جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: پوليپ (گوشت اضافه ) رحم

رضا جعفري آفلاین است تازه وارد

پیشفرض پوليپ (گوشت اضافه ) رحم

مدتي است كه لكه بيني دارم و ميان عادت ماهانه لكه هاي قهوه اي مي بينم پزشك برايم قرص مدروكسي پروژسترون داد اما بهتر نشدم بعد از سنوگرافي داخلي پزشك به من گفت كه پوليپ دارم روي آندومتر فوقاني و بايد برداشته شود به نظر شما آيا خطرناك است؟
    متشكرم

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

سوال شما تا حدی جنبه طبابت داره و باید توسط پزشک معالج پاسخ داده بشه...همان طور که میدونید خونریزی غیر عادی خانم ها علل زیادی داره و باید تعیین علت بشه که همین کار هم انجام شده وبه پولیپ رحم مشکوک شده اند.من نمی تونم در باره نظر ایشون نظری بدم چون اجازه اینکار رو ندارم اما اگردنبال اطلاعاتی در باره پولیپ رحم هستید مطالبی رو به عرض می رسونم

پولیپ های رحم نواحی پایه داری هستند که معمولا به علت رشد بیش از حد غدد و بافت زمینه ای عملکردی رحم ایجاد می شوند و ممکنه گاهی از کانال گردن رحم بیرون بزنند. به صورت منفرد و یا متعدد رشد می کنند.از نظر اندازه بین چند میلی متر تا چند سانتی متر متغییر هستند و ممکن است بصورت پهن و یا پایه دار باشند. اکثر پولیپ ها بدون علامت هستند و آنها که علامتدارهستند با الگوهای متغیر خونریزی تظاهر می کنند.

نکته مهم اینکه از آنجا که اغلب پولیپ های رحم در همراهی با میوم های رحمی و افزایش رشد خود رحم (هایپرپلازی ) دیده می شوند , تعیین دقیق اینکه کدام یک از علائم حقیقتا توسط پولیپ ایجاد شده اند مشکل است

پولیپ های رحمی , اغلب یک یافته اتفاقی در هنگام برداشتن رحم و یا کورتاژ هستند.

در صورت علامتدار بودن نمای بالینی بصورت یکی از انواع خونریزی های غیر عادی رحمی است که شامل خونریزی بعد از یایسگی نیز می شود. هر چند اوج شیوع نسبی آن بین 40 تا 50 سال است در بیماران 12 ساله تا بیش از 80 سال نیز گزارش شده است

از لحاظ خطر بدخیم شدن: از هر هزار مورد , 5 نفر ممکنه دچار بدخیمی شوند. همزمان داشتن سرطان دیگر نیز در تقریبا 10% خانمهای یایسه مبتلا به پولیپ دیده شده است.

تشخیص پولیپ رحم اغلب در زمان کورتاژ یا هیسترکتومی ( برداشتن رحم) داده می شود. هر چند با افزایش استفاده از سونوگرافی واژینال ( مثل مورد شما ) و سونو هیستروسکوپی این پولیپ ها با شیوع بالائی قبل از عمل مشخص می شوند.

ندرتا ممکن است یک پولیپ رحم آنقدر بزرگ شود که از کانال گردن رحم خارج شود و با پولیپ گردن رحم اشتباه شود

پولیپ ها اغلب در زمان کورتاژ یافت نمی شوند , مگر اینکه یک وسیله گیره ای که بتواند حفره داخل رحم را به دقت بررسی کند استفاده شود. بنا براین توصیه می شود یک فورسپس مخصوص پولیپ به طور روتین در زمان کورتاژ مورد استفاده قرار گیرد. هیستروسکوپی می تواند راهنمای مستقیم چشمی جهت تشخیص و برداشتن تمام پولیپ ها ایجاد کند و بدون استفاده از این تکنیک تا 25% از پولیپ ها ممکن است تشخیص داده نشوند.

من از اصطلاحات پزشکی به این دلیل استفاده کردم چون احساس کردم تحصیلاتی در این زمینه دارید

طبابت کردن در محیط مجازی اینترنت
    http://fablog.iransalamat.com/?file=...ion=show&id=30

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات در ایران سلامت