جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: نامنظم شدن پریود- به دنبال علت

sahar_sh آفلاین است تازه وارد

پیشفرض نامنظم شدن پریود- به دنبال علت

با سلام و تشکر از شما ،

من مجرد و ۲۶ ساله هستم، ۲سال و نیم پیش من به دلیل درد شدید در شکم به بیمارستان مراجعه کردم، و پزشکان بعد از سونوگرافی گفتند که کیست ۵ سانتیمتری در تخمدان چپ بوده که ترکیده،قبل از این اتفاق من هیچ وقت مشکل نا منظمی پریود یا مشکلی‌ در این زمینه نداشتم،حتئ فکر نمیکردم که کیست داشته باشم. به من هیچ داروی تجویز نشد و فقط ۲ هفته استراحت مطلق داشتم. و بعد از این مساله دیگه مشکلی‌ هم نداشتم. سال گذشته به دلیل اضافه وزنی که پیدا کرده بودم به پزشک متخصص غدد و متابولیزم در ایران مراجعه کردم که بفهمم دلیل چاقی من کم کاری تیرویید هست یا نا و در ضمن کمک کنه که متابولیزم بدنم بالا بره . مشکله کیستی که ۱.۵ قبل داشتم رو هم گفتم، و ایشان سونوگرافی و آزمایش کامل خون رو برای من نوشتند که انجام دادم.

نتیجه سونوگرافی این بود که هیچ گونه کیست یا مشکلی‌ در رحم یا تخمدان‌ها مشاهده نشد. آزمایش خون هم کم کاری تیرویید رو نشون نداد. با این وجود پزشک برای من را تجویز کرد،که همانطور که گفتم فقط ۱ ماه از این دارو‌ها استفاده کردم و دیگر استفاده نکردم . این دارو‌ها رو من از ماه آپریل تا مارث استفاده کردم ، ۲۰ژولای پریود شدم و با ۱ ماه تاخیر ۲۰ سپتامبر . و تا حالا که ۵ ژانویه هستش پریود نشدم. قبلا در قسمت نا منظم بودم پریود سوال کرده بودم اما فکر می‌کردم که تاثیر دارو بود ، بعد از خواندن مطلب در مورد متفرمین ، نوشته بودید که این دارو برای کسانی‌ استفاده می‌شه که دارای چند کیستی در تخمدان هستند. حالا به نظر شما آیا؛

۱.ممکن است بعد از استفاده از متفرمین تخمدان‌های من تنبل شده باشند؟و پریود نشدنم به این دلیل باشد؟

۲.در صورت استفادهٔ مجدد از متفرمین پریود من منظم میشود؟

۳.در مورد مشکله من استفاده از قرص‌های ضد برداری به پریود شدن من کمک خواهد کرد؟چطور باید استفاده کنم؟۴.من تا ۲ ماه آینده نمیتونم ایران برم و به پزش مراجعه کنم،و چون قبلان تحت نظر پزشکم در ایران بودم ، میترسم اینجا به پزش مراجعه کنم و یه سری دارو‌های دیگه بده که باعث بدتر شدن این جریان بشه. اگه تا ۲ ماه آینده هنوز پریود نشده باشم، با خطر جدی مواجه میشم؟

با اینکه قبلان ازتون در مورد مشکلم سوال کردم، اما اگه براتون امکان داره بگید که در حال حاضر چه کاری باد انجام بدم، چون خیلی‌ ترسیدام.

با تشکر از پاسختون.

موقعیت
    Tehran

پیشفرض

با سلام
    البته باید علت این مسئله بعد ها بررسی بشه ولی در حال حاضر بهتر است 5-7 روز قرص ضد بارداری ال-دی خورده و سپس قطع نمایید تا پریود شوید و میتوانید بعد ها نیز این کار را تکرار نمایید تا زمانیکه به پزشکتان مراجعه نمایید
    البته متفورمین موجب تنبلی تخمدان نمی شود نگران نباشید .اگر نامزد دارید هر بار که عقب انداختید حتما تست حاملگی بدهید.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
بیمارستان تخصصی بیکن مالزی