جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 3 از 3 مجموع

موضوع: فشار خون بالا و 3 تشخيص متفاوت 3 دكتر فوق تخصص

vahid_203 آفلاین است تازه وارد

Red face فشار خون بالا و 3 تشخيص متفاوت 3 دكتر فوق تخصص

با سلام

پسري هستم 23 ساله (وزن 115 و قد 188) و فشار ماكزيمم من 15 و فشار مينيمم من 9 است
    گاهي اوقات دردي در سينه چپ داشتم كه به فوق تخصص قلب و عروق (دكتر جودتي در تبريز سن حدود 50 - 40) مراجعه كردم پس از تست اكو و تست ورزش ايشان گفتند فشار شما نسبت به جثه و وزن نرمال است و مشكلي ندارد و آن درد ها ربطي به قلب ندارد و دردهاي عضلاني است

به فوق تخصص قلب و عروق ديگري (دكتر كوه سلطاني در تبريز سن حدود 60-50) مراجعه كردم و ايشان مرا به آزمايش كامل خون حتي تيروئيد و آزمايش كامل ادرار و راديولوژي از سينه و سونوگرافي از كليه ها و مثانه فرستادند كه پس از ديدن جواب ها گفتند كه هيچ مشكلي نداري و براي من قرص كاروديلول 6.25 تجويز كردند (مصرف روزي دوبار صبح و عصر) كه وقتي سوال كردم اين قرص براي چيست و چرا بايد مصرف كنم ايشان در جواب گفتند كه : در كارهاي پزشكي دخالت نكن و برو دارو را مصرف كن ولي من دارو را مصرف نكردم و در مورد درد سينه گفتند كه خود به خود درست ميشود

به فوق تخصص قلب ديگري (دكتر پورعجم در تبريز سن حدود 90 - 80) مراجعه كردم كه ايشان پس از معاينه و ديدن جوابهاي كليه تست ها و آزمايشات بنده مصرف قرص كاروديلول 6.25 را صحيح ندانستند و گفتند اين قرص براي بيماريهاي خاص قلب است كه براي شما كه فشار خون و طپش قلب داريد لازم نيست و گفتند قلب شما 120 بار ميزند و براي من قرص پروپرانولول 40 تجويز كردند و گفتند هر روزي 3 بار بعد از صبحانه و ناهار و شام 2/1 قرص بخور و در گفتند دردهاي سينه به معده ربط دارد و گفتند 100% غذا را هول هولكي ميخوري و عجله ميكني و گفتند اگر غذا را آرام بخورم درد خود به خود تمام ميشود و به من گفتند كه قلب فرد 23 ساله هيچ گاه درد نميكند.

به دليل اينكه دكتر سوم يعني آقاي پورعجم پيشكسوت بوده و صددرصد داراي تجربه بيشتري نسبت به دكترهاي قبل هستند من حرف ايشان را قبول كