جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 5 از 5 مجموع

موضوع: مکمل های اشتها آور مفید است؟

bahman3d آفلاین است تازه وارد

پیشفرض مکمل های اشتها آور مفید است؟

سلام. بنده تمام موضوعاتی که مربوط به قضیه لاغری می شود را در این فروم مطالعه کردم. حتی مقاله هایی که مدیر سایت با عنوان اخبار و اطلاعات لاغری می شد را.
    مشکل بنده این است که اصلا گرسنه ام نمی شود که بتوانم مواردی را که شما به آن اشاره کرده اید را بخورم. به دکتر هم مراجعه کردم که آزمایش تیروئید و یک سری قرص ویتامین تجویز کرد و برنامه غذایی. آزمایش رو دادم مشکلی نداشتم. به مدت یک ماه تونستم با پرخوری و پشت کار! 5 کیلو به وزنم اضافه کنم اما بعد از اون دیگه نه حوصله پرخوری رو داشتم نه انگیزه ای که روی این مسئله وقت بگذارم. اشتهام رو از دست دادم. قرص سیپروهپتادین هم که به عنوان یک آنتی هیستماین اشتها آور است را هم امتحان کرده ام. این قرص بیشتر خواب آور است تا اشتها آور! مکمل غذایی هم مانند gain up رو امتحان کردم که به نظرم گرونه و خیلی زود تموم شد.
    بنده به دارویی تا به حال حساسسیت نشون ندادم. اگه میشه یک داروی اشتها آور به من پیشنهاد کنید یا حد اقل راهنمایی کنید که چه کار کنم. چون به سایت هایی که داروهای سنتی رو نوشته اند اطمینان ندارم.
    وزنم: 55 کیلو قد:185سن:23
    متشکرم!

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

ما قبلا در اینمورد صحبت کردیم... به این ترتیب که

1- لاغر بودن افراد اگر بیماری و مشکل خاصی در کار نباشه ... بیشتر جنبه ژنتیک دارد و کار چندانی نمی شود کرد
    2- قرص به تنهائی کارساز نیست
    3- شما بهتره مطالب مورد نظر رو بدقت بخونید تا اطلاعات عمومی تون بالا بره... و بعد از اون باید با پزشک و یا کارشناسی که در این زمینه تجربه کافی داشته باشه مشورت کنید

برای بیمارانی که به دلائل مختلف طبی دچار مشکلاتی شده اند که لازم هست که افزایش وزن پیدا کنند و یا اشتهای بیشتری داشته باشند مکمل هائی در اختیار پزشکان وجود دارد که در فرصت مناسب صحبت خواهیم کرد

درباره لاغری(اخبار وگزارشات)
    آخرین ویرایش توسط دکتر نادر در تاریخ 10-May-2009 انجام شده است

gorizan آفلاین است تازه وارد

پیشفرض

با عرض سلام بنده نیز در رابطه با همین موضوع مشکل داشتم . من دچار بی اشتهایی هستم یعنی اینکه خیلی گرسنه میشم ولی اشتها ندارم که غذا میل کنم چندین بار دکتر رفتم ولی قرص سیپروهپتادین تجویز کردن مدتی اثر خوبی داشته و در ضمن بیشتر خواب آور بوده ولی بعد از مدتی بدنم به این قرص عادت کرده ودوباره دچار بی اشتهایی شدم به خاطر همین مشکل وزند خیلی کمی دارم با اینکه 24 ساله هستم ولی وزنم 40 کیلو هست و برای همین خیلی نگرانم یعنی من باید تا آخر عمرم از داروهای اشتهاآور استفاده کنم ؟ اگه راه حلی هست بهم پیشنهاد کنین با تشکر

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

با سلام

همان طور که خودتان اشاره کردید برای فردی که قصد افزایش اشتهای خودش رو دارد مصرف قرص اشتها آور مفید نیست و یا اگر هست موقتی هست و مشکلاتی را هم ایجاد می کند. برای رفع این مشکل من از شما دعوت می کنم که به سلسله مباحث و مقالاتی که از طرف ما به کاربران پیشنهاد شده را مجددا مطالعه کنید.

توصیه متخصصان تغذیه برای این افراد بسیار ساده است: «مصرف منظم غذا و مصرف غذاهای مناسب»
    نكته هایی برای افزایش وزن
    ـ برای خودتان اضافه وزنی را به عنوان هدف انتخاب كرده و سعی كنید به تدریج آن را به دست آورید.

ـ یادداشت كردن آنچه در طول روز می خورید و ساعات آن، در طی یك هفته به شما كمك می كند تا به عادت غذایی خود آشنا شوید و بفهمید كجای كار ایراد دارد.

ـ برای طول روز یك برنامه غذایی در سه وعده ترتیب بدهید. به علاوه در ساعت ۱۰ صبح و ساعت ۴ بعدازظهر یك میان وعده بخورید.

ـ مقدار غذای هر وعده را نسبت به قبل از رژیم بیشتر كنید و از منابع چربی البته باتوجه به چربی اشباع و ترانس آن، به خصوص در وعده صبحانه بیشتر استفاده كنید.

ـ از نوشیدنی های پركالری مثل شیر و موز با شكر بیشتر استفاده كنید. استفاده از غذاهای پركالری برای شما مجازا ست.

ـ به همراه وعده غذایی، از دسرهایی مثل كرم كارامل و... استفاده كنید.

ـ با این كه شما قصد دارید وزن خود را افزایش دهید اما هنوز تمرینات ورزشی برای شما مهم هستند. آن ها را فراموش نكنید.

ـ با ادامه رژیم غذایی، با كالری بیشتر از نیاز روزانه می توانید وزن به دست آمده را حفظ كنید تا به موقعیت ثابتی برسید.

دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
    موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

آيا لازم است براي افزايش وزن و تناسب اندام از آمپول‌هاي هورموني (هورمون رشد - هورمون تستوسترون) و يا مكمل‌هاي پروتئيني گران قيمت استفاده كرد؟

بديهي است كه براي افزايش وزن نياز به مصرف بيشتر كالري داريم. مثلا وقتي فردي بخواهد حدودا نيم كيلوگرم در هر هفته 2kg( در هرماه) به وزن خود اضافه كند فقط لازم است حدود 200 - 300 كالري در روز به آنچه كه قبلا مصرف كرده است، اضافه كند. اين 200 - 300 كالري مي‌تواند به عنوان مثال به صورت هر كدام از موارد زير تامين بشود:

*‌ مصرف 3 ليوان شير با چربي متوسط + يك برش نان

* 1 ليوان شير با چربي متوسط + يك عدد تخم‌مرغ آب پز + يك برش نان

* 1 ليوان حبوبات پخته شده (عدس، لوبيا و...+ ) يك برش نان

* 2 سيخ جگر

* يك سيخ كباب‌برگ + يك برش نان

هر كدام از موارد فوق ضمن رسانيدن مقدار كافي پروتئين به بدن جهت ساخت بافت عضلاني (بدون چربي) به سادگي قابل تهيه و مصرف است و از بسياري از مكمل‌هاي پروتئيني (قرص‌هاي رايج) نيز بسيار ارزان‌تر است

به نقل از مجله دانش و ورزش
    عضو تحریریه علمی ایران سلامت

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
بیمارستان تخصصی بیکن مالزی