جستجو در سایت توسط گوگل

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج 1 تا 10 از 13 مجموع

موضوع: مزایای رابطه جنسی سالم

 1. #1
  دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
  تاریخ عضویت
  May 2004
  موقعیت
  تهران
  ارسالها
  11,981
  Blog Entries
  3

  پیشفرض مزایای رابطه جنسی سالم

  10مزیت حیرت آور رابطه جنسی سالم

  ترجمه ویرایش و تایپ : جعفر پاک نیت (همکاری افتخاری)
  به نقل از سایت webmd.com

  مزایای رابطه جنسی سالم، فراتر از اتاق خواب است. رابطه جنسی خوب به نتایجی منجر میشود که هرگز تصورش را نمیکردید. توسط Kathleen Doheny بررسی توسط دکتر Louise Chang

  به بطور یقین هنگامی که سرکیف هستید ، آخرین تفکر موجود در ذهن تان، سیستم ایمنی بدن شما را تقویت میکند و یا اثر مطلوبی باقی میگذارد. رابطه جنسی خوب نیز این مزیت را دارد، حتی بیشتر.

  دکتر Joy Davidson روانشناس و درمانگر مسائل جنسی نیویورک می گوید ، این مسایل برای بسیاری از مردم جای تعجب دارد، "البته ، مسائل جنسی در همه جای رسانه ها موجود است،" این عقیده که، اصل انسانیت است، اعمال جنسی هنوز هم در نگاه برخی، با بی میلی و یا در موارد دیگر با کمی خجالت صورت میگیرد. برای اینکه یک نگاه واقعی بیاندازیم به اینکه چگونه تمایلات جنسی به زندگی ما افزوده شود و زندگی و سلامت ما را از نظر جسمی و روانی بهبود ببخشد، برای بسیاری از مردم ترس آور است ".

  طبق نظر دیویدسون و کارشناسان دیگر، رابطه جنسی مجموعه محاسنی دارد که به چند روش انجام میشود. مزایای آن فقط حکایت یا شایعه نیست -- هر یک از این 10 مزیت مسائل جنسی، توسط موشکافی های علمی تائید شده است.

  از جمله، مزایای دوست داشتن سالم در یک رابطه :

  1_ رابطه جنسی، استرس را تسکین میدهد
  با توجه به گزارش پژوهشگران اسکاتلندی که یافته های خود را در مجله زیست روانشناسی به چاپ رسانده اند، یک مزیت بزرگ رابطه جنسی سالم، پائین آوردن فشار خون و بطورکلی کاهش استرس است . آنها 24 زن و 22 مرد که سوابق فعالیت جنسی خود را محفوظ نگه داشته بودند، مورد مطالعه قرار دادند. سپس محققان آنها را در وضعیت پر استرس قرار دادند مانند صحبت کردن در ملاء عام و استنطاق شفاهی مسائل جنسی – و متوجه شدند که فشار خون آنها، به استرس واکنش نشان میدهد.

  کسانی که مقاربت داشته اند، بهتراز کسانی که درگیرنوعی دیگراز رفتارهای جنسی بوده اند ویا از این کار امتناع داشته اند، واکنش نشان میدهند.

  تحقیقات دیگری که در همان نشریه انتشار یافته، نشان داده است که مقاربت مکرر در بین زوجها با کاهش فشار خون دیاستولیک همراه بوده است. حتی تحقیقات دیگری، مشخص کرده است که بین درآغوش گرفتن شریک جنسی و کاهش فشار خون در زنان، رابطه وجود دارد.
  2_ رابطه جنسی، سیستم ایمنی بدن را تقویت میکند

  ممکن است منظور ازرابطه جنسی سالم همان سلامت جسمی بهتر باشد. یک یا دو بار رابطه جنسی در هفته با سطوح بالاتری از یک نوع آنتی بادی به نام ایمونوگلوبولین IgA یا A ارتباط دارد، که می تواند شما را از سرماخوردگی و عفونت های دیگر محافظت کند. دانشمندان دانشگاه Wilkes در Pa Wilkes-Barre ، نمونه های بزاق 112 دانشجو که مکررا رابطه جنسی داشته اند را مورد آزمایش قرار دادند و متوجه شدند که حاوی IgA است.

  کسانی که در گروه "مکرر" رابطه جنسی بودند یعنی یک یا دو بار در هفته، نسبت به سه گروه دیگر که در گزارش به آن اشاره شده بود(آندسته که رابطه جنسی را ترک کرده بودند، آندسته که رابطه جنسی کمتر از یک بار در هفته داشتند و آندسته که اکثر اوقات یعنی سه یا چند بار در هفته رابطه داشته اند) از سطح IgA بالا تری برخوردار بودند.
  3 _ رابطه جنسی کالری می سوزاند

  سی دقیقه رابطه جنسی 85 کالری یا بیشتر می سوزاند. این مقدار ممکن است زیاد تاثیر نداشته باشد، اما با افزودن 42 جلسه نیم ساعته، 3،570 کالری خواهد سوخت یعنی بیش از اندازه لازم برای کم کردن یک پوند. با دو برابر کردن مدت زمان آن، میتوانید یک پوند را در 21جلسه کم کنید.

  "دکتر Patti Britton متخصص روابط جنسی در لس آنجلس و رئيس انجمن تمایلات جنسی مربیان و درمانگران آمریکا میگوید، رابطه جنسی مقیاس بزرگتری از ورزش است ،" و از دو منظر فیزیکی و روانی ، برای این کار مفید است.

  4_ رابطه جنسی افزایش دهنده سلامت قلب و عروق

  در حالی که ممکن است برخی از مسن ترها نگران سکته مغزی درهنگام فعالیت زیاد رابطه جنسی باشند، محققان انگلیسی به این مسئله معتقد نیستند. در یک تحقیق منتشر شده در مجله اپیدمیولوژی و بهداشت اجتماعی ، دانشمندان دریافتند که رابطه جنسی مکرر با سکته مغزی در 914 مرد به مدت 20 سال، ارتباطی نداشته است.

  و فواید سلامت قلبی رابطه جنسی در آنها پایان نگرفته است. محققان همچنین متوجه شدند که رابطه جنسی دو بار یا بیشتر در هفته در مقایسه با کسانی که رابطه جنسی کمتر از یک بار در ماه دارند، خطر ابتلا به حمله قلبی منجر به مرگ را در مردان به نصف کاهش میدهد.
  5_ رابطه جنسی، عزت نفس را تقویت میکند
  طبق جمع آوری محققان دانشگاه تگزاس و قرار دادن آن در آرشیو رفتارهای جنسی، بالا رفتن عزت نفس یکی از 237 دلیلی است که افراد رابطه جنسی دارند.
  این یافته ها،حسی را در دکتر Gina Ogden ، درمانگر جنسی و ازدواج و روانکاو خانوادگی در کمبریج، ماساچوست به وجود آورده است. اگر چه او متوجه شده است کسانی که در حال حاضر دارای اعتماد به نفس هستند نیز می گویند هنگامی که رابطه جنسی دارند، حس بهتری پیدا میکنند. او به سایت WebMDمیگوید "یکی از دلایلی که مردم رابطه جنسی دارند این است که احساس خوبی بدست میاورند. رابطه جنسی طولانی، با اعتماد به نفس آغاز می شود، و آن را افزایش میدهد و اگر رابطه جنسی توام با عشق باشد، موفق است ، و آنچه را که می خواهید، محقق خواهد کرد."

  6 _ رابطه جنسی، صمیمیت را افزایش میدهد

  داشتن رابطه جنسی و اورگاسم، سطح هورمون اوکسی توسین موسوم به هورمون عشق که به ما کمک می کند تا یکی باشیم و اعتماد کنیم را افزایش میدهد. محققان دانشگاه پیتزبورگ و دانشگاه کارولینای شمالی 59 زن یائسه را قبل و پس از تماس با همسران خود که رابطه گرم داشته اند و در پایان در آغوش آنها بوده اند را ارزیابی کردند. آنها دریافتند که تماس بیشتر برابر است با سطح اوکسی توسین بالاتر. Britton میگوید اوکسی توسین به ما اجازه می دهد تا میل به تغذیه ورابطه داشته باشیم.

  همچنین اوکسی توسین بالاتر با احساس سخاوت نیزمرتبط است. بنابراین اگر ناگهان نسبت به معمول احساس سخاوت بیشتری به شریک زندگی خود داشتید، زائیده هورمون عشق است.

  7 _ رابطه جنسی، درد را کاهش می دهد
  به خاطر جریان هورمون اوکسی توسین، اندورفین افزایش و درد کاهش می یابد. بنابراین اگر سر درد ، درد مفصل ، و یا علائم PMS ، پس از رابطه جنسی بهبود پیدا کرد، می توانید از سطح بالای اوکسی توسین تشکر کنید.

  در یک تحقیق منتشر شده در بولتن تجربی زیست شناسی و پزشکی ، 48 نفر داوطلب که در معرض استنشاق بخار اوکسی توسین قرار گرفته بودند و سپس انگشتان خود را خراش داده بودند، آستانه درد آنها بیش از نصف کاهش یافته بود.

  8 _ رابطه جنسی خطر سرطان پروستات را کاهش می دهد

  محققان استرالیایی در مجله بریتانیایی اورولوژی بین المللی گزارشی را به چاپ رساندند که، انزالهای مکرر به خصوص در مردان 20 ساله، ممکن است خطر ابتلا به سرطان پروستات را در مراحل بعدی زندگی کاهش دهد. هنگامی که آنها به دنبال مردان مبتلا به سرطان پروستات و افراد بدون ابتلا بودند، هیچ ارتباطی بین سرطان پروستات ومردانی در سن دهه 30 ، 40 و 50 بودند، پیدا نکردند.

  اما ، آنها دریافتند مردانی که در دهه سن 20، پنج بار یا بیشتر در هفته انزال داشته اند، خطر ابتلا به سرطان پروستات را بعد از مرحله سوم زندگی، در خود کاهش داده اند.

  تحقیق دیگری که در مجله انجمن پزشکی آمریکا به چاپ رسیده بود، آشکار کرد که انزالهای مکرریعنی 21 بار درماه یا بیشتر در مقایسه با انزالهای مکرر کمتر از چهار تا هفت بار در ماه ، با کم شدن خطر سرطان پروستات در مردان مسن مرتبط است.

  9 _ رابطه جنسی عضلات کف لگن را تحت کشش قرار میدهد

  برای زنان ، انجام چند تمرین ماهیچه لگنی به نام Kegel در هنگام رابطه جنسی، چند مزیت را در بردارد. لذت شما بیشتر میشود، و همچنین این ناحیه تقویت میشود و کمک میکند خطر ابتلا به بی اختیاری در مراحل بعدی زندگی به حداقل برسد.

  برای انجام ورزش ابتدایی Kegel ، ماهیچه های کف لگن خود را منقبض کنید ، آنگونه که برای متوقف کردن جریان ادرار تلاش میکنید. تا سه شماره بشمارید، و سپس رها کنید.

  10 _ رابطه جنسی کمک می کند تا خواب بهتری داشته باشید

  با توجه به تحقیقات، اوکسی توسین منتشر شده در طول ارگاسم نیز خواب آور است. و مدت زمان خواب برای خیلی چیزهای دیگر خوب است ، مانند حفظ یک وزن و فشار خون مناسب. به یک چیزی باید فکر کرد، به خصوص اگر تعجب کرده اید و آن این است که چرا می توانید یک دقیقه فعال باشد و سپس خرناس بکشد.
  آخرین ویرایش توسط دکتر نادر در تاریخ 22-Dec-2011 انجام شده است

 2. #2
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  اثرات رابطه جنسی سالم بر سلامتی


  استرس و اضطراب،انرژی ما را می‌گیرد و نهایتا ما را خسته و کم‌ حوصله می‌کند.فردی که تمام روز را با تنش و استرس گذرانده،توانی برای امور عادی روزمره ندارد حتی گاهی حال و حوصله سلام کردن را هم ندارد.
  بررسی‌ها نشان داده افراد پراضطراب و پرتنش،کمتر به روابط زناشویی با همسرشان تمایل نشان می‌دهند.بقیه افراد هم همین‌طورند،یعنی زمانی که درگیر استرس و تنش هستند،نسبت به رابطه زناشویی بی‌علاقه می‌شوند.تحقیقات بیولوژیک هم سرنخ‌هایی از این موضوع به دست آورده است چنان‌که محققان می‌گویند استرس باعث اتصال هورمون‌های جنسی به پروتئین‌ها می‌شود و به این ترتیب آنها را از دسترس سلول‌های هدف دور نگه می‌دارد.هورمون‌ها نمی‌توانند تاثیر خود را در بدن داشته باشند و به همین علت،میل جنسی فرد کمتر می‌شود.
  استرس بیشتر،کار بیشتر
  خیلی از افراد،به خصوص آقایان،کار را محل فرار از استرس و مشکلات می‌دانند و سرخوردگی و احساس کمبود رابطه زناشویی هم یکی از مشکلاتی است که بعضی‌ها،در برابر آن جا می‌زنند و به جای حل آن،کارشان را زیاد می‌کنند.این را مطالعات مختلف علمی هم تایید می‌کند؛
  به این ترتیب که مشخص شده افرادی که رابطه زناشویی کمتری با همسرشان دارند،سعی دارند آن را با کار بیشتر جبران کنند و این کار زیاد باعث فرسودگی شغلی بیشتر و رابطه جنسی کمتر می‌شود.این چرخه معیوب به این ترتیب همچنان ادامه دارد و حتی می‌تواند به از هم پاشیدن بنیان خانواده بینجامد.در حالی که نتایج این تحقیقات جدید نشان داده که اگر در هنگام مواجهه با یک محرک استرس‌زا،رابطه زناشویی خود را با همسرتان بیشتر کنید،می‌توانید از استرس خود بکاهید.

  کمک همسران به سلامت همدیگر
  تحقیقات پیشین از جنبه‌های مختلف تاثیر یک رابطه زناشویی سالم و رضایت‌مندانه بین ‌زن‌ و شوهرها خبر داده بودند و حالا دیگر کارشناسان سلامت جنسی معتقدند یک رابطه زناشویی مثبت و سالم،نه تنها برای تداوم زندگی زناشویی و محکم کردن بنیان خانواده اهمیت دارد بلکه برای سلامت زوجین هم مفید است.به عنوان مثال،مشخص شده که رابطه زناشویی می‌تواند باعث ترمیم سریع‌تر زخم‌ها شود.همچنین افرادی که ازدواج کرده‌اند و رابطه زناشویی رضایت‌مندانه‌ای را با همسرشان تجربه کرده‌اند،در درازمدت،کمتر بیمار می‌شوند و طول عمر آنها نیز بیشتر از مجردها و افرادی است که به روابط زناشویی‌شان توجهی ندارند.

  کمک همسران برای زندگی
  اما این تمام ماجرا نیست.تغییرات هورمونی به وجودآمده به دنبال یک ارتباط زناشویی بین همسران،می‌تواند آنها را در برابر سختی‌ها و ناملایمات زندگی هم مقاوم کند و آسیب‌پذیری‌شان را پایین بیاورد و این را مطالعات گوناگون نشان داده‌اند.در یکی از این مطالعات،که کار محققان دانشگاه اسکاتلند است،مشخص شده فشارخون افرادی که رابطه زناشویی کافی و رضایت‌مندانه‌ای داشته‌اند،در هنگام سختی،کمتر افزایش پیدا می‌کرد که این نشان‌دهنده احساس عزت‌نفس بیشتر و استرس و تنش روانی کمتر بود.همچنین در زنان،تحریک سلول‌های عصبی واژن و دهانه رحم،در هنگام رابطه زناشویی،موجب آزاد شدن هورمون‌های شل‌کننده دیواره رگ‌ها می‌شود که این هورمون‌ها سبب تعادل فشارخون می‌شوند.
  مطالعات محققان دانشگاه گوتینگن نیز نشان داده حتی گرفتن دست همسر،باعث کاهش استرس او می‌شود.آنها این موضوع را این طور امتحان کردند:به گروهی از زنان جمله استرس‌زایی مانند این گفته شد: «ظرف چند ثانیه به شما شوکی وارد می‌شود.» این در حالی بود که گروهی از آنان دست همسران‌شان را در دست داشتند و عده‌ای دیگر دست فردی غریبه را.در همین حال،پاسخ مغزی آنها نیز از طریق دستگاه تصویربرداری مغزی ارزیابی شد.پاسخ مغزی آنها که دست همسرشان را در دست داشتند،نسبت به این جمله محرک استرس،بسیار پایین‌تر از گروه دیگر بود و آنهایی که رابطه قوی‌تری در زندگی واقعی داشتند،پاسخ بسیار ضعیفی نسبت به آن نشان دادند.

  باز هم زندگی
  در مطالعه دیگر مشخص شده که رابطه سالم و مثبت با همسر،می‌تواند اثرات نامطلوب فیزیکی اضطراب را در بدن کم کند.اضطراب،فشارخون را بالا می‌برد و همین افزایش فشار خون می‌تواند موجب کاهش کارایی سیستم ایمنی بدن شود اما بعد از هر بار رابطه زناشویی، هورمون‌هایی از قبیل اکسی‌توسین و اندورفین در بدن ترشح می‌شود که سبب متعادل شدن فشار خون و نیز رشد احساس خوب و نگرش مثبت می‌شود.این احساس مثبت،‌در روابط عاطفی شما با همسرتان تاثیر می‌گذارد و باعث بهبود روابط شما می‌شود و موجب می‌شود یکدیگر را بهتر درک کنید و همدلی بین شما نیز بیشتر شود.به این ترتیب می‌توان نتیجه گرفت که یک رابطه خوب عاطفی بین همسران،نیازمند رابطه زناشویی موفق است و اگر زن و شوهری با یکدیگر رابطه زناشویی کافی و موفق نداشته باشند،می‌توان انتظار داشت که به تدریج از یکدیگر دور شوند و قدرت ایثار و گذشت را در مورد همدیگر از دست بدهند.بررسی‌های این محققان نشان داده که ارتباط زناشویی زوجین با همدیگر،باعث فرو نشاندن خشم و عصبانیت آنها نسبت به همدیگر و دیگران می‌شود و نبود چنین ارتباطی،باعث بی‌علاقگی و حتی زمینه‌ساز خیانت و طلاق آنها می‌شود.علی‌رغم اینکه هنوز یکدیگر را واقعا دوست دارند.

  چرخه زندگی
  به نظر می‌رسد استرس و اختلال جنسی با همدیگر رابطه دوجانبه‌ای دارند یا به عبارت دیگر با هم یک چرخه معیوب را می‌سازند.در هنگام استرس،میل جنسی و دفعات رابطه جنسی کم می‌شود و با کم شدن رابطه جنسی نیز استرس فرد افزایش می‌یابد.

  حال برای شکستن این چرخه معیوب چه باید کرد؟
  محققان و متخصصان سلامت جنسی،به زوجین توصیه می‌کنند در هنگام استرس و تنش روانی، تسلیم احساس خود در دوری گزیدن از همسرشان نشوند و تلاش کنند در این حالت هم محبت خود را نسبت به او بیان کنند.البته شاید بیشتر زن ‌‌و شوهرها اعتراض کنند که رابطه زناشویی نمی‌تواند فرمایشی و دستوری باشد.نکته در اینجاست که وقتی دو نفر واقعا یکدیگر را دوست داشته باشند و به هم عشق بورزند،نتیجه خوبی به دست خواهد آمد و استرس از میان خواهد رفت.این نتیجه را هم آزمون‌های سنجش استرس،بر روی زن‌ و شوهرهای مورد مطالعه،تایید می‌کند و هم اظهارات خود آنها در مورد احساس درونی‌شان.بنابراین برای کاهش استرس،حتما نیاز به برقراری ارتباط کامل بین همسران نیست بلکه بهتر است در مرحله اول،همدیگر را نوازش کنند و به روش‌های مختلف محبت خود را به یکدیگر نشان دهند.چنین رفتاری میزان استرس و افسردگی آنها را 8 برابر کاهش می‌دهد.

  هفته نامه سلامت
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 3. #3
  salaar94 آفلاین است تازه وارد
  تاریخ عضویت
  May 2010
  ارسالها
  4

  پیشفرض تجویز سکس بیشتر توسط وزیر بهداشت برزیل

  وزیر بهداشت برزیل راه حلی برای مشکل فشار خون بالا در کشورش توصیه کرده: انجام سکس بیشتر. Jose Temporao گفته بالغین برای پایین نگه داشتن فشار خونشون باید بیشتر فعالیت کنند- و سکس یک فعالیت خوب قلبی عروقی است (و البته با محافظت). Temporao همچنین رقص، رژیم غذایی سالم و کنترل منظم فشار خون رو هم توصیه کرده. جناب وزیر این سخنان رو در روز دوشنبه در حال برپایی "کمپین ملی مبارزه با فشارخون" عنوان نمودند. همچنین گفت که 21.5% از برزیلیها در سال 2006 مبتلا به افزایش فشارخون بودند درحالیکه این مقدار در سال 2009 به 24.4% رسیده.

  msnbc.msn.com

 4. #4
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  رابطه ی تمایلات جنسی و یک زندگی موفق

  تمایل به رابطه ی جنسی در زندگی زناشویی و استفاده بهینه از آن، راهی است بسوی موفقیت و شادکامی در زندگی. به راستی با وجود مشغله های امروزی، آیا فرصتی را گذاشته اید تا به این مسئله و فواید آن فکر کنید.؟
  یک رابطه جنسی سالم مساوی است با زندگی بهتر. این موضوع را جدی بگیرید. مطالعات اخیر توسط دکتر هلن فیشر به روی چهل هزار زوج جوان، نشان داده است که وجود رابطه ی سالم و لذت بخش در آنها، تأثیر بسزایی در افزایش بازدهی کاری داشته است. در حین یک رابطه ی جنسی، بدن اکسیتکسین ترشح می کند که به دنبال آن آرامش را در روح و جسم ما به دنبال دارد. همچنین ترشح دوپامین و تستسترون و دیگر تغییرات شیمیایی در بدن، تأثیراتی چون، خوابی راحت، افزایش خلاقیت، تمرکز بر امور کاری، افزایش اعتماد به نفس را در پی دارد. داشتن یک رابطه ی جنسی سالم، موجب افزایش انگیزه، اتکاء به نفس، آرامش و در نهایت کاهش هنجار های محیط کاری و افزایش کارآیی می شود. به عبارت دیگر یک فرد با داشتن یک رابطه ی جنسی لذت بخش، توان کاری خود را در جهت نیل به موفقیت ها بالا می برد.
  با ارضاء کامل از رابطه ی جنسی خود در زندگی، در ایجاد ارتباطات اجتماعی و کاری، موفقیت های بی شماری را کسب می کنید. با جود حس تمایل به برقراری دوباره ی این رابطه، انگیزه ای است که همچون موتوری قوی شما را بر آن می دارد تا امور روزانه خود را سریع ولی به نحوی صحیح به اتمام برسانید تا خود را به منزل و همسر خود برسانید! به گفته ی Ian Kerner ؛ نویسنده ی کتاب " عشق و تمایلات"؛ با یک رابطه ی جنسی دلنشین و ترشح اندورفین در اعماق وجود خود، حس زندگی و اطمینان را افزایش می دهید.
  در مقابل، نداشتن یک رابطه ی شیرین در زندگی عواقب خاص خود را در بر دارد. صبحگاه با عدم ارضا و برقرار نکردن این رابطه بطور دلخواه، با اعصابی متشنج، ناامیدانه و عدم تمرکز بروی امور روزمزه، روبرو می شوید. در این صورت است که بسوی انحرافات اخلاقی و فساد اجتماعی تمایل بیشتری خواهید یافت و درنتیجه ی آن، آسیب پذیرتر می شوید. با یک رابطه ی جنسی خوب، هر یک از طرفین از اشتباهات یکدیگر به آسانی می گذرند و در برخورد با محیط بیرونی و اجتماعی همخوانی بیشتری را دارند.
  شما در چه وضعیتی هستید؟ دکتر هلن فیشر همواره توصیه می کند که زوج ها باید کیفیت رابطه ی جنسی خود را بر دیگر مشغولیتهای بلا استفاده ولی تکراری روزمره زندگی ( همچون، ساعتها جلوی تلویزیون نشستن، مکالمه های تلفنی بی ثمر و درواز مدت و دیگر مختلات زندگی ) ، ترجیح دهند. اگر احساس می کنید که در رابطه ی خود آن حس عاطفی مناسب را ندارید، سعی کنید رومانتیک تر باشید. به نیازهای جنسی همسرتان اهمیت دهید و بدانید که هدف از یک رابطه تنها زاد و ولد نیست!
  و حالا صادقانه از خود بپرسید: آیا از یک رابطه ی جنسی خوب بهره مند هستید؟ اصلا" به این موضوع اهمیتی می دهید؟ نیازهای جنسی طرف مقابل خود را می شناسید؟ اگر پاسخ شما منفی است، به فکر تعمقی دیگر به روی رابطه خود باشید. حتی موارد اشتباه خود را یادداشت کنید و سعی به اصلاح آن کنید. حداقل امتحان کنید و این بار ببنید که واقعا" نیازهای هر دو طرف شما بر آورده می شود؟

  سایت مردمان
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 5. #5
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  آیا رابطه جنسی بر روی سلامتی تاثیر دارد ؟

  - بهبود حس بویایی: پس از رابطه جنسی ترشح هورمون پرولاکتین افزایش مییابد. این هورمون سبب میگردد تا سلولهای بنیادی مغز نورونهای جدیدی را در پیاز بویایی مغز ایجاد کنند. (در دوران شیردهی نیز این بهبودی حس بویایی در زنان مشاهده میگردد)

  ۲- کاهش ریسک بیماریهای قلبی: داشتن بیش از ۳ نوبت رابطه جنسی در طول هفته ریسک ابتلا به بیماریهای قلبی را درمردان به نصف کاهش میدهد. رابطه جنسی کلسترول بد خون را نیز کاهش میدهد.

