جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 5 از 5 مجموع

موضوع: رنگ و شفافیت پوست صورت (مقالات)

فرشاد آفلاین است تازه وارد
    موقعیت
    تهران

پیشفرض رنگ و شفافیت پوست صورت (مقالات)

سلام من سوالم رو بارها گفتم آيا چرا بايد صورتي يا بدني كه سفيد هست تغير رنگ بده
    بدنم سفيد هست ولي صورتم نه و مي خوام بدونم آيا صورته من سفيد ميشه يا نه
    ميگن سبزه هست اما دليلش رو نمي دونم و نمي تونم قبول كنم اين حرف رو
    و اين خيلي من رو عذاب ميده
    برادرم سفيده مثله من من اصلا داخله آفتاب نرفتم شايد 14 روز براي چند ثانيه
    شايد هم نه و نمي دونم چرا بايد سبزه باشم
    آيا دعوا چيزي هست كه صورتم سفيد بشه و ؟؟؟؟ اين رو بگم دماغم رو با ليف چند مين تميز كردم ديدم سفيد شد لطفا كمكم كنيد مرسي جوابم رو بدين تو رو خدا

sogol24 آفلاین است عضو فعال
    موقعیت
    تهران

پیشفرض

يك راهي هست براي سفيد شدن كه مخصوص مبتلايان به بيماري ويتيليگو هستش كه فكر نميكنم هيچ پزشكي انجامش رو به ادم عادي مثل شما توصيه كنه.
    اگر سبزه بودن پوستتون ؛اذيتتون ميكنه ضمن پرهيز از افتاب و استفاده از كرمهاي شفاف كننده حاوي AHA ميتونيد از يك جور ماسك هم هفته اي 2 بار استفاده كنيد. اين ماسك مخلوط ماست و سدر و ابليمو هست و قديميا خيلي بهش اعتقاد دارن.

دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
    موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

کشف ژني که رنگ پوست را مشخص مي‌کند

محققان به کشف مهمي نايل آمده‌اند که ممکن است در عرصه تحقيقات ژنتيک در نظر اول خيلي ابتدايي به نظر برسد اما واقعيت اين است که روزي به پيشگيري و يا درمان يکي از مرگ‌بارترين سرطان‌هاي انسان يعني ملانوم خواهد انجاميد.
    به گزارش سایت انجمن درمانگران ایران (IranHealers.com) از HealthDay، محققان طي تحقيق بر روي «ماهي زبرا» ژني کشف کرده‌اند که به آنان در تغيير رنگ نوارهاي نقش شده روي بدنشان کمک مي‌کند.

اين همان ژني است که تعيين‌کننده رنگ چشم، پوست و موي انسان‌هاست. تغيير در يک اسيد آمينه واحد در اين ژن نقش مهمي در پروسه شکل‌گيري رنگ پوست ايفا مي‌کند و توضيح دهنده اين مهم است که چرا اروپايي‌ها پوست‌هايي روشن‌تر نسبت به آفريقايي‌ها دارند.
    محققان معتقدند با کشف جزئيات پروسه شکل‌گيري رنگ‌ها در ارگان‌هايي همچون پوست، مو و چشم‌ها مي‌توان ساختار امراض پيچيده‌اي همچون ديابت و امراض قلبي را نيز درک کرد. در واقع نمي‌توان انتظار داشت که با بهره‌گيري از ژنتيک انساني به ماهيت بيماري‌هاي پيچيده پي‌برده شود بدون اينکه ابتدا چگونگي تعيين مشخصه‌هايي بنيادي همچون رنگ چشم، مو و پوست در بدن کشف شود.

www.salamat.ir
    عضو تحریریه علمی ایران سلامت

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

سوال:
    من حدودا از سن 15 سالگي به بالا رنگ صورتم زرد شد ولي تاقبل اش سفيد بعد چشم هام نه زرد نيست بعد فكر مي كنم زماني كه رشيه صورتم را هم نزنم نسبتا زردي كم مي شه من با تيغ مي زنم و صورتم چرب هست از صابون براي كم كردن چربي هم استفاده مي كنم بعد هر زمان آب هم مي زنم به صورت براي اينكه چربي صورت كم تر شه و من فقط صورتم زرد هست اما بدنم سفيد هست آيا دليلش براي چربي هست بايد چكار بكنم؟ مي خواستم ببينم آيا اين زردي قابل از بين بردن هست با دوا يا باكاري لطفا توظيح بدين اين مطلب نه تنها از زيبايي من كم كرده و نمي دونم چرا اين طور شده دوستانه من كه در سنه من سفيد بودن باز هم سفيد هستن من رژیم درمانی)هم استفاده مي كنم ودوره چشمه من هم گود هست .... مرسي
    جواب:
    صورتهاي چرب ميتوانند تا حدي زرد ديده شوند. شما بايد روزي دوبار صورت خود را با صابون بشوپيد و مرتب از كرمهاي ضد آفتاب فاقد چربي استفاده كنيد چون آفتاب ميتواند دليل ديگر اين تغيير رنگ صورت شما باشديكي از راههاي تيره و رنگي شدن پوست نور آفتاب است و چون بدن شما سفيد و صورت شما زرد است پس فقط آفتاب است كه اين تغيير رنگ را ايجاد كرده است و اگر آفتاب به پوست شما نتابد بالنتيجه پوست شما مثل بدن شما كه سفيد است همرنگ ميشود.مصرف ضد آفتاب در حقيقت براي جلوگيري از ايجاد اين رنگ است براي درمان سريعتر نياز به كرمهاي موضعي روشن كننده داريد( اقای دکتر کریمی متخصص پوست و مو و مشاور سایت)

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

زردى چهره زنان درمان دارد

زردى چهره يكى از مشكلاتى است كه بسيارى از زنان را آزار مى دهد؛ زيرا در اين حالت احساس مى كنند كه زشت و لاغر شده اند. زمانى كه خون به اندازه كافى به صورت نرسد ، فرد دچار زردى چهره مى شود. خستگى مداوم بدن ، مشكلات روانى ، تنش دائم روانى ، سوء تغذيه مزمن ، تحمل دردهاى طولانى بدون استفاده از دارو ، سرماى شديد و سيگار كشيدن از دلايل اصلى زردى چهره مى باشد. آرامش اعصاب و روان، گردش رفتن با دوستان و پرداختن به سرگرمى هاى مورد علاقه، مطالعات، شنا كردن، ورزش روزانه، خوردن غذاهاى سرشار از ويتامين، مصرف گوشت انواع پرندگان و دوش آب نيمه گرم از راههاى درمان زردى چهره است

آب پرتقال، پوست راشفاف مى كند

خوردن يك ليوان آب پرتقال در روز سبب شفافيت پوست و زيبايى مى شود آب پرتقال و توت فرنگى به دليل داشتن ويتامين c سبب فعاليت بيشتر بدن براى ساختن كلاژن مى شود كه اين امر لطافت پوست را به همراه دارد شير و گندم نيز به دليل داشتن ويتامين b از خشكى پوست جلوگيرى مى كند گوجه فرنگى، اسفناج و گريب فروت به دليل سرشار بودن از آنتى اكسيدان ها و ويتامين هاى c و eو نيز بتا كاروتن مانع چين و چروك پوست و خشكى آن مى شوند به علاوه نبايد از خوردن آب چشم پوشى كرد زيرا باعث حفظ رطوبت پوست و افزايش فعاليت سلولى و كارآيى بهتر غده هاى چرب بدن مى شود از سوى ديگر خوردن روغن آفتابگردان سبب بازسازى بهتر پوست مى شود مصرف نان سبوس دار انواع لوبيا سبز، اسفناج چينى، هويج، سيب زمينى و سبزيجات نيز شخص را از ابتلا به پيرى زودرس حفظ مى كند.

اثر خون در زيبايى

هر قدر خون بدن پاكتر و سالمتر، رنگ چهره روشن و خوشرنگ تر مى شود. براى خوشرنگى پوست نياز به آهن است كه در گوشت، جگر، چغندر، كلم، اسفناج، عدس، نخود و آلوچه وجود دارد. خوراكى هاى پرويتامينى كه براى سلامت پوست و صورت مفيدند. كره، آرد گندم، جو، جگر، قلوه، تخم مرغ و شير در زيبايى و سلامت پوست و صورت
    اثربخش است.

مصرف توت فرنگي، پوستي روشن و بدون چروك به شما هديه مي‌دهد

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران واحد علوم پزشكي تهران، دكتر نسرين تك زارع، عضو هيات علمي دانشكده پزشكي تهران در يافته‌هاي خود به اين نتيجه رسيده است كه ميوه توت فرنگي به طور متوسط داراي ‌٨١ تا ‌٨٧ درصد آب، ‌٣ تا ‌١٣ درصد گلوكز، اسيدهاي آزاد ماليك، سيتريك، وينيك و لاكتيك، ‌٥/٣ درصد مواد چرب، ويتامين c فراوان و كمي ويتامين‌هاي k, e, b, a است. توت فرنگي داراي املاح آهن، سديم و عناصر فسفر، منيزيم، گوگرد، كلسيم و يد است. از توت فرنگي و شيرة آن جهت رفع لك‌هاي صورت استفاده مي شود و امروزه تأثير توت فرنگي و شيرة آن در جلوگيري از چين و چروك و همچنين درمان آنها و روشن كردن رنگ پوست مورد تأييد قرار گرفته است. همچنين عنوان شده است توت فرنگي اثرات مفيد و فراواني در بهداشت پوست دارد.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات در ایران سلامت