۵۰ هزار نفر دختر ۱۵ ساله و ۳۱ هزار نفر از دختران ۱۳ و ۱۴ ساله بریتانیایی در سال ۲۰۰۷ - ۲۰۰۶ برای درمان‌های ضدبارداری به کلینیک‌های پزشکی مراجعه کرده‌اند. تعداد دخترانی که در دهه گذشته به دنبال چنین مسائلی بوده‌اند، افزایش یافته است در حالی که در سال ۹۶ - ۱۹۹۵ تنها ۶ درصد از دختران این رده سنی به چنین کلینیک‌هایی مراجعه کرده‌اند.

فسادهای جنسی و اخلاقی و خشونتهای ناشی از حمل اسلحه در ایالات متحده با یکدیگر تلفیق شده اند و صحنه های غیر قابل تحمل را ایجاد نموده اند
فساد در مدارس غربی تنها به آمریکا محدود نمی شود.در انگلستان و برخی کشورهای اروپایی نیز مشابه چنین وضعیتی وجود دارد
‌انتشار اخبار مربوط به شیوع انواع فسادهای اخلاقی در بین جوانان آمریکایی و غربی هر روز بیشتر می شود.البته شبکه های آمریکایی وابسته به دولت آمریکا ترجیح می دهند در این خصوص سکوت نمایند و از فاجعه ای که برای نوجوانان و دانش آموزان خود به واسطه پخش برنامه ها و فیلم های مستهجن هالیوودی ایجاد کرده اند سخن به میان نیاورند.روند رشد فساد در مدارس آمریکا حالتی تصاعدی داشته است.بر این اساس با گذشت هر سال بر شدت و میزان انحرافات اخلاقی در این مدارس افزوده می شود.فسادهای جنسی و اخلاقی و خشونتهای ناشی از حمل اسلحه در ایالات متحده با یکدیگر تلفیق شده اند و صحنه های غیر قابل تحمل را ایجاد نموده اند.
نمونه بارز این فسادهای دامنه دار در مدرسه کینگ و از قول مربیان بهداشت این مدرسه نقل شده است.بر این اساس تاکنون دانش آموزان زیادی به مرکز بهداشت مدرسه مراجعه کرده اند که باردار شده اند.
مربیان بهداشت مدرسه که در مهار این فسادها ناتوان هستند در نهایت استیصال اعلام نموده اند که دانش آموزان دختر یک مدرسه راهنمایی در ایالت پورتلند آمریکا می توانند از این به بعد از دفتر سلامت مدرسه خود قرص های ضد بارداری دریافت کنند.
مفاسد اخلاقی و بی بند و باری شدید دانش آموزان مدرسه کینگ )King( واقع در شهر مین )Maine( باعث شده تا مسئولان این مدرسه به فکر توزیع گسترده و رسمی قرصها و لوازم ضد بارداری بیفتند.
بنابراین گزارش، این اقدام اولیای مدرسه کینگ که با موافقت مسئولان شهری و ایالتی همراه بوده است، در حالی صورت می گیرد که سن دانش آموزان این مدرسه بین ۱۱ تا ۱۳ سال است!به راستی در این خصوص چه می توان گفت؟کاهش سن فاسد در ایالات متحده آمریکا تا چند سال دیگر به یک فاجعه فراگیر تبدیلی خواهد شد.فاجعه ای که امنیت دانش آموزان را به شدت با مخاطره رو برو خواهد کرد.در این میان مسلما مسئولان دولتی و بهداشتی و آموزشی آمریکا هیچ حرفی برای گفتن نخواهند داشت.
دیویا موهان، سخنگوی انجمن ملی رسیدگی به سلامت مدارس ضمن انتقاد از این اقدام مدرسه کینگ، آن را عجیب دانست و تاکید کرد که این مسئله نتیجه بی بند و باری موجود در جامعه آمریکاست که گریزی از آن نیست ولی ما نباید با این گونه کارها به اقدامات غیراخلاقی مشروعیت دهیم.
در جلسه شورای اداری شهر “مین” که برای تصمیم گیری د رمورد درخواست مدرسه مینگ تشکیل شد، تنها دو نفر به مخالفت با این موضوع پرداختند و سایر اعضا با رایی قاطع به پخش قرصهای ضد بارداری در مدرسه راهنمایی کینگ رای دادند.
ریچارد ورید، از مسئولان شهری که از طرح مدرسه کینگ حمایت کرده است گفت: اغلب دانش آموزان ممکن است از والدین خود خجالت بکشندو نتوانند با آنها در این زمینه به خوبی ارتباط برقرار کنند! سپس ما وظیفه داریم مدرسه را به عنوان محیطی آموزشی، به مکانی آرام و بدون دغدغه برای بچه ها فراهم کنیم و آنها را در این گونه زمینه ها کمک کنیم!
همان گونه که مشاهده می شود نوعی حمایت وقیحانه از فساد در این دیالوگها وجود دارد.ریچارد ورید حمایت مسئولان شهر کینگ در شیوع فساد در مدرسه این شهر را در قالب حمایت از دانش آموزان بی بند و بار و ایجاد فضایی آرام و مطمئن برای آنها توجیه نموده است.بنابر گزارش CBS، مدرسه کینگ از سال ۲۰۰۲ نیز وسایل مراقبتهای ویژه را در اختیار دانش آموزانی که والدین آنها موافق این مسئله بودند، قرار می داد و تقریبا یک چهارم دانش آموزان از این سرویس مدرسه راهنمایی مذکور استفاده می کردند.
اما فساد در مدارس غربی تنها به آمریکا محدود نمی شود.در انگلستان و برخی کشورهای اروپایی نیز مشابه چنین وضعیتی وجود دارد.بر اساس یک آمار موثق ، ‌یک نفر از هر ۶ دختر ۱۵ ساله بریتانیایی به رغم اینکه برای رابطه جنسی سن آنها بسیار پایین بوده است در سال گذشته از داروهای ضد بارداری استفاده کرده‌است.
جدیدترین آمار نشان می‌دهد که ۵۰ هزار نفر دختر ۱۵ ساله و ۳۱ هزار نفر از دختران ۱۳ و ۱۴ ساله بریتانیایی در سال ۲۰۰۷ - ۲۰۰۶ برای درمان‌های ضدبارداری به کلینیک‌های پزشکی مراجعه کرده‌اند. تعداد دخترانی که در دهه گذشته به دنبال چنین مسائلی بوده‌اند، افزایش یافته است در حالی که در سال ۹۶ - ۱۹۹۵ تنها ۶ درصد از دختران این رده سنی به چنین کلینیک‌هایی مراجعه کرده‌اند. این آمار در سال ۲۰۰۷ - ۲۰۰۶ به ۵/۸ درصد رسیده است. اگرچه این آمار «مرکز اطلاعات مراقبت‌های بهداشتی و اجتماعی» نیز به این علت که بسیاری موارد گزارش نشده باقی می‌ماند بالاتر از موارد اعلام شده است. برای قرص‌های ضد بارداری معروف به “صبح روز بعد” ۸۰ هزار وقت معاینه برای دختران زیر ۱۶ سال و بیش از ۲۱ هزار مورد تجویز دارو موجود بوده است.
«مایک جاج» سخنگوی «انستیتوی مسیحیت» در این خصوص می گوید:
“من از شنیدن این آمار شوکه نشده‌ام. ما خودمان نباید به کودکانمان اجازه دهیم تا به این زودی به این روابط روی آورند. ما باید آنها را از نظر اخلاقی حمایت کرده و راهنمایی کنیم. بسیاری از زنانی که هم اکنون به گذشته نگاه می‌کنند از اینکه روابط جنسی خود را در سنین پایین شروع کردند، پشیمانند.”آنچه مسلم است اینکه غول فساد در مدارس و دیگر کانونهای حضور نوجوانان غربی به تنفس شوم خود ادامه می دهد.در این میان سیاستهای مقامات کشورهایی مانند آمریکا و انگلستان و فعالیت کمپانی های فیلمسازی نیز این روند را تشدید می کند.


روزنامه رسالت