  ۳- کاهش وزن و تناسب اندام: رابطه جنسی یک نوع فعالیت بدنی است. یک رابطه جنسی پرحرارت ۲۰۰ کالری انرژی می سوزاند، یعنی معادل ۱۵ دقیقه دویدن بروی دستگاه ترد میل(دو ثابت). ضربان قلب فرد برانگیخته (از لحاظ جنسی) از ۷۰ بار در دقیقه به ۱۵۰ بار در دقیقه افزایش می یابد. انقباضات حین رابطه جنسی باعث تمرین و درگیر شدن عضلات لگن، رانها، باسن، بازوها، گردن و قفسه سینه میگردد. پلاسمای منی مردان حاوی هورمونهای تحریک کننده غدد تیروئید میباشد، که میتواند باعث افزایش متابولیسم پایه در زنان و کاهش وزن آنان گردد.

  ۴- رابطه جنسی باعث افزایش تولید هورمون تستوسترون میشود: این هورمون باعث محکمتر شدن عضلات و استخوانها میگردد.

  ۵- کاهش افسردگی: زنانی که از لحاظ جنسی فعال بوده و شریک جنسی آنان نیز از کاندوم استفاده نمی کنند، کمتر مستعد افسردگی میباشند. هورمون پروستاگلاندین موجود در منی مردان بوسیله دستگاه تناسلی زنان جذب گردیده و باعث تعدیل هورمونهای زنانه می شود. منی مردان حاوی هورمونهای استروژن و پروژسترون میباشد که هر دوی آنها در بهبود خلق موثر میباشند. زنانی که در معرض منی شوهران خود قرار دارند (رابطه جنسی بدون کاندوم) شادتر میباشند. (البته حاملگی ناخواسته و عدم ابتلا به بیماریهای مقاربتی بایستی در اولویت باشد)

  ۶- تسکین درد: درست قبل ازارگاسم (اوج لذت جنسی) سطح هورمون اکسی توسین به ۵ برابر سطح نرمال افزایش می یابد. این هورمون باعث ترشح آندورفین (ضد درد طبیعی بدن) گردیده و هرگونه دردی را تسکین میدهد. رابطه جنسی باعث ترشح هورمون استروژن نیز میگردد که میتواند دردهای قاعدگی را کاهش دهد.

  ۷- سرماخوردگی کمتر: افرادی که ۱-۲ بار درهفته رابطه جنسی دارند، سطح پادتن ایمنوگلوبین a در بدن آنها ۳۰ درصد بیشتر میباشد. این امر باعث تقویت سیستم ایمنی بدن میگردد.

  ۸- کنترل بهتر مثانه: رابطه جنسی تمرینات کگل طبیعی می باشند و باعث تقویت عضلات مثانه میگردد.

  ۹- دندانهای سالم تر: پلاسمای منی (جذب شده از مخاط مهبل) حاوی روی، کلسیم و دیگر مواد معدنی میباشد که از پوسیدگی دندانها جلوگیری میکند. همچنین آداب برفراری رابطه جنسی، دو شریک جنسی را ملزم به رعایت اصول اولیه بهداشت از جمله مسواک زدن دندانها میکند.

  ۱۰- سلامت پروستات: برخیم مقالات به رابطه میان تعداد انزال و سرطان پروستات اعتقاد دارند. برای تولید مایع منی پروستات و کیسه منی موادی همچون روی، اسید سیتریک و پتاسیم را از خون میگیرند و آنها را تا ۶۰۰ برابر تغلیظ میکنند. در این بین هر عامل سرطانزای موجود در خون نیز ممکن است به همراه این مواد و به همین میزان در پروستات تغلیظ و انباشته گردد. رابطه جنسی و انزال مکرر میتواند از انباشته شدن عوامل سرطانزا در درون غده پروستات جلوگیری به عمل آورد. البته ثابت گردیده داشتن رابطه جنسی با چندین شریک جنسی میتواند سرطان پروستات را در مردان تا ۴۰ درصد افزایش دهد. (به خاطر افزایش ریسک ابتلا به بیماریهای منتقله از راه جنسی)

  ۱۱- افراط در رابطه جنسی برای زنان بی خطر است: رابطه جنسی باعث سفت شدن عضلات شکم و باسن و بهبود ساختار قامتی در زنان میگردد. البته مشروط بر اینکه از بیماریهای مقاربتی ،حاملگی ناخواسته و هرگونه استرس خبری نباشد. زنان یائسه ای که از رابطه جنسی امتناع می ورزند ممکن است دچار آتروفی(تحلیل) مهبل و مقاربت دردناک گردند. تمام هورمونهایی که زنان یائسه به آنها نیاز دارند، از طریق رابطه جنسی سالم با شوهرانشان قابل دریافت میباشد. (رابطه جنسی بدون کاندوم)

  ۱۲- اما افراط در رابطه جنسی میتواند برای مردان دردسر آفرین باشد: آلت تناسلی مردان ممکن است دچار خراشیدگی و یا تحریک پوستی گردد. همچنین در رابطه جنسی خشن و طولانی مدت بافت آلت تناسلی مردان میتواند دچار آسیب گردد. شل شدن آلت پس از نعوظ و انزال بی علت نیست. هنگام نعوظ آلت مرد از خون پر میگردد. اما پس از آن دیگر خونی در آلت جریان نمی یابد. برای جذب مجدد اکسیژن عضلات آلت بایستی شل گردند. چنانچه شما اجازه ندهید تا آلت شل شده و استراحت کند، با این کار عضلات آلت را از دریافت اکسیژن کافی محروم کرده اید. در بیماری پریاپیسم(priapism) که در آن نعوذ دائمی پدید می آید، آلت ممکن است دچار مرگ سلولی گردد. به همین خاطر پریاپیسم یک اورژانس پزشکی محسوب میگردد.

  ۱۳- افزایش جریان خون: رابطه جنسی جریان خون به مغز و دیگر اعضای بدن را افزایش میدهد. بنابراین اکسیژن و مواد مغذی بیشتری به ارگانهای بدن رسیده و مواد زاید نیز سریعتر از بدن دفع میگردند.

  ۱۴- افزایش طول عمر: نرخ مرگ و میر درافرادی که ۲ بار درهفته به ارگاسم میرسند، نصف افرادی است که در طول ماه تنها یک مرتبه ارگاسم را تجربه میکنند.

  ۱۵- رابطه جنسی باعث افزایش سطح هورمون استروژن در زنان میگردد: این هورمون باعث انعطاف پذیری و لغزندگی بیشتر مهبل شده و زنان را در برابر بیماریهای قلبی محافظت میکند.

  ۱۶- رابطه جنسی در کاهش استرس و اضطراب بسیار موثر است: همچنین رابطه جنسی باعث بهبود کیفیت خواب میگردد.

  ۱۷- رابطه جنسی چنانچه با عشق توام باشد شفا بخش و درمانگر است: چنانچه کسی را دارید که برایتان اهمیت قائل بوده و دوستتان داشته باشد و در مقابل شما نیز برای وی اهمیت قائل بوده و دوستش داشته باشید، از لحاظ احساسی و جسمی نیز با یکدیگر صمیمی باشید، آنوقت ۳-۵ برابر کمتر در معرض خطر مرگ زودرس و یا ابتلا به بیماریهای گوناگون قرار خواهید داشت. بخشی از آن به خاطر اثرات مثبت لمس کردن میباشد. در آغوش گرفتن و نوازش کردن باعث تغییر در ترکیبات شیمیایی بدن شما میشود.

  ۱۸- رابطه جنسی سالم در افزایش اعتماد بنفس و عزت نفس زنان و مردان (خصوصا مردان) میتواند تاثیر بسزایی داشته باشد.

  مردمان
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 6. #6
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  لزوم لحظه های لذت بخش
  همه ما می دانیم که رسیدن به اوج لذت جنسی در هنگام رابطه جنسی بسیارخوب و سودمند میباشد در اینجا به ذکر چند مزیت ارگاسم میپردازیم. اوج لذت جنسی نه تنها به انقباض عضلات که در نتیجه آن احساس لذت بخش است کمک میکند بلکه این فرایند پیچیده به تنظیم کارکردهای مختلف بدن شما هم کمک بسیار میکند.

  رابطه جنسی را به خلاص شدن از شر استرس تشبیه کنیم
  یکی از مزایای اوج لذت جنسی این است که در طول فعالیت جنسی ، بخش هایی از مغز زن را که مسئول ترس ، اضطراب هستند شروع به منبسط میکند.
  در طول روز که بدن با بسیاری از چالش ها ی روحی و جسمی درگیر است میتوانید با یک فعالیت جنسی گرم مقدار زیادی اندروفین را بدن خود ازاد کرده و بدین صورت از استرش جلوگیری کنید.این عمل مقادیر زیادی ترکیبات شیمیایی در بدن تولید میکند که برای درمان سردرد و گرفتگی های قائدگی مفید است و تا 70٪ تحمل درد را افزایش میدهد.
  افزایش سطح Seratonin در مغز نیز در طول فعالیت جنسی میتواند حس رفاه و اسایش فرد را ترویج دهد.


  اوج لذت جنسی به عنوان یک ابزار رژیم غذایی
  یکی دیگر از مزایای ارگاسم این است که یک ماده شیمیایی شناخته شده که برای محدود کردن اشتهاست را افزایش میدهد
  پس بهتر است این را به جای چسباندن رژیم به سر در یخچالتان روی سر در اتاق خوابتان حک کنید که یک فعالیت جنسی تقریبا معادل سوخ و ساز 140 کالری میباشد.

  تنظیم قائدگی
  فعالیت جنسی منظم می تواند در تنظیم چرخه قاعدگی زنان نقش مهمی داشته باشد.
  بالا بردن سیستم ایمنی بدن
  در یک مطالعه انجام شده در دانشگاه پنسیلوانیا دانشجویانی که درگیر فعالیت جنسی منظمی بوده اند ،سطح بالاتری از آنتی بادی هایی که می تواند سیستم ایمنی بدن و مقابله با سرماخوردگی و آنفولانزا کمک کنند را داشته اند. در مطالعه دیگری که توسط دکتر متخصص بیماریهای زنان دادلی چپمن انجام شده، رسیدن به اوج لذت جنسی به صورت منظم ، تا 20٪ مبارزه با سلولهای عفونی را تقویت میکند.
  ارگاسم همچنین میتواند منجر به سیستم قلبی عروقی سالم شود .

  کاهش کلسترول ، بهبود عملکرد مغز ، سیستم قلب و عروق ، متابولیسم چربی و داشتن پوست سالم از دیگر مزایای ارگاسم میباشد

  داشتن خواص ضد پیری. از دیگر مزایای ارگاسم است.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 7. #7
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  شش فایده سکس برای سلامتی

  با دانستن این شش مورد آقایان می توانند به خانمهایشان بگویند سکس فقط برای لذت بردن نیست بلکه زندگی آنها ممکن است به آن وابسته باشد !

  این شش مورد موارد مختلفی هستند که بیان می کنند چرا سکس و فعالیت جنسی ممکن است به شما کمک کنند تا زندگی طولانی تر و شاد تری داشته باشید:

  ۱- سکس می تواند سردرد را درمان کند.

  همه آن وقتهایی که به شما گفته شد " امشب نه عزیزم چون سردرد دارم " می توانستید به خانم خود بگویید که یکی از فایده های سکس اینست که درد را برطرف می کند.این به دلیل ترشح هورمونی به نام اکسی توسین است که باعث برطرف شدن انواع دردها و گرفتگی های عضلانی می شود.

  ۲- استرس را کاهش می دهد و خواب خوبی به شما هدیه می دهد.

  یک مطالعه جدید نشان می دهد افرادی که سکس بیشتری داشته اند بیشتر احساس شادی و راحتی داشته اند و یاد گرفته اند چگونه بهتر با استرس کنار بیایند. بعد از یک ارگاسم امواج شدید آرامش و آسودگی انسان را فرا می گیرد ( به همین خاطر است که مردان معمولا بعد از سکس به خواب می روند).مردمی که سکس منظمی داشته اند خواب بهتری در طول شب و سرزندگی و شادابی بیشتری در طول روز را گزارش کرده اند.

  ۳-جریان خون را افزایش می دهد.

  وقتی ما برانگیخته می شویم سرعت ضربان قلب بالاتر می رود و در نتیجه خون رسانی به مغز و بقیه اندامها بیشتر می شود و این یعنی اکسیژن رسانی بیشتر به اندامها و پاکسازی سریعتر آنها از مواد زاید و همه اینها باعث پاکی بیشتر بدن می شود.

  ۴- بدن را نگهداری و حفظ می کند.

  یکی از فایده های سکس اینست که به شما کمک می کند بدن خود را متناسب نگه دارید و همیشه از شکل بدن خود آگاهی داشته باشید. هر کسی دوست دارد که بداند بدنش از نظر فیزیکی شکل مناسبی دارد و لخت شدن در برابر یک فرد دیگر می تواند محرک خوبی باشد تا ما همیشه بدن خود را در شکلی مناسب حفظ کنیم.

  نزدیکی جنسی هر ۳۰ دقیقه ۱۵۰ کالری می سوزاند و با توجه به اینکه متوسط این زمان ۲۵ دقیقه در بین زوجها گزارش شده است سه بار سکس در هفته حدود ۴۵۰ کالری می سوزاند.

  ۵- چشمه جوانی است.

  حداقل دو ارگاسم در هفته می تواند عمر شما را افزایش دهد.این به دلیل آزاد شدن هورمون دهیدرواپی اندروسترون است که فعالیت سیستم ایمنی را افزایش می دهد، بافتها را تعمیر می کند، قدرت درک را بالاتر می برد، پوست را سالم نگه می دارد و حتی اثر ضد افسردگی دارد.

  ۶- هومونهایی را افزایش می دهد که برای بدن خوب است.

  در مردان ترشح تستوسترون بیشتر می شود که کمک می کند به استحکام بیشتر استخوانها و عضلات و کارکرد بهتر قلب. در زنان استروژن زیادتر می شود که در برابر بیماری های قلبی اثر حفاظتی دارد.تا به حال فکر کرده بودید که چرا زنان لمس شدن را دوست دارند ؟ چون در اثر این عمل استروژن در بدن انها بیشتر ترشح می شود. این هورمون همچنین نقش مهمی در بوی بدن زنان دارد. در حالیکه استروژن زنان را رومانتیک می کند افزایش تستوسترون باعث می شود آنها تمایل به دخول پیدا کنند.

  مردان هم استروژن ترشح می کنند و با افزایش سن میزان آن بالاتر می رود و میزان تستوسترون کمتر می شود و به این خاطر است که مردان در سنین بالاتر آرام تر می شوند.

  -- دیگر فواید سکس

  قدرت مغز و ضربان قلب را افزایش می دهد. باعث دوری بیماریها و دردها می شود.باعث می شود مردم نسبت به خودشان احساس بهتری داشته باشند.

  زندگی شاد فقط سکس نیست ولی سکس نقش مهمی در یک زندگی شاد بازی می کند.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 8. #8
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  سکس بیشتر ، مرگ دیرتر !  چنانچه میدانیم در سالهای اخیر مقوله رابطه جنسی به عنوان یکی از تابوهای جوامع بشری بار منفی و مذموم خود را کم کم از دست داده وامروزه نگاهی مثبت وپذیرفتنی به این رفتار غریزی انتظار میرود . آنچه اهمیت و جایگاه ویژه رابطه جنسی را خاطر نشان میسازد تحقیقات گسترده پژوهشگرانی است که هر روز یافته ای نوین را در تایید نقش سکس در سلامتی به جامعه بشری عرضه میدارند .

  سالهاست که متخصصین امور بهداشتی در تلاشند که با شناسایی مجموعه فاکتورهای دخیل بر کیفیت و کمیت زندگی انسانها ، توصیه های لازم را در راه بهره وری بیشتر ازتندرستی ارائه گر باشند. یکی از زمینه های مورد علاقه محققین بررسی رابطه میزان دفعات ارتباط جنسی و نرخ مرگ و میر بوده است . در این راستا تیم مطالعاتی مرکب از پژوهش گران دانشگاه بریستول و دانشگاه کویینز کار مشترکی را به مدت 10 سال بر روی 1000 مرد بین 59-49 سال انجام داده اند . زندگی جنسی و میزان دفعات ارتباط جنسی این افراد به طور منظم ثبت و ضبط گردیده هر یک در سه گروه یا طبقه جایگزین شدند . گروه اول کسانی بودند که هفته ای دو بار یا بیشتر مبادرت به برقراری رابطه جنسی مینمودند ، گروه دوم افرادی که کمتر از هفته ای دو بار تمایل به برقراری رابطه جنسی داشتند و نهایتاً گروه سوم که ماهی یکبار یا کمتر شرایط برقراری رابطه جنسی را تجربه میکردند. در طول ده سال میزان فعالیت جنسی این افراد مرتباً تحت نظر میبود و چنانچه در این اثنا مرگ و میری برای آزمودنی ها اتفاق افتاده بود با توجه به میزان دفعات برقراری رابطه جنسی و تجربه ارگاسم در آنها ، سعی در تشخیص رابطه گردید . چنانچه محققین انتظار میداشتند نرخ مرگ و میر در افرادی که در سابقه خود ارگاسم های بیشتر یا دفعات سکس بیشتری میداشتند بسیار کمتراز افراد گروه دوم و به ترتیب گروه دوم نرخ مرگ و میری کمتر از گروه سوم را نشان میدادند .

  از طرفی تحقیقات دانشگاه دوک نیز اشاره بر این دارند که زنانی که در طول زندگی خود از سکس بیشتر و ارگاسم متعدد تری برخوردار بوده اند فرایند سالخوردگی را آهسته تر سپری کرده و مرگ و میر ناشی از مشکلات و بیماری های قلبی کمتردر آنها گزارش شده است. در پژوهشی که با همین نیت در کشور سوئد انجام شده نشان داده شده است که در بین افراد فعال از نظر جنسی میزان مرگ زودرس یا فوت در سنین میانسالی و نه کهنسالی کمتر دیده شده است.

  دکتر دین ارنیش از جمله محققینی است که به بررسی نقش روابط صمیمانه در سلامت انسانها همت گماشته و در این راستا تفکرات و یافته های خویش را در کتابی تحت عنوان " عشق و بقا " در اختیار خوانندگان قرار داده است . این پژوهش گر در کتاب خود از عشق و صمیمت به عنوان قدرت شفا دهنده در انسان یاد میکند و به شکلی علمی برای مدعای خود شواهد کلینیکی را مورد بررسی قرار میدهد . در یکی از این تحقیقات نشان داده شد که از میان 119 مرد و 40 زنی که تحت آنژیوگرافی قرار گرفته بودند ، آندسته از این افراد که درزندگی شخصی بیشتر مورد عشق و علاقه واقع شده بودند و دوست میداشته شده اند و یا کسی را دوست میداشتند و روابط جنسی مستمر تری میداشتند کمتر انسداد در شریانهایشان وجود داشته است. از طرفی پاره ای از تحقیقات انجام شده موً کد آنند که مردانی که در سنین 50-20 سالگی خود انزال های مکرر را تجربه گر بوده اند احتمال ابتلا به سرطان پروستات را کمتر نشانگرند. ( برخلاف تصور عامه که متصورند پروستات مشکل دار یعنی شیطنت های جنسیِ مکرر دوران جوانی ! ).

  با توجه به نتایچ فوق بار دیگر نقش مهم و اساسی برقراری رابطه جنسی در تندرستی پر رنگ تر به نظر میرسد و اگر تا به امروز کلمه سکس یاد آور مشکلاتی چون ایدز ، بیماری های مقاربتی و یا صرفاً تجربه لذت بخش از یک رفتار شرم آلود و گناه آمیز بوده از این پس به عنوان رفتاری بس ارزشمند و موثر در تندرستی تن و روان مورد تمجید قرار گیرد. اگر چه گاه شرایط خاص بدنی ، بیماری های جسمانی ، دلواپسی های روانی ، خاطرات ناخوشایند دوران کودکی ، متد های غیر علمی تعلیم و تربیت خانوادگی و یا اطلاعات ناقص جنسی امکان بهروری کامل از این سرمایه غریزی را محدود میسازد ، لیکن بر ماست که نسبت به فاکتورهای تاثیر گذلر آگاه بوده در راه بهینه سازی رفتار جنسی خود گام برداریم .
  امید که بتوانم در راه ارتقاء سلامت جنسی شما مشکل گشا باشم . شاد و پیروز باشید و شعار همیشگی را به خاطر داشته باشید که " سکس بهتر ، زندگی بهتر
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 9. #9
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  براستی سکس چه فایده ای دارد ؟

  پزشکی تعریف میکرد که پیرمرد 100 ساله ای را که مدتی در بیمارستان بستری و حال در شرف ترخیص میبوده ویزیت میکرده است . آنچه نام و خاطره این پیر مرد را در ذهن پزشک ماندنی کرده نه فقط سن زیاد او بلکه روحیه بسیار بالا و بشاش پیر مرد و همچنین سوالی بوده است که درلحظه خروچ از بیمارستان از پزشک خود میپرسد " دکتر به من بگو چند روز دیگر میتوانم با همسرم سکس داشته باشم ؟! "

  در این لحظه پیر مرد سرش را به گوش دکتر نزدیک میکند و آهسته میگوید :" مگر تو نمیخواهی راز صد ساله شدن من را بدانی ؟!" پزشک بلا فاصله پاسخ میدهد که مسلماً دوست دارم بدانم چه کردی که به 100 سالگی رسیدی . پیر مرد میگوید رمز طول عمر این است : " از هیچ فرصتی برای برقراری رابطه جنسی با همسرت غافل مشو ! "

  این نمونه عملی این فرضیه میباشد که افرادی که زندگی جنسی فعالی دارند از تندرستی جسمانی و روانی بالاتری بهره مند هستند . تحقیقات بسیاری انجام پذیرفته تا کم و کیف احتمال تاثیر رابطه جنسی بر طول عمر و یا به عبارتی فواید تناوب دررفتار جنسی را به بوته امتحان یا آزمایش گذارند . در این راستا آنچه توجه محققین را به خود جلب کرده است این است که اگر تا به امروز به سکس به عنوان رفتاری صرفاً لذت بخش که بقاء نسل را گارانتی گر است ، نگریسته میشده ، امروزه باید به دید " درمان " به آن نگاه شود .

  از جمله مواردی که تاثیر مثبت برقراری رابطه جنسی را نمایانگرند عبارتند از :

  افزایش توانمندی سیستم دفاعی بدن و مقابله آن با ویروس ها و باکتری ها خصوصاً ویروس سرما خوردگی

  تنظیم دوره قاعدگی و کاهش دردهای هنگام قاعدگی

  بهبود کارکرد پروستات و کاهش عفونت پروستات و سرطان پروستات در مردان

  خواب بهتر و عمیقتر بواسطه افزایش میزان جریان خون و جریان اکسیژن در بدن

  کاهش درد و افزایش توانایی بدن در تحمل آن بواسطه افزایش میزان اندورفین در بدن ، خصوصاً کاهش سردردهای مزمن و میگرنی

  بهبود افسردگی های خفیف و قابلیت عملکرد جانشینی سکس با داروهای ضد افسردگی !

  کاهش وزن و از دست دادن کالری ، متعاقب هر رابطه جنسی چیزی معادل پانزده دقیقه پیاده روی بر روی دستگاه ترید میل کالری سوزانده میشود

  بهبود سلامت دهان و دندان بواسطه افزایش میزان بزاق و آنزیمهای مفیدی که از پوسیدگی دندان جلوگیری میکنند

  افزایش کیفیبت روابط زنا شویی بواسطه عمیق تر شدن رابطه عاطفی متعاقب هر رابطه جنسی

  افزایش اعتماد به نفس به لحاظ عملی شدن این باور که فرد توانایی لذت بردن ولذت بخشیدن را داراست

  افزایش احساس تجربه خوشبختی ، افراد خوشبختی را در تجربه جنسی موفق میدانند ونه در بیزینس موفق ، به عبارتی آنهایی که به جای حساب بانکی های فعال ، اتاق خواب هایشان فعال است خود را بیشتر خوشبخت ارزیابی مینمایند .

  لازم به ذکر است که آنچه از فواید برقراری رابطه جنسی گفته شد تنها منوط به رعایت استاندارهای رفتار جنسی مطلوب قابل حصول میباشد و در مواردی که فرد از ضوابط تعریف رفتار جنسی سالم و نرمال تخطی ورزد و به افراط در انجام رفتار جنسی کشیده شده و این رفتار به شکل اعتیاد درآمده باشد بهره مندی از فوائد رابطه جنسی در چنین افرادی مورد تردید است .
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 10. #10
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  سکس صبحگاهی باعث تقویت و نشاط شما میشود...!
  محققان می گویند سکس صبحگاهی باعث تقویت و نشاط شما میشود یکی از دلایل آن، تولید انتی بادی برای از بین بردن عوامل بیماری زا در سکس صبحگاهی است. همچنین ترشح هورمونی باعث شفاف شدن پوست می گردد نتایج این تحقیق در قالب مقاله ای تحت عنوان Because It Feels Good به چاپ رسیده است

  sportainmen.blogspot.com

  ده فایده جالب سکس بر سلامت جسم و روان
  CBS NEWS : ده فایده جالب سکس بر سلامت جسم و روان: 1- آرامش دهنده اعصاب وکاهنده استرس 2- بالابردن مقاومت طبیعی بدن 3-سوزاندن کالری(3 دقیقه سکس 85 کیلو کالری انرژی می سوزاند) 4- تاثیر مستقیم در بهبود سلامت قلب 5- بالابردن حس احترام به نفس(سکس کافی باعث می شود حس بهتری نسبت به خود داشته باشید) 6- بهبود در روابط خانوادگی و اجتماعی شخص 7- کاهش دهنده دردهای جسمی(مانند سردردهای مزمن و...) 8- کاهش دهنده خطر سرطان پرستات 9- قوی کننده ماهیچه های لگن(مهم برای خانم ها) 10- کمک به خواب بهت

  cbsnews.com

  سکس قبل از رویدادهای پراسترس ، منجر به آرامش انسان می شود

  نیوساینتیست : براساس تحقیقاتی که در دانشگاه Paisley انگلستان انجام شده است، مشخص گردیده که سکس پیش از وقوع رویدادهای استرس زا، می تواند به ایجاد آرامش برای فرد منجر شود. مورد مطالعه 24 زن و 22 مرد بودند

  newscientist.com
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

 • نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
 • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت