جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 4 از 4 مجموع

موضوع: مصرف طولاني ال دي و عدم دوره منظم

  1. #1
    force آفلاین است تازه وارد
    تاریخ عضویت
    Jun 2006
    ارسالها
    1

    پیشفرض مصرف طولاني ال دي و عدم دوره منظم

    با سلام
    مي خواستم بدونم اگر 6 ماه قرص ال دي مصرف شود(تحت نظر پزشك)
    حالا پس از قطع مصرف دوره عادي نشده و پس از پريود اول 2 دوره عدم پريود سپس دوباره دوره آغاز و تا حال در 3ومين عدم دوره هستم. آيا عادي است ؟
    با تشكر از ايران سلامت

  2. #2
    دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
    تاریخ عضویت
    Nov 2004
    موقعیت
    آمریکا
    ارسالها
    38,903

    پیشفرض

    این تغییرات تا 2 یا 3 ماه عادی هست... بهتره صبر کنید اگه ماه دیگه هم به روال نظم همیشگی در نیامده بود.. به پزشک مراجعه کنید

    عوارض جانبي قرصهاي ترکيبي ضدبارداري

    تا هنگامي که بدن به تغييرات هورموني که بر اثر مصرف قرصها ايجاد ميگردند عادت نمايد ، بعضي از خانمها ممکن است دچار عوارض زير شوند :
    * خونريزيهاي نامنظم و لکه بيني
    * تهوع
    * حساس شدن پستانها
    * افزايش وزن يا احتباس آب در بدن
    * بروز لکه هاي تيره رنگ در پوست
    * تغيير خلق و خوي
    اين عوارض جانبي معمولا بعد از دو يا سه ماه از بين مي روند . با اين حال اگر بعد از دو يا سه ماه هنوز دچار اين عوارض هستيد و يا اينکه دچار خونريزي هاي شديد شده ايد ، به پزشک مراجعه فرماييد.
    عضو تحریریه علمی ایران سلامت

  3. #3
    ثنا روشن آفلاین است تازه وارد
    تاریخ عضویت
    Oct 2006
    ارسالها
    3

    پیشفرض

    سوال من هم دقيقا همين است

    قابل توجه است كه مصرف قرصها بعد از 6 ماه قطع شده است و
    آقاي دكتر من پريودهاي منظمي داشتم ( بين 30 تا 35 روز ) حدود 7 ماه پيش بعد حدود 50 روز پريود نشدن و مراجع به پزشك متوجه شدم كيستهاي ريزي در هر دو تخمدانم وجود دارد . دكتر به مدت 6 ماه قرص ال - دي تجويز كرد . 1 ماه پيش 6 ماهم تمام شد دوباره سونوگرافي دادم و از كيست خبري نبود . ماه اول بعد از قطع قرص 23 روزه پريود شدم ولي اين ماه هنوز 31 روز است كه پريود نشده ام .

    1- آيا ممكن است دوباره بعد گذشت 2 ماه دوباره كيست داشته باشم ؟
    2- آيا اين روند بعد از قطع قرص طبيعي است ؟ ( در ضمن در طول اين 1 ماه اخير به اندازه 2 يا 3 لك صورتي كوچك مشاهده كردم )
    باز هم تاكيد مي كنم كه قرصها را مدت 2 ماه است قطع كرده ام .

  4. #4
    دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
    تاریخ عضویت
    Nov 2004
    موقعیت
    آمریکا
    ارسالها
    38,903

    پیشفرض

    نقل قول ارسالی توسط ثنا روشن
    سوال من هم دقيقا همين است

    قابل توجه است كه مصرف قرصها بعد از 6 ماه قطع شده است و
    آقاي دكتر من پريودهاي منظمي داشتم ( بين 30 تا 35 روز ) حدود 7 ماه پيش بعد حدود 50 روز پريود نشدن و مراجع به پزشك متوجه شدم كيستهاي ريزي در هر دو تخمدانم وجود دارد . دكتر به مدت 6 ماه قرص ال - دي تجويز كرد . 1 ماه پيش 6 ماهم تمام شد دوباره سونوگرافي دادم و از كيست خبري نبود . ماه اول بعد از قطع قرص 23 روزه پريود شدم ولي اين ماه هنوز 31 روز است كه پريود نشده ام .

    1- آيا ممكن است دوباره بعد گذشت 2 ماه دوباره كيست داشته باشم ؟
    2- آيا اين روند بعد از قطع قرص طبيعي است ؟ ( در ضمن در طول اين 1 ماه اخير به اندازه 2 يا 3 لك صورتي كوچك مشاهده كردم )
    باز هم تاكيد مي كنم كه قرصها را مدت 2 ماه است قطع كرده ام .


    اینکه یک کیست تخمدان بعد از یک بار از بین بردن آیا ممکنه دوباره ایجاد بشه و مشکل درست کنه... بستگی به مسائل مختلفی داره. علت ایجاد کننده کیست.. سن اون خانم ...وجود عوارض احتمالی قبلی ناشی از اون کیست... همه اینها دخالت دارن.. با این حال معمولا یک کیست دوباره ایجاد نمیشه...

    احتمالا تا این آخرین شما پریود شده اید.. اما اگه بیش از 35 روز طول نکشیده و این مسئله چندین بار تکرار نشده هنوز نمیشه گفت شما پریودتون نامنظم شده... با اینحال اگه نامنظمی هم دیده بشه... بله محتملترین علت مصرف قرص هست..
    عضو تحریریه علمی ایران سلامت

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

  • نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات در ایران سلامت