جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 3 از 3 مجموع

موضوع: رزيگليتازون

 1. #1
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض رزيگليتازون

  اداره غذا و داروي ايالات متحده (fda) درباره عوارض بالقوه قلبي-عروقي همراه با رزيگليتازون ( داروي مورد استفاده در درمان ديابت نوع ۲) هشدار داد.


  اداره غذا و داروي ايالات متحده (fda) در ماه نوامبر طي اعلاميه جديدي به پزشکان و بيماران درباره عوارض بالقوه قلبي-عروقي همراه با رزيگليتازون ( داروي مورد استفاده در درمان ديابت نوع ۲) هشدار مي‌‌دهد.

  به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ، اين هشدار جديد متذکر مي‌شود که يک فرابررسي (متاآناليز) روي ۴۲ مطالعه (که اغلب دارو را با دارونما مقايسه کرده بودند) شامل ۱۴.۲۳۷ بيمار نشان داده است که رزيگليتازون ممکن است خطر حوادث ايسکميک ميوکارد مانند آنژين يا انفارکتوس ميوکارد را افزايش دهد. در عين حال، اين اعلاميه اذعان مي‌دارد که ۳ مطالعه ديگر مقايسه کننده رزيگليتازون با ساير داروهاي ديابت يا دارونما نتايجي غيرقطعي دربرداشتند.
  بر اساس اين اطلاعات، fda نتيجه گرفته است که بر طبق يک بيانيه علمي، هنوز شواهد کافي براي تعيين اينکه آيا رزيگليتازون خطر قلبي بالاتري را نسبت به ساير داروهاي ديابت ايجاد مي‌کند يا خير وجود ندارد.
  Fda همچنين از توليد کننده اين دارو (شرکت گلاسکواسميت کلاين)، درخواست نموده که يک مطالعه پيگيري درازمدت را انجام دهد.
  اين هشدار به‌وسيله کميته‌هاي مشورتي fda درباره داروهاي اندوکرين و متابوليک و ايمني داروها و درمان خطرات داروها داده شده است. اين کميته در راي‌گيري به عمل آمده ۲۲ به ۱ به نفع باقي ماندن داروي رزيگليتازون در بازار راي داد.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 2. #2
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  داروي”گلوتازون” بروز شوك ناشي از كاهش ناگهاني قند خون را كاهش مي‌دهد


  استاد فارماكولوژي دانشگاه علوم پزشكي تهران گفت: با استفاده از داروي جديد”گلوتازون” براي درمان ديابت، احتمال بروز شوك ناشي از كاهش ناگهاني قند خون در بيماران كم مي‌شود.

  داروي”پيوگليتازون” كه از داروهاي مهم ضد ديابت در دنيا است ، به تازگي درايران توسط شركت داروسازي اسوه‌توليد و بانام تجاري”گلوتازون” در اختيار بيماران مبتلا به ديابت گذاشته شده است.

  به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ، دكتر” احمدرضا دهپور” روز شنبه درگفت و گو با خبرنگاران افزود: انواع داروهاي ضد ديابت خوراكي گاهي باعث كاهش شديد قند خون شده و موجب مي‌شوند در اندام‌هاي حياتي مثل مغز و اعصاب ، اثرات غيرقابل جبران و گاهي مرگ بروز كند.

  وي با بيان اينكه مصرف گلوتازون اين عوارض را در بيمار ايجاد نمي‌كند، گفت: شيوع ديابت نوع دو در دنيا به مرز اپيدمي نزديك‌شده و پيش بيني مي‌شود كه به طور روز افزوني افزايش يابد.

  اين استاد دانشگاه، عادات غلط رژيم غذايي، كم‌شدن فعاليت فيزيكي، تغيير رژيم غذايي و برخي آلودگي‌هاي زيست محيطي مانند آلاينده‌هاي فلزات سنگين را از عواملي ذكر كرد كه موجب بروز بيماري ديابت در افراد مي‌شود.

  وي گفت: گلوتازون مي‌تواند چربي خون را نيز به همراه قند خون كاهش و كلسترول خون را افزايش دهد.

  دهپور افزود: شواهد روزافزون پزشكان و ارايه‌دهندگان خدمات بهداشتي نشان مي‌دهد كه كنترل موفق قند خون دراكثر بيماران با انجام درمان تركيبي امكان پذير است.

  از ديگر ويژگي‌هاي مصرف گلوتازون استفاده اين دارو همراه با داروهاي ديگر ضد ديابت است كه بر اساس تجويز پزشك عمل مي‌شود.

  وي، در مورد عوارض احتمالي اين دارو گفت: عوارض جانبي اين‌دسته دارويي شامل ورم، افزايش وزن و كاهش هموگلوبين خون است كه در تعداد بسيار كمي از بيماران ديابتي‌احتمال بروز دارد.

  دهپور تصريح كرد:در بسياري از بيماران مبتلا به نارسايي كليوي نيز مصرف برخي از داروهاي كاهنده قند خون مثل “متفورمين ” با اشكال مواجه بود، در صورتي كه گلوتازون قابليت مصرف در بيماران با نارسايي كليوي را نيز دارا است.

  وي با تاكيد بر منحصر به فرد بودن مكانيزم داروي گلوتازون افزود: اين دارو روي گيرنده‌هاي هسته سلول اثر مي‌كند و شروع تاثيرات آن بين چهار تا شش هفته طول مي‌كشد.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 3. #3
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  داروي ضد ديابت جان يك ميليون نفر را در آمريكا به مخاطره انداخته است


  يك داروي ضد بيماري قند (ديابت) كه بيش از يك ميليون نفر در آمريكا از آن استفاده مي‌كنند، به دليل افزايش حمله قلبي در بيماران، قرار است از بازار آمريكا جمع‌آوري شود.

  داروي "روزيگليتازون" (‪ (Rosiglitazoneكه با نام تجاري "آوانديا" در بازار آمريكا فروخته مي‌شود، ‪ ۴۳درصد احتمال حمله قلبي را در بيماران ديابتي بيشتر مي‌كند.

  "ديويد گراهام" دانشمند و محقق سازمان غذا و داروي آمريكا(‪ (FDAگزارشي را با توجه به مقاله‌اي كه اخيرا در مجله پزشكي "نيو انگلند" چاپ شده، منتشر كرد كه بر اساس آن ضرر بكارگيري اين دارو بيشتر از استفاده از آن است.

  اين دارو يكي از گرانترين داروهاي ضد ديابت است و هر قرص آن دو دلار فروخته مي‌شود.

  شركت گلاسكو كه توليدكننده اين داروست، با نظر اين محقق مخالف است و تعداد حملات قلبي را بسيار كمتر از آنچه كه گزارش شده مي‌داند.

  كنترل بيماري ديابت بطور عمده براي مبارزه با عوارض قلبي عروقي آن است كه با مصرف اين قرص، عوارض قلبي بيشتر هم مي‌شود.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

قوانین ارسال

 • نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
 • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت