جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 7 از 7 مجموع

موضوع: درمان لک های سفید و سیاه و کک مک و بیماری پیسی با داروهای گیاهی

 1. #1
  qazal آفلاین است تازه وارد
  تاریخ عضویت
  Jun 2010
  ارسالها
  6

  پیشفرض درمان لک های سفید و سیاه و کک مک و بیماری پیسی با داروهای گیاهی

  با سلام ايا داروي گياهي خاصي وجود دارد كه كك مك را از بين ببرد و چگونه استفاده ميشود لطفا ميزان اثر گذاري ان را هم بيان نماييد با تشكر

 2. #2
  دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
  تاریخ عضویت
  May 2004
  موقعیت
  تهران
  ارسالها
  11,981
  Blog Entries
  3

  پیشفرض

  این اطلاعات از کتاب طب گیاهی دکتر رجحان استاد دانشگاه تهران اقتباس شده است

  این سایت صرفا بنا به تقاضای کاربران این اطلاعات را گزارش می کند و مسئولیتی در قبال مشکلات احتمالی ندارد

  1- مصرف داروئی : درمان لک های پوستی از هر نوع که باشد حتی برص
  نام دارو: زنیان= انیسون بری = نانخواه = کمون ملوکی
  اشکال داروئی و مقدار مصرف:1- مقدار یک تا دو گرم پودر زنیان را در دولیوان آب جوش دم کرده بعد از هر غذا یک استکان یا کمی شکر تناول نمایند. 2- و یا بعد از هر غذا نیم تا یک گرم پودر زنیان را با کمی عسل یا شکر تناول نمایند و تا بهبودی کامل ادامه دهند.3- پودر زنیان را با داروهای دیگر ضد پیسی مخلوط نموده بر موضع مورد نظر بمالند و تا بهبودی کامل ادامه دهند.

  2- مصرف داروئی : درمان برص ناخن
  نام دارو: زیتون
  اشکال داروئی و مقدار مصرف : مغز هسته زیتون را کوبیده با پیه و آرد گندم مخلوط نموده بصورت ضماد بر ناخن گذاشته , روزی یک مرتبه تا بهبودی کامل تکرار نمایند.

  3- مصرف داروئی : لک هاس سفید پوست و سفید شدن ناخن
  نام دارو: سرو کوهی= ابهل
  اشکال داروئی و مقدار مصرف: میوه تازه سرو را در سرکه و مقداری لوبیای سفید پخته بصورت خمیر در محل قرار دهند و یا ممکن است بر قطعه پارچه ای پهن کرده در محل بگذارند و تا بهبودی کامل ادامه دهند.

  4- مصرف داروئی: درمان لک هاس سفید و سیاه پوستی
  نام دارو: سنا
  اشکال داروئی و مقدار مصرف: برگ سنا را در مقداری سرکه آنطور بپزند که غلیظ و ژله مانند شود سپس روزی لااقل یک مرتبه در محل بمالند و تا بهبودی ادامه دهند.

  5- مصرف داروئی: درمان لک های پوستی و بیماری برص
  نام دارو: سیاهدانه= کمون اسود= شونیز
  اشکال داروئی و مقدار مصرف : 1- صبح و ظهر و شب هر دفعه دو گرم پودر سیاهدانه را با کمی شکر یا عسل بیمار تناول نماید. 2- ممکن است صبح و ظهر و شب هر دفعه یک گرم روغن سیاهدانه را میل نماید.3- ضمن خوردن پودر و یا روغن فوق الذکر لازم است بیمار پودر سیاهدانه را در سرکه خمیر نموده روزی یک مرتبه در محل قرار دهد و تا بهبودی کامل ادامه دهد.

  6- مصرف داروئی: درمان بیماری برص= پیسی = ویتیلیگو
  نام دارو: علف چشمه = آب تره = بوغ اولاتی = حب الرشاد = قره العین
  اشکال داروئی و مقدار مصرف: روزی 7 گرم علف چشمه یا تخم علف چشمه را با یک لیوان شیر بز بیمار میل نماید و تا 10 روز تکرار کند.

  7- مصرف داروئی: درمان لکه های سیاه پوستی
  نام دارو: روغن کرچک
  اشکال داروئی و مقدار مصرف: روغن کرچک را در محل بمالند و تا بهبودی کامل ادامه دهند
  8- مصرف داروئی: درمان بیماریهای پوستس لک دار
  نام دارو: مورد
  اشکال داروئی و مقدار مصرف: برگ تازه مورد را نرم کوبیده روزی 2 تا 3 مرتبه در محل قرار داده تا بهبودی کامل ادامه دهند.

  9- مصرف داروئی: درمان لک های سیاه پوست
  نام دارو: پونه
  اشکال داروئی و مقدار مصرف : پونه را تمیز شسته نرم بکوبند و بر محل لکه ها قرار دهند و روزی یک یا دو مرتبه تا بهبودی کامل تکرار نمایند.

  10- مصرف داروئی: درمان لک های سیاه پوست
  نام دارو: تخم ترب
  اشکال داروئی و مقدار مصرف: تخم ترب را در سرکه مدتی خیس نموده در محل بمالند و تا بهبودی کامل هر روز تکرار نمایند.

  11- مصرف داروئی: درمام کک مک , درمان پیسی= برص = ویتیلیگو
  نام دارو: تخم تره
  اشکال داروئی و مقدار مصرف: تخم تره را نرم کوبیده با کمی آب خمیر نموده روزی یک یا دو مرتبه در محل بمالند و تا بهبودی کامل ادامه دهند.

  12-مصرف داروئی: درمان پیسی = برص = ویتیلیگو, درمان لک های سفید پوست
  نام دارو: کدو حلوائی
  اشکال داروئی و مقدار مصرف: پوست کدو حلوائی را گرفته و همین پوست را بسوزانند تا سیاه شود و سپس مقداری سرکه مخلوط نموده هر روز چند مرتبه در محل بمالند تا بهبودی حاصل شود

  13- مصرف داروئی: درمان لک های پوستی
  نام دارو: تخم کلم
  اشکال داروئی ومقدار مصرف: هر روز مقدار6.25 گرم تخم کلم را با آب پخته بعد از هر غذا تناول نمایند و تا بهبودی کامل ادامه دهند.

  14- مصرف داروئی: درمان لک های سفید( و خارشها و کهیر)
  نام دارو: سیر
  اشکال داروئی و مقدار مصرف:آب سیر را گرفته با کمی عسل مخلوط کرده روزی یک مرتبه در محل بمالند.

  15- مصرف داروئی: لکه های سیاه پوست صورت یت قسمت های دیگر بدن
  نام دارو: موز
  اشکال داروئی و مقدار مصرف: موز پوست گرفته را با آب تخم خربزه مخلوط نموده بر صورت یا بر لکه های پوستی بمالند و هر روز تا بهبودی کامل ادامه دهند.

  16- مصرف داروئی: درمان کک مک , لک های بدن , کهیر
  نام داروئی: سرکه
  اشکال داروئی و مقدار مصرف: 1- رسوب( لای = درد سرکه) را روزی یک یا دو مرتبه بر لکه ها بمالند و تا بهبودی هر روز تکرار کنند و یا 2- یک قاشق سرکه + یک قاشق آبغوره یا آبلیمو را مخلوط نموده از این محلول بر لکه ها بمالند و تا بهبودی کامل روزی 2 یا 3 مرتبه تکرار کنند.

  17- مصرف داروئی: درمان کک مک, لکه های صورت , چین و چروک صورت, ترک ( شقاق پوست)
  نام دارو: روغن بادام تلخ
  اشکال داروئی و مقدار مصرف: روغن بادام تلخ را روزی چند مرتبه در محل بمالند

  18- مصرف داروئی: درمان لک های صورت بانوان
  نام داروئی: توت فرنگی
  اشکال داروئی و مقدار مصرف: میوه توت فرنگی را نرم کوبیده بر لکه های صورت قرار دهند و روزی دو مرتبه تکرار نمایند تا بهبودی حاصل شود.

  19- مصرف داروئی: درمان پیسی= برص = ویتیلیگو
  نام دارو: بادنجان
  اشکال داروئی و مقدار مصرف: بادنجان را همراه با پوستش در آب پخته سپس کوبیده و صاف نمایند و حاصل صاف کرده آنرا با روغن زیتون آنقدر بجوشانند تا آب بادنجان بخار شده فقط مقدار روغن باقی بماند. از این محصول روزی یک یا چند مرتبه بر محل بمالند تا یک سال رنگ پوست طبیعی خواهد شد

 3. #3
  دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
  تاریخ عضویت
  May 2004
  موقعیت
  تهران
  ارسالها
  11,981
  Blog Entries
  3

  پیشفرض درمان لک ‌های پوستی با شیرین بیان

  ماسک شیرین بیان

  از عصاره گیاه شیرین بیان برای درمان لک‌ های پوست استفاده می ‌شود، تحقیقات در این زمینه، نتایج رضایت ‌بخشی را ارایه داده است و می ‌توان از مزایای طبیعی این گیاه پرفایده بهره برد. آیا واقعا چنین نتایج درمانی از این گیاه انتظار می‌ رود؟  شاید بهتر باشد این ‌طور بگویم که بی ‌خطرترین عامل روشن‌ کننده رنگدانه که دارای کمترین ملانوم است، عصاره شیرین ‌بیان است که در ترکیبات زیبایی به عنوان شفاف ‌کننده ی پوست به کار می‌ رود و می ‌تواند در ترکیبات کرم‌ های آرایشی صورت به کار رود.

  به علاوه عصاره شیرین‌ بیان از لحاظ تئوری به عنوان یک مشتق ضدالتهاب موضعی مطرح است که می ‌تواند در کاهش قرمزی پوست و تیرگی پس از التهاب، کاربرد داشته باشد.

  ماده فعال شناخته شده در شیرین بیان، فلاونوئید است که می‌ تواند با پراکنده کردن ملانین، موجب روشن شدن پوست شود.

  دوز مورد استفاده، یک گرم در روز برای چهارهفته است تا اثر بالینی آن ظاهر شود. عصاره شیرین‌ بیان هنوز در شمال آمریکا در دسترس نیست ولی در بخش‌هایی از جهان به خصوص در مصر استفاده می ‌شود.
  ریشه شیرین بیان

  ماده اصلی هیدروفوبیک آن که در اثر گرفتن عصاره شیرین ‌بیان به دست می ‌آید، گلابریدین است که روی پوست موثر می‌ باشد.  خلاصه این که آثار درمانی شیرین‌بیان از دیرباز شناخته شده بوده و از آن برای درمان انواع سرفه‌ها و به عنوان داروی مسکن در پوست استفاده می ‌کردند.

  مردم حتی برای درمان اسپاسم و تورم مفاصل و به عنوان ماده‌ای ملین از آن بهره می‌ گرفتند.  از عصاره ریشه ی شیرین ‌بیان هم، به عنوان سد مقاوم در برابر برخی ویروس‌ها مثل هرپس و هپاتیت a و یا در برابر عفونت کاندیدا استفاده می ‌شده است.  دکتر محمدعلی نیلفروش‌زاده - متخصص پوست و مو

 4. #4
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  آیا پوست تان دارای کک و مک می باشد و از این موضوع ناراحت هستید؟ از این گیاه بخورید!!  آقطی سیاه، گیاهی ملین بوده و بهترین دارو برای رفع یبوست در افراد سالخورده و مبتلا به انقباضات روده بزرگ است
  .

  به گزارش سرویس بهداشت و درمان ایسنا منطقه علوم پزشکی تهران، پوست و برگ این درختچه حاوی سامبوسین،‌ سامبو نیگرین، کولین، سیکوتین است و در گلهای آن الدرین و مقدر کمی اسانس وجود دارد. میوه آقطی سیاه معروف به «انکوگلی» دارای مواد قندی، اسانس، صمغ، اسید والریانیک و اسید استیک است و پوست ثانوی آقطی سیاه، ساقه و ریشه آن از نظر طبی موثرترین قسمتهای این گیاه است.

  سیتوکین حاصل از این گیاه، سیستم ایمنی افراد سالم را تقویت کرده و در درمان رماتیسم و درد مفاصل موثر است.

  آقطی ملین، ضد یبوست و ادرارآور بوده و بهترین دارو برای رفع یبوست در افراد سالخورده و کسانی است که انقباضات روده بزرگ در آنها ضعیف شده است.

  برای برطرف کردن درد و التیام بواسیر موثر است. عصاره ریشه این گیاه در جوش‌ خوردن استخوان و مداوای شکستگی استخوان اثرگذار است.

  دم کرده گل آقطی در درمان گریپ، سرماخوردگی و بیماری‌های دستگاه تنفسی مفید است و سنگ کلیه را خارج می‌کند.شیرمادران شیرده را زیاد کرده و در درمان بیماری صرع کاربرد دارد.

  عصاره حاصل از این گیاه در تقویت مو موثر است و برای افرادی که پوست حساس دارند برای شستن صورت یا پاک کردن آرایش، استفاده از دم کرده آقطی سیاه توصیه می‌شود و نیز برای شادابی پوست صورت، از بین بردن لکه‌ها و کک و مک مفید است.

  جام جم
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 5. #5
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  رفع تيرگي پوست با جعفري


  سلامت: تحقيقات متخصصان انجمن پوست و موي فرانسه حاکي از آن است که جوش‌هاي ريز و قرمز و به خصوص تيرگي پوست يکي از مشکلاتي است که بسياري از افراد را به کلينيک‌هاي زيبايي مي‌کشاند و جعفري از جمله سبزي‌هايي است که به تازگي تاثير مثبت آن براي رفع تيرگي و شفافيت پوست و قرمزي جوش‌ها به اثبات رسيده است. براي جذب بهتر ويتامين‌هاي جعفري در پوست پيش از هر اقدامي، پوست بايد به طور کامل تميز شود. بعد بايد آن را به روش ضربه‌اي ماساژ داد تا خون سريع‌تر گردش کند و در نهايت با محلول دم کرده جعفري بايد پوست را شستشو داد. نتايج اين تحقيقات که در ماهنامه تخصصي فرانسه به چاپ رسيده، در اختيار لابراتوارهاي زيبايي گذاشته شده تا براي استفاده در محلول‌هاي ضدجوش و پاک‌کننده پوست مورد بررسي قرار گيرد.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 6. #6
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  شست‌وشوي صورت با آب ليموي تازه در كاهش كك و مك اثر خوبي دارد

  شست‌وشوي صورت با آب ليموي تازه كه خودتان گرفته باشيد در كاهش كك و مك اثر خوبي دارد. تحقيقات نشان داده، بعضي مواد مانند اسيد سيتريك و محلول آب اكسيژنه، سولفات دو زنگ، آب آلبالوي وحشي، املاح روي، املاح منگنز در درمان لكه‌ها اثر خوبي دارند. افراد داراي كك و مك لازم است هميشه قبل از خروج از منزل صورت خود را با يك پماد چرب كنند زيرا هرچه از آفتاب بگريزند، باز امكان دارد كه نور خورشيد به صورت آنها بتابد. براي درمان كك و مك‌ راههاي گوناگون وجود دارد، درمان مهمتر و اساسي‌تر با هورمونهاست و عصاره غدد مترشحه داخلي نيز در درمان كك مك اثر دارند. گفتني است از ميان سبزيها ريحان و از ميان ميوه‌ها خيار براي از بين بردن آنها مؤثرست.


  البته بايد در درمان كك و مك استقامت داشت و مدت زيادي به معالجه و درمان آن ادامه داد، درمان اين بيماري 8 تا 9 ماه ادامه دارد.....
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 7. #7
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  كرفس، جوش‌ها و لك‌هاي پوستي را از بين مي‌برد

  خبرگزاري زنان: كرفس به دليل داشتن ويتامين?هايb و c براي از بين بردن جوش‌ها و لك‌هاي پوستي مفيد است. كرفس جزو سبزي‌هاست و منبع غني ويتامين c و k، منيزيم و پتاسيم محسوب مي‌شود. كرفس يک ماده غذايي لاغركننده نيست و تركيباتي دارد كه متابوليسم را در بدن افزايش مي‌دهد. اين ماده به دليل داشتن موادمعدني منيزيم و پتاسيم براي آرامش اعصاب و بيماري‌هاي روحي مفيد است، بي‌خوابي و كم‌خوابي را از بين مي‌برد و آنتي‌اكسيدان‌هاي قوي‌اي دارد.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

قوانین ارسال

 • نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
 • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت