جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 9 از 9 مجموع

موضوع: من مي خوام چاق شم كي رو بايد ببينم‌ !!!!

khalil.r آفلاین است تازه وارد

پیشفرض من مي خوام چاق شم كي رو بايد ببينم‌ !!!!

با سلام خدمت اساتید محترم

من پسری 21 ساله با قد 181 سانتیمتر فقط 62 کیلوگرم وزن دارم و دکترها گفتن باید 20 کیلوگرم چاق شی تا به وزن نرمال برسی !!
    با چندتا دکتر تغذیه مشورت کردم ولی رژیم غذایی آنها باعث شد که فقط کمی شکمم بیاد جلو!!و جوشهای صورتم بیشتر بشه!!
    خواهشمند است که مرا راهنمایی کنین که چطور می تونم وزنم را زیاد کنم . قابل ذکر است که من نمی خواهم فقط شکمم بزرگ بشه بلکه مایلم قطر مچ وبازوهام و عرض سینه ام بیشتر بشه و در واقع می خوام قویتر بشم !
    برای راهنمایی دقیقتر برخی از مشخصاتم را در زیر آورده ام :
    قطر مچ دست : 17
    قطر بازو : 23
    قطر مچ پا : 22
    دور کمر : 80
    قطر ران : 45
    در آخر عرض کنم که من اشتهای خوبی دارم و هیچ وقت از غذا خوردن سیر نمیشم و همچنین تمام آزمایشات مربوطه اعم از خون و تیروئید را داده ام و خوشبختانه مشکلی نداشته ام !!
    با تشکر :idea:

sogol24 آفلاین است عضو فعال
    موقعیت
    تهران

پیشفرض

به نظر من حالا كه مشكل بدني نداشتي و سالمي و زيادم غذا مي خوري ولي بازم لاغري؛
    1-برو خدا رو شكر كن.
    2-برو بدنسازي و ورزش.
    3-فكرت رو با اينكه چكار كني چاق بشي مشغول نكن؛سنت كه يك كمي بره بالا چاقتر ميشي.

ali-t آفلاین است عضو فعال
    موقعیت
    تهران

پیشفرض

هيچكس قدر نعمت هايي كه دارد را نمي داند .
    بابا من نفس مي كشم چاق ميشم . خوش بحالت
    يه دوستم داشتم 10 برابر من مي خورد و هميشه لاغر بود . منم هميشه بهش حسادت مي كردم . آخه اينم شد مشكل‌؟

najafi.f آفلاین است عضو دائمی

پیشفرض

با سلام

دوست عزيز

شما از لحاظ تيپ بدني با توجه به مشخصاتي كه ارائه كرديد اصطلاحا اكتومورف محسوب مي شويد، به همين دليل افزودن وزن كار دشواري براي افراد مشابه شما تلقي مي شود، متابوليسم بسيار بالا اصلي ترين دليلي است كه كار را دشوار مي كند، افزايش سايز شكم شما به علت افزايش توده چربي بوده، افزايش توده چربي به هر شكلي و با هر سني براي سلامتي مضر است شما بايستي به توده عضلاني بيفزايد نه توده چربي، افزايش توده عضلاني نه تنها اشكالي ندارد بلكه براي سلامتي مفيد هم مي باشد، براي افزايش دادن توده عضلاني و در نتيجه وزن بايستي عضلات را از طريق ورزش تحريك به رشد كنيد بدنسازي/پرورش اندام و تمرينات با وزنه در كنار برنامه غذايي به شما كمك خواهد كرد كمبود وزن خود را جبران كرده و در تمامي نقاط بدن به افزايش سايز (سايز عضله) برسيد (البته با تمربن دادن عضلات شكم در صورت نبود چربي در آن ناحيه مي توانيد عضلات شش گانه/هشت گانه را هم ببينيد)... در ضمن با انجام تمرينات با وزنه (بدنسازي يا پاورليفتينگ) به قدرت بالاي عضلاني هم دست خواهيد يافت...

نگران نباشد 90 درصد افرادي كه من با آنها در باشگاهها برخورد دارم شرايطي مانند شما را دارند، كه البته بسته به ميزان كمبود وزن در مدت 6 ماه تا 2 سال مشكلشان بر طرف مي شود...

پیشفرض

با تشكر از راهنمايي دوستان

در جواب دوستان بايد عرض كنم كه به هر حال هر كسي تو اين دنيا مشكلي داره و هيچ كس بي مشكلي رو نمي تونيد پيدا كنيد !! و خداوند در ازاي نعمتهايي كه به بندگانش ميده مشكلاتي رو هم برايش ايجاد ميكنه و اين يه سنت الهي است !!

مشكل من اين كه رشته من جوري كه بايد از لحاظ بدني قوي باشم !!

اما در مورد ورزش بايد عرض كنم كه من وقت كافي براي اين كار ندارم تا به باشگاه برم چون دارم براي ارشد درس مي خوانم آيا با وسايل معمولي خانگي ميشه حداقل بازوها و مچ هامو قوي كنم ؟

يه سوال ديگه داشتم آيا اين قرصهاي موجود در بازار كه در اكثر روزنامه ها تبليغ ميشن به درد مي خورن يا نه؟

ضمنا چه غذاهايي توده عضلاني توليد مي كند؟

با تشكر :)

پیشفرض

دوست عزيز

منظورتان از وسايل معمولي خانگي چيست؟ در صورتيكه بتوانيد يك نيمكت پرس سينه (ميز پرس)، مقداري دمبل، وزنه و يك عدد ميله هالتر تهيه كنيد ديگر احتياجي به باشگاه رفتن نداريد و مي توانيد طيف وسيعي از حركات را اجرا كنيد، براي افزايش دادن قدرت و توده عضلاني بايستي با وزنه كار كنيد (وزنه بزنيد/بدنسازي)، اما اگر با محدوديت روبه رو هستيد براي قدرتمند ساختن بازوان و مچ مي توانيد از حركات پايه استفاده كنيد، مانند:

بارفيكس دست باز از جلو - اين حركت در وهله اول به عضلات زيربغل فشار وارد مي سازد ولي عضلات جلوبازو و ساعد هم به ميزان قابل توجه اي تحت فشار قرار مي گيرند... عضلات ديگري مانند ترس كوچك، ترس بزرگ، تراپز بالايي ومياني، رومبويد و... هم درگيرند...

بارفيكس دست جمع برعكس - اين حركت هم در وهله اول به عضلات زيربغل فشار وارد مي سازد ولي عضلات جلوبازو و ساعد به مراتب به ميزان بيشتري در مقايسه با بارفيكس دست باز از جلو تحت فشار قرار مي گيرند...عضلات ديگري مانند دلتوئيد ها، ترس كوچك و بزرگ، تراپز بالايي و... هم درگيرند...

شنا سوئدي يا معمولي - با اين حركت مي توانيد عضلات سينه را تمرين دهيد، عضلات ديگري هم مانند دلتوئيد جلوي، و سه عضله پشت بازو ها تحت تمرين قرار مي گيرند...

با انجام اين حركات مي توانيد قدرت عضلات مورد نظرتان را تا حدودي افزايش دهيد، در صورتيكه درست تمرين كنيد و برنامه غذايي داشته باشيد كمي هم مي توانيد به توده عضلاني بيفزاييد... اين نكته را در نظر داشته باشيد اگر قصد افزايش وزن را داريد بايد يا در منزل بدنسازي كار كنيد (وسايلي كه اشاره كردم را تهيه كنيد) يا به باشگاه برويد...

تقريبا 80 درصد وزن خشك عضلات اسكلتي را پروتئين ها تشكيل مي دهند، عضلات براي رشد به پروتئين احتياج دارند، پروتئين ها براي رشد و ترميم عضلات ضروري هستند، البته به اين معني نيست كه با مصرف بيشتر منابع پروتئيني عضلات رشد خواهند كرد، فقط زماني مصرف بيشتر منابع غذايي پروتئيني به افزايش رشد عضلات كمك مي كند كه عضلات تحت فشار و تحريك (ايجاد ميكروتروما) به وسيله ورزش قرار گيرند، البته راهكار هايي به غير ورزش هم هستند كه به رشد عضلات كمك مي كنند ولي توصيه نمي شوند...

در مورد دارو و قرص ها هم تا زماني كه نام آنها را ندانيم نمي توانيم راهنماييتان كنيم...

پیشفرض

با سلام
    خیلی متشکرم که به سوالات من جواب دادید
    این وسایلی که گفتید رو تو خونه دارم
    سوال من از شما اینه که از چه غذاها و همچنین قرصهایی باید استفاده کنم تا همراه با ورزش توده عضلانی تولید کنم ؟
    منظورم از قرصهای تبلیغی آنهایی است که در روزنامه ها با عناوینی چون چاقی 20 کیلو در یک ماه عنوان میشن و 60 تا کپسول با 20 مکمل غذایی می باشند .

با تشکر

پیشفرض

با سلام

بايستي برنامه غذايي را دنبال كنيد كه متشكل از ميزان كافي و معيني كربوهيدرات، پروتيئن، چربي باشد، كه ميزان آنها و كل كالري مورد نياز شما بايستي بر اساس شرايط شما توسط متخصص از نزديك تعيين شوند (امكان اين كه بتوانيم از طريق اينترنت به شما برنامه غذايي ارائه دهيم ممكن نيست) با توجه به تيپ بدني شما برنامه غذايي شما بايستي حدودا متشكل از 60 درصد كربوهيدرات، 30 درصد پروتيئن، 10 درصد چربي (بيشتر چربي هاي مفيد) باشد...

منابع پروتيني مانند: انواع گوشت، شير و لبنيات و...
    منابع سرشار از كربوهيدرات مانند: برنج، سيب زميني (آب پز شده)، ماكاروني
    و ...

در مورد قرص اگر منظورتان مكمل هاي غذايي است مي توانيد از كراتين مونوهيدرات، در كنار ويت گينرها استفاده كنيد...

تا آنجا كه من اطلاع دارم هيچ محصولي به عنوان مكمل تا به امروز توليد نشده كه بتواند در عرض يك ماه 20 كيلو گرم به وزن فردي اضافه كند مگر اينكه جزو محصولات هورموني باشد كه توصيه نمي شوند، به اينگونه تبليغات توجه نكنيد، بدن انسان در روندي بسيار كند عضله سازي مي كند تا به امروز هيچ دارو و مكملي توليد نشده كه بتواند در طول يك ماه 10 كيلو به توده عضلاني افراد اضافه كند، البته بايد به اين نكته اشاره كنم افراد مي توانند در عرض يك ماه 20 كيلوگرم هم اضافه وزن داشته باشند ولي بدون شك بخش اعظمي از آن توده چربي و احتباس آب خواهد بود...

امير ترابى آفلاین است عضو فعال
    موقعیت
    تهران

پیشفرض

با عرض سلام و تشكر از همه همكاران و دوستان

در تكميل توضيحات ذكر شده بيان مطلب زير نيز خالي از لطف نيست

از ديدگاه علم تغذيه حداكثر ميزان افزايش وزن يك فرد در تحت هر شرايطي از جمله دارا بودن يك رژيم غذايي پر پروتين و پركالري و انجام ورزش و مصرف مكمل و.... در طول يك ماه كه پايدار نيز باشد برابر با 6 - 5 ميباشد . ساير مطالب و تبليغاتي كه در مورد افزايش وزنهاي بيشتر از اين مقدار ذكر ميگردد فاقد تاييد علمي ميباشد.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات در ایران سلامت