ظروفي با قابليت فقط يك بار مصرف

جام جم آنلاين: مي‌دانستيد ظروف يك بار مصرف در صورتي كه درست استفاده نشود خطرساز است؟ اگر از شيوه استفاده درستشان اطلاعي نداريد آگاهي‌هاي ذيل كمكتان خواهد كرد.

نتيجه برخي تحقيقات نشان مي‌دهد كه بيش از 300 سال طول مي‌كشد تا ظروف يك بار مصرف تجزيه شده، به چرخه سالم محيط‌ زيست بازگردد.

همان‌طور كه از سرنگ‌هاي تزريقي و سوزن سرم‌هاي غذايي فقط يك بار استفاده مي‌كنيد، ظروف يك بار مصرف را نيز فقط يك بار مصرف كنيد.

بعضي از مردم با استفاده چندباره از ظروف يك بار مصرف گمان مي‌كنند با اين كار به محيط ‌زيست كمك كرده يا سبب صرفه‌جويي در مخارج خود شده‌اند! اين دسته سلامت خود و مخارج درمانشان در آينده را ناديده مي‌گيرند.

جنس اغلب بطري‌هاي آب‌معدني از پليمري به نام پي‌وي‌سي است كه فقط براي ذخيره كوتاه‌مدت آب آشاميدني كاربرد دارد.

ريختن سركه، آبغوره، آبليمو يا هر ماده اسيدي ديگري در آن باعث آزاد شدن مواد سمي مي‌شود و استفاده از آن ممنوع و مضر است.

اغلب ظروف يك بار مصرف پلاستيكي از سنتز موادي به نام مونومر توليد مي‌شود كه سمي است. ظرف​هاي پليمري نيز با مقداري از اين ماده سمي همراهند.

در ظروف پلي‌اتيلن هم ماده‌اي به نام دايتي‌هيدروكسي لامين وجود دارد كه استفاده چندباره از بطري سبب تحليل جداره و وارد شدن آن به آب مي‌شود.

برخي بطري‌ها از پلي‌اتيلن ترفناليت يا pet ساخته شده‌است كه حاوي اتيل‌هيدروكسي آمين است و علاوه بر اين‌كه نبايد در برابر نور خورشيد يا حرارت و گرما قرار گيرد، محتوياتشان نهايتاً تا يك هفته سالم است.

در برخي از انواع ظروف يك بار مصرف، جداره ظرف براي جلوگيري از واكنش‌هاي شيميايي با فوم يا ماده‌اي عايق تا حدودي بهداشتي مي‌شود اما تكنولوژي و مواد مذكور گران است و بايد نظارت دقيقي بر كيفيت و روند توليد، مواد اوليه، محل تهيه و... صورت گيرد.

وجود يك ترك كوچك ممكن است سبب آلودگي به باكتري كاليفرم شده، سلامت استفاده كننده را به خطر اندازد.

از ظروف پلاستيكي چه براي گرم كردن غذا در مايكروويو چه انجماد در فريزر استفاده نكنيد؛ بخصوص گرما، روند تركيب و آزادي مواد سمي را شدت و سرعت مي‌دهد. يخزدگي نيز احتمال ترك خوردن و رخنه باكتري كاليفرم را افزايش مي‌دهد.

بهترين نوع ظروف يك بار مصرف، ظروف ساخته شده با پلي‌لاكتيك اسيد است كه خط توليد را گران مي‌كند.

رشيد حسام - جام‌جم