمانی از یکدیگر مصرف شوند.

در مورد پروپرانولول و بروموکریپتین ، مصرف همزمان مشکل ساز است که با دقت پزشک معالجتان از لیست داروهایتان کنار گذاشته شد.

اما در مورد نورتریپ تیلین و بروموکریپتین، مصرف همزمان مشکل ساز نیست فقط باعث کاهش اثر بروموکریپتین خواهد شد و لذا توصیه به مصرف با فاصله زمانی حداکثر سه ساعت می شود.

بهترین کار ادامه درمان مطابق نظر پزشک متخصص معالجتان است.

Red face

با تشکر از راهنماییهای خوبتون،یه سوال دیگه داشتم به محض شروع حمله ایبوبروفن 400 میخورم و اگه خوب نشم از شیاف استفاده میکنم . اماer1300گفتن مصرف این دو تا با هم مشکل ساز میشه. با وجود مصرف این شیاف بعضی سر دردهای من خوب نمیشه. چند ساعت بعد از مصرف این دارو میتونم از آمپول دگزامتازون استفاده کنم؟ این دارو به عنوان آخرین راه حل برای سر دردهای غیر قابل تحمل تجویز شده و اجازه دارم خیلی محدود (حداکثر 2ماه یکی )ازش استفاده کنم اما نمیدونم این همه دارو با هم تداخل ندارن؟ یا خیلی آسیب رسان نمیشن؟

موقعیت
    تهران/ امیرآباد

پیشفرض

مصرف همزمان دو مسکن غیر استروئیدی مثل بروفن و ایندومتاسین می تواند به افزایش عوارض منجر شود،به همین دلیل توصیه به مصرف یکی از آنها می شود ، مگر در موارد حاد و لازم

در شرایطی که مجبورید دو مسکن باهم مصرف کنید بهتر است از دو شکل مختلف مثل شیاف و قرص بوده و مصرف بعد غذا صورت گیرد تا عوارض گوارشی آنرا کاهش دهد.

همچنین به مواردی که er1300 ذکر کرده اند که در صورت بروز مصرف قطع شود، دقت کنید.

در مورد امپول دگزامتازون ، این دارو هم باعث افزایش عوارض گوارشی (سوزش سر دل ،خونریزی گوارشی و...) می شود، لذا سعی شود مصرف آن همراه غذا یا شیر صورت گیرد عوارض گوارشی اش کاهش یابد.

مصرف ایندومتاسین در صورتی که مشکلات ذکر شده را به همراه نداشته باشد بلامانع است و می تواند روزانه یا هفتگی صورت گیرد البته همانطور که گفتم مصرف مسکن ها به هنگام درد باید باشد.

برای کاهش عوارض هم مصرف همراه غذا یا شیر انجام شود.

در پایان باز هم تذکر می دهم که عوارض ذکر شده به معنای وقوع 100 درصدی نیست، بلکه فقط باید احتیاط لازم را بعمل آورد و لذا بدون نگرانی به درمان زیر نظر پزشک متخصص ادامه دهید.

موقعیت
    تهران/ امیرآباد

پیشفرض

مطالعه صورت گرفته در شهرستان ساری بر روی تداخلات موجود در نسخه های حاوی داروهای مسکن غیر استروئیدی:

http://www.sid.ir/fa/VEWSSID/J_pdf/5241382F101.pdf

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
بیمارستان تخصصی بیکن مالزی