جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 10 از 10 مجموع

موضوع: کیست تخمدان - متفورمین

يكتا آفلاین است عضو فعال
    موقعیت
    شيراز

پیشفرض کیست تخمدان - متفورمین

با سلام و خسته نباشید .
    ببخشید با توجه به تاپیکهای تالار متوجه شدم خیلی از خانمها مانند خودم دچار کیست تخمدان هستند و قرص متفورمین مصرف می کنند . اگر ممکن است این سوالات من را پاسخ دهید زیرا از دکتر داروساز و پزشک معالجم که پرسیدم جوابی دریافت نکردم.
    1- قرص قند چه ربطی به کیست تخمدان دارد؟
    2- ایا متفورمین باعث عدم ایجاد کیستهای جدید می شود؟
    3- ایا متفورمین باعث ایجاد تخمک و تخمک گذاری کامل می شود؟
    4- ایا متقورمین به تنهایی مشکل نازایی حاصل از وجود کیستهای تخمدان را برطرف می کند و باعث باروری می شود یا حتما باید با قرصهای محرک تخمدان مصرف کرد؟
    سوال آخرم برایم خیلی مهم است . لطفا پاسخ دهید .در ضمن آیا راه حلی برای درمان قطعی کیست تخمدان وجود دارد؟ من همه موضوعات مرتبط با کیست تخمدان را چندین بار مطالعه کردم. با تشکر فراوان
    آخرین ویرایش توسط دکتر نادر در تاریخ 27-Apr-2010 انجام شده است
    اگر سوالي داشتيد بپرسيد .
    يكتا...كارشناس ارشد علوم تربيتي ( كارشناس مسائل تربيتي ٬ روانشناختي و تحصيلي كودكان و نوجوانان )
    و
    عضو هيات تحريريه ايران سلامت

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

من فکر کنم اشتباهی صورت گرفته.. برای اینکه گفته نشده که از متفورمین برای درمان کیستهای عادی خانمها استفاده بشه.
    بلکه در خانمهائی که دچارتخمدان های چند کیستی(PCOS) هستند و تا کنون حاملگی های ناموفق داشته اند و در بررسی مشخص شده که تخمک گذاری های موفقیت آمیزی نداشته اند...در اینصورت سعی میشه که با روشهائی , تخمک های تنبل رو وادار به تخمک گذاری کنند.. که شاید معمولترین
    روش اینکار کلومیفن هست... اما گاهی بعضی خانمها به کلومیفن هم مقاومت پید ا کرده اند.. فلذا برای چنین حالتهائی از متفورمین
    استفاده میکنند البته مخصوصا از این دارو برای خانمهائی استفاده میکنند که دچار تخمدان های چند کیستی شدن و به عارضه ناباروری اون دچار شدن.... فلذا من با اجازتون عنوان این تاپیک رو میزارم.. متفورمین و تخمدان های چند کیستی(PCOS)

اینکه سوال کردید.. متفورمین چه ارتباطی با تخمک داره.. برای اینکه بحث رو جهت دار کرده باشم... مجددا عرض میکنم..
    تمام داستان مربوط به تخمدان های چند کیستی هست و مشکلات ناباروری ناشی از اون و نه چیز دیگه. اما دیدن که این بیماران
    (PCOS) قند اونها بالا هست... علت رو که بررسی کردن.. دیدن انسولین اونها بالا هست.. بعد فرضیه دادن که انسولین بالا باعث میشه تخمدان های این زنان تستوسترون و هورمون های مردانه زیاد از حدی تولید کنه و همین مسئله باعث بروز اختلال در سیکل طبیعی بیماران PCOS) شده و لذا پیشنهاد دادن که با متفورمین میتونیم مانع اثر بیجا ی انسولین بر سیستم مغزی تخمدانی این بیماران بشیم.

اما اینکه بهتره چه طور استفاده بشه... بهتره اول متفورمین به تنهائی استفاده بشه.. اگه جواب نداد.. از مجموعه کلومیفن و متفورمین استفاده بشه... اگه این روش هم جواب نداد استفاده از این روش رو قطع میکنیم.. نهایتا اینکه این روش در همه بیماران
    دچار بیماری ( pcos) مفید نیست..

داروي ديابت به كمك حاملگی هلی ناموفق می آید

بي.بي.سي: پژوهشگران انگليسي مي‌گويند ‌يك ‌داروي‌ رايج‌ ديابت مي‌تواند‌ در ‌درمان موفقيت‌آميز ناباروري به روش آي.وي.اف مفيد واقع شود. بر اساس يافته‌هاي اخير دانشمندان، داروي متفورمين مي‌تواند به درمان موفق آي.وي.اف در زناني كه به بيماري تخمدان پلي‌كيستيك مبتلا هستند كمك كند. بيماري تخمدان پلي‌كيستيك، يكي از علل مهم ناباروري در زنان است
    http://www.salamat.ir/index1.asp?t=5#2

لینک انگلیسی در باره اصول استفاده از متفورمین در درمان بیمارانی که دچار ناباروری ناشی از تخمدان های چند کیستی
    شدن
    http://www.advancedfertility.com/metformin.htm

لینک انگلیسی خیلی مفید دیگری در همین زمینه
    http://www.ivf.com/pcostreat.html

يكتا آفلاین است عضو فعال
    موقعیت
    شيراز

پیشفرض

آقای دکتر ممنون از پاسخ صریح و سریعتون.
    جالب اینجاست که من هم اکنون ( 9 ماه است )از این قرص استفاده می کنم . اما همیشه دچار افت قند می شدم ( از نوجوانی که قندم را چک می کردم تا به حال حدود 55-65 بوده ) آیا برای درمان نازایی من لازن است که استفاده از این دارو را ادامه دهم؟
    از حسن توجه شما سپاسگذارم.
    يكتا...كارشناس ارشد علوم تربيتي ( كارشناس مسائل تربيتي ٬ روانشناختي و تحصيلي كودكان و نوجوانان )
    و

ونوس آفلاین است تازه وارد

پیشفرض

سلام با اجازه يكتا خانم واقاي دكتر سوالي در ادامه بپرسم كه مصرف متفورمين باعث نميشه بدن به اون عادت كنه؟ يعني بعد از قطع اون دچار ديابت نميشيم؟ ممنون

دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
    موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

نقل قول ارسالی توسط ونوس
    سلام با اجازه يكتا خانم واقاي دكتر سوالي در ادامه بپرسم كه مصرف متفورمين باعث نميشه بدن به اون عادت كنه؟ يعني بعد از قطع اون دچار ديابت نميشيم؟ ممنون
    مجددا متذکر میشویم که مصرف این دارو فقط برای بعضی موارد تخمدان های چند کیستی هست.. و آنهم تحت نظارت پزشک

و دوم اینکه گزارشی از موارد مورد اشاره شما نداریم..
    عضو تحریریه علمی ایران سلامت

موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

نقل قول ارسالی توسط يكتا
    آقای دکتر ممنون از پاسخ صریح و سریعتون.
    جالب اینجاست که من هم اکنون ( 9 ماه است )از این قرص استفاده می کنم . اما همیشه دچار افت قند می شدم ( از نوجوانی که قندم را چک می کردم تا به حال حدود 55-65 بوده ) آیا برای درمان نازایی من لازماست که استفاده از این دارو را ادامه دهم؟
    از حسن توجه شما سپاسگذارم.
    این تالار ها محلی برای طبابت نیست... بهتره روش درمانتون رو به پزشکتون بسپارید.. تالار های پزشکی صرفا مکانی
    برای کسب اطلاعاتی در باره مواردی هست که بدرد همه بخوره..

من چون نمیدونم شما دچار ناباروری هستید یا اینکه حاملگی موفقی نداشته اید.. نمیتونم چیزی بگم.. ولی مجددا عرض میکنم
    اگر مشخص شده که علت حاملگی های ناموفق شما تخمدان های با چند کیست هست.. یکی از روشهائی که برای تحریک تخمک گذاری پیشنهاد شده.. استفاده از متفورمین هست... و حتما پزشکتان در جریان هستند و اگر لازم باشه انجام میدن..

موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

عوارض متفورمین و گروه مربوطه
    این داروها علاوه بر اثر کاهش دهنده بر قند خون, وزن را نیز کاهش میدهند.. که احتمالا عامل آن حالت تهوع خفیف و بی اشتهائی, کاهش سطح انسولین پلاسما و اثرات قابل توجه در کاهش چربی خون میباشد( کاهش کلسترول توتال LDL و تری گلیسرید تا حدود 20-10 درصد). این داروها برای افراد چاق و مبتلا به افزایش چربی خون که مبتلا به دیابت میباشند مناسبند.
    استفاده از این داروها در حالت اختلال تحمل گلوکز و سندرم متابولیکی نظیر پروفیلاکسی علیه دیابت تحت تحقیق و مطالعه است.
    میزان عدم موفقیت اولیه این داروها تقریبا 12% و عدم موفقیت ثانویه بین 10-5 درصد است. عارضه عمده داروهای فوق گوارشی و متابولیک است.عوارض گوارشی به صورت احساس مزه فلز, بی اشتهائی, تهوع, ناراحتی شکمی, و اسهال است.
    معمولا این اثرات خفیف و موقتی است و با کاهش مقدار دارو و مصرف آن با غذا کم , میشود. عارضه عمده متابولیک, اسیدوز
    لاکتیک است که اغلب در بیماران مبتلا به بیماری کلیوی( کراتینین بیش از 1.5 در مردان و بیش از 1.4 در زنان), بیمارانی که برون ده قلبی آنها پائین است, کسانی که اختلال عملکرد کبدی دارند و یا مصرف زیاد الکل دارند.. ایجاد میشود.

موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

سوال:
    من فهميدم كه به جاي اينكه دو نوبت بخورم من يه دفعه اي بعد از ناهار ميخوردم حالا چه اشكالي پيش مياد باز مث قبل بخورم يا نه؟
    جواب:
    معمولا روش مصرف این دارو metformin.. به این صورته که پزشک از مقدار کم شروع میکنه
    و بتدریج اونو زیا میکنه.. و اصولی رو باید در هنگام مصرف دارو رعایت کرد..
    1- بهتره دارو با غذا میل بشه و یا حد اقل اینکه با یک لیوان آب بلعیده بشه..
    2- اگر دارو دوز دارو در یک روز فراموش بشه.. نباید دوز فراموش شده را مصرف کرد.. بلکه باید اونو فراموش
    کرد و به به ادمه درمان اقدام کرد..
    3- دارو نباید در دهان جویده یا خرد بشه.. بلکه باید مستقیما بلعیده بشه..

اما در باره شما: شکی نیست که شما باید حتما با پزشکتون در تماس باشید.. برای اینکه او باید بر نحوه مصرف این دارو
    نظارت کنه و احیا نا دوز اونو زیاد کنه..پس ملاقات وی ضروری هست.. اما اینکه بجای دو نوبت در یک نوبت خوردید..
    من گمان نکنم اشکالی داشته باشه.. با اینحال بهتره با پزشکتون تماس داشته باشید..

متفورمین (مقاله فارسی)
    http://www.iransalamat.com/?file=dra...36&sectionId=0

منایع انگلیسی در باره metformin

metformin questions and answers
    http://www.diabetesmonitor.com/metf-qa.htm

Metformin (met FORE min)
    Glucophage, Glucophage XR
    http://www.drugs.com/metformin.html

Metformin (Systemic
    http://www.nlm.nih.gov/medlineplus/d...di/202756.html

Metformin
    http://www.drugdigest.org/DD/DVH/Use...html#howToTake

metformin (Glucophage)
    http://www.psycheducation.org/hormon.../metformin.htm

يكتا آفلاین است عضو فعال
    موقعیت
    شيراز

پیشفرض

با سلام ...
    سوالی در مورد متفورمین داشتم . بعضی از دکترها متفورمین خارجی را بر متفورمین ساخت داخل ارجح می دانند . آیا این مسئله صحت دارد ؟ و اگر دارد لطف بفرمایید بگویید متفورمین ساخت کدام کشور بهتر تاثیر گذار است ؟
    و

دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
    موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

نقل قول ارسالی توسط يكتا
    با سلام ...
    سوالی در مورد متفورمین داشتم . بعضی از دکترها متفورمین خارجی را بر متفورمین ساخت داخل ارجح می دانند . آیا این مسئله صحت دارد ؟ و اگر دارد لطف بفرمایید بگویید متفورمین ساخت کدام کشور بهتر تاثیر گذار است ؟

گزارشی مبنی بر انجام تحقیقات در باره این مسئله وجود نداره.. و به نظر من اگر پزشکی چنین ادعائی داره.. پایه و اساس درستی نداره...
    عضو تحریریه علمی ایران سلامت

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت