توصيه‌هايي به زنان باردار در ايام حج
يك متخصص زنان:
زنان باردار مراقب گرمازدگي باشند


يك متخصص زنان و زايمان گفت: زنان باردار در ايام حج مراقب باشند كه دچار گرمازدگي نشوند چرا كه اين عارضه مي‌تواند براي سلامت جنين آنان خطرناك باشد.

دكتر ساغر صالح پور در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، افزود: زنان باردار در ايام حج بايد مراقب باشند كه بدنشان دچار كم آبي نشود و با توجه به آن كه هنگام منا و عرفات كاروانها آب و خاكشير در اختيار حجاج قرار مي‌دهند لازم است آنان از اين نوشيدني‌ها به ويژه آب استفاده كنند.

وي در ادامه گفت: زنان باردار زياد در معرض آفتاب داغ قرار نگيرند و زير چادرها بمانند.

اين فوق تخصص نازايي درباره نحوه تنظيم دوران قاعدگي به منظور بهتر بهره‌ بردن از ايام حج اظهار كرد: زنان مي‌توانند اين دوران را بگونه‌اي تنظيم كنند كه تا پيش از سفر حج، دوران قاعدگي آنان به پايان برسد پس از آن تا زمان بازگشت از حج قرص ضدبارداري مصرف كنند.

صالح پور با بيان اينكه لازم است زنان قرص‌هاي ضد بارداري را زيرنظر پزشك مصرف كنند،گفت: زناني مي‌توانند از قرص‌هاي ضدبارداري استفاده كنند كه سابقه ابتلا به بيماري قلبي و عروقي نداشته باشد چون خون مبتلايان به اين بيماري در صورت استفاده از اين داروها ممكن است لخته شود و براي آنان عوارضي به همراه داشته باشد.