شير ارگانيک که طرفداران زيادي در گوشه و کنار جهان دارد، به زودي پايش به ايران نيز باز خواهد شد
آن يکي شيراست اندر خارجه!

?بعضي?ها تصور کنند که محصولات غذايي ارگانيک محصولات جديد بازار موادغذايي باشند در صورتي که اصلا اين‌طور نيست! در واقع، اجداد ما از هزاران سال پيش موادغذايي کاملا ارگانيک را مي‌خوردند و کم‌کم با ورود انواع سموم و کودهاي شيميايي به بازار کشاورزي، محصولات ارگانيک و طبيعي جاي خود را به مواد غذايي غيرطبيعي و همراه با انواع افزودني‌هاي شيميايي دادند...

در اين ميان، محصولاتي مانند شير و لبنيات هم تحت‌تاثير اين تغييرات قرار گرفتند و از حالت ارگانيک يا طبيعي خود خارج شدند.


شايد بگوييد اصلا شير و لبنيات که محصول کشاورزي نيستند که به آنها کودشيميايي بزنند پس چطور مي‌توان انواع شيرها را ارگانيک يا غيرارگانيک ناميد؟!

پاسخ اين سوال بسيار ساده است. براساس اعلام وزارت کشاورزي آمريکا و سازمان جهاني محصولات ارگانيک، شيرارگانيک به شيري گفته مي‌شود که گاو شيرده آن به هيچ عنوان از علف يا خوراکي‌هاي حاوي کود و سموم شيميايي تغذيه نکرده باشد و هيچ هورمون، آنتي‌بيوتيک يا داروي شيميايي ديگري براي افزايش مقدار شير يا حتي درمان به آن گاو تزريق نشده باشد. به علاوه، مکمل‌ها و ويتامين‌هايي که قرار است به غذاي گاو افزوده شوند، بايد توسط وزارت بهداشت و سازمان دامپزشکي کشور مورد تاييد قرار بگيرند. همچنين در محيطي که گاوهاي شيرده زندگي مي‌کنند و در علفزاري که آنها چرا مي‌کنند، نبايد از هيچ نوع آفت‌کشي استفاده شود. اگر تمامي اين موارد براي نگهداري گاوهاي شيرده رعايت شود و به شير آنها بعد از دوشيده شدن، هيچ افزودني خاصي اضافه نشود آن وقت مي‌توان گفت که شير توليدي يک شير کاملا ارگانيک است!


چربي اشباع کمتر، زندگي بهتر

پژوهشگران دانشگاه نيوکاسل مي‌گويند که به طور کلي، چربي اشباع شيرهاي ارگانيک به مراتب کمتر و اسيدهاي چرب مفيد آنها، بيشتر از شيرهاي معمولي است و به همين دليل اين محصولات کمتر تحت‌تاثير هواي محيط قرار مي‌گيرند و ديرتر خراب مي‌شوند. به‌علاوه شما مي‌توانيد با مصرف شيرهاي ارگانيک، مطمئن باشيد که بدنتان 30 تا 50 درصد چربي اشباع کمتري را دريافت مي‌کند و در عوض، سطح دريافت اسيدهاي چربي مانند امگا3 در بدنتان بالا مي‌رود.


خواص شير ارگانيک

همان‌طور که گفتيم مدت ماندگاري شيرهاي ارگانيک بيشتر از شيرهاي معمولي است. دکتر کرايگ باومروکر، فيزيولوژيست و استاد بهداشت موادغذايي دانشگاه پنسيلوانيا در اين مورد مي‌گويد: «شيرهاي معمولي را مي‌توان چند روز يا يک هفته نگهداري کرد در صورتي‌که شيرهاي ارگانيک را تا يک ماه هم مي‌توان نگه داشت. دليل اين امر هم آن است که به گاوهاي شيرده براي مبارزه با عوامل عفوني، آنتي‌بيوتيک يا هورموني تزريق نمي‌شود!»

از آنجايي که شير يکي از مهم‌ترين و مغذي‌ترين محصولات غذايي در هر خانواده است و بهتر است که خانواده‌ها بيشترين فايده را از نوشيدن آن ببرند، در حال حاضر 30 درصد از شيرهاي توليدي در کشور انگلستان به صورت ارگانيک توليد مي‌شود و آمريکايي‌ها هم ساليانه 20درصد بر توليد شيرهاي ارگانيک در کشور خود مي‌افزايند. شايد بتوان به عنوان مهم‌ترين موادمغذي موجود در شيرهاي ارگانيک به موارد زير اشاره کرد:

امگا3: مصرف به اندازه و مناسب امگا3 مي‌تواند بدن شما را در برابر بسياري از بيماري‌ها مانند ناراحتي‌هاي قلبي محافظت کند. محققان به اين نتيجه رسيده‌اند که ميزان اسيدهاي چرب امگا3 در شيرهاي ارگانيک، بسيار بيشتر از شيرهاي معمولي است. آنها مي‌گويند که شيرهاي ارگانيک 71 درصد بيشتر از شيرهاي معمولي، امگا3 دارند. به علاوه، ميزان بالاي امگا6 موجود در شيرهاي ارگانيک هم يکي از مزاياي اين محصولات بر شيرهاي معمولي است.

ويتامين‌ها: پژوهشگران دانشگاه نيوکاسل معتقدند که ميزان ويتامين‌هاي a و e موجود در شيرهاي ارگانيک به ترتيب 75 و 50 درصد بيشتر از شيرهاي ساده است. ويتامين e براي پيشگيري از پيري و چروکيدگي پوست، مبارزه با دردهاي مزمن و سرطان بسيار مفيد است و به همين دليل به افراد توصيه مي‌شود که روزانه حداقل 8 تا 15 ميلي‌گرم ويتامين e مصرف کنند که اين نياز به اين ويتامين با نوشيدن شيرهاي ارگانيک در بدن تامين مي‌شود. به علاوه، مصرف به اندازه ويتامين‌ a هم مي‌تواند قدرت بينايي ما را افزايش دهد و باعث استحکام استخوان‌هاي‌مان شود.

آنتي‌اکسيدان‌ها: ميزان آنتي‌اکسيدان‌هايي مانند لوتئين و زيگزانتين موجود در شيرهاي ارگانيک هم 2 تا 3 برابر بيشتر از شيرهاي معمولي است. اين آنتي‌اکسيدان‌ها مي‌توانند از بروز برخي انواع سرطان و بيماري‌هايي مانند آب‌مرواريد و گلوکوم جلوگيري کنند.

اسيد لينولئيک کونژوگه (cla): موجود در شيرهاي ارگانيک بسيار بيشتر از شيرهاي معمولي است و همين cla باعث بالا رفتن متابوليسم و تقويت سيستم ايمني بدنمان مي‌شوند. اين اسيد چرب مي‌تواند چربي‌هاي شکمي را کاهش دهد و جلوي افزايش کلسترول خون و بروز حساسيت‌هاي غذايي را هم بگيرد. بد نيست بدانيد که بدن ما نمي‌تواند در حالت طبيعي cla توليد کند و ما مي‌توانيم اين تركيب مفيد را از طريق مصرف شير و محصولات لبني به بدنمان برسانيم.

منبع: Usda

هفته نامه سلامت