جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 6 از 6 مجموع

موضوع: متفورمين

foroogh673 آفلاین است عضو دائمی

پیشفرض متفورمين

با سلام
    براي شخصي كه خيلي به سختي وزن كم مي كند و بيماري ديابت ندارد ( البته سابقه فاميلي دارد -پدربزرگ - ) قرص متفورمين تجويز شده . از آنجا كه فوق تخصص غدد به ايشان اين پيش ذهنيت را داده اند كه اين دارو در طولاني مدت تاثير گذار است . چند ماه بايد از اين دارو استفاده كند ؟( 1 ماه است كه استفاده مي كند ولي تاثيري نداشته !) و اساسا استفاده از اين دارو را صحيح مي دانيد ؟
    البته اضاقه وزن حدودا 6-5 كيلويي ( كه با پرهيزهاي فراوان وزن را در اين حد نگه مي دارد ) دارد .
    پيشاپيش از پاسختان ممنونم

دكتر بهرام آفلاین است عضو فعال
    موقعیت
    تهران

پیشفرض

با سلام
    معمولا٬ متفورمين براي خانم هايي كه چاق بوده٬ مبتلا به PCOD هستند. تجويز مي شود.
    در صورت امكان٬ شما سابقه پزشكي بيمار را ذكر كنيد.

دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
    موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

آقای دکتر بهرام اجازه بدید من همان سوال رو به گونه ای دیگر مطرح کنم. همانطور که میدانید عمده مصرف متفورمین برای بیماران دیابتی هست.. که گاهی مصارف طبی دیگر نیز دارد.. اما گاهی به بیمارانی برمیخوریم که متفورمین.. فقط برای کاهش وزن اونها تجویز شده.. درحالیکه نه تنها دیابت ندارند.. بلکه هیچ مشکل دیگری جز اضافه وزن ندارند.... من کتاب داخلی غدد سسیل رو نگاه کردم..نوشته بود این دارو علاوه بر کاهش دهنده قند خون.. وزن را نیز کاهش میدهد. آیا به نظر شما درسته که فقط به منظور کاهش وزن داده بشه و اثر بخشی اون چقدر هست و چقدر دوام داره؟

Metformin (Systemic)

http://www.nlm.nih.gov/medlineplus/d...di/202756.html
    عضو تحریریه علمی ایران سلامت

foroogh673 آفلاین است عضو دائمی

پیشفرض

با سلام البته ايشان كيست تخمدان دارد اما نه از نوع پلي كيستيك و از نوع فوليكولي مي باشد . كه براي آن سيپروترون با تجويز متخصص زنان استفاده مي كنند. همانطور كه گفتم اضافه وزن زيادي ندارد . ( با وزن 67 و قد 165 و استخوان بندي درشت ) ولي هميشه در پرهيزهاي شديد ( هيچ نوع قند به صورت شيريني - بستني - نوشابه -شربت -مربا و قند و شكر نمي خورد و از لحاظ چربي هيچ افزودني مثل روغن و سس مايونز و ... استفاده نمي كند و در كل همانطور كه قبلا نوشتم خيلي به سختي وزن كم مي كند و اين را همه اذعان مي كنند )

موقعیت
    تهران

پیشفرض

با سلام٬
    توضيح مختصري در مورد تاثير اين دارو:
    متفورمين با جلوگيري از افزايش قند خون٬ مانع ترشح انسولين مي شود. انسولين يكي از واسط هاي اشتها برانگيز مي باشد.
    بنابر اين٬ با وجود داروهاي موثر ضد اشتها٬ توصيه زيادي براي مصرف اين دارو در چاقي بدون PCODنمي شود.
    ميزان تاثير اين دارو كم بوده٬ در صورت اسيدوز بي تاثير مي شود. در صورت وجود مشكلات قلبي يا كليوي منع مصرف دارد. و با بسياري از دارو ها تداخل مي نمايد.
    با اين وصف٬ در خط اول دارو هاي ضد اشتها نبوده و تجويز آن براي اين منظور مرسوم نيست. در ضمن٬‌در صورت مصرف كربوهيدرات زياد با اين دارو٬ شخص اضافه وزن بيشتري خواهد داشت.

موقعیت
    تهران

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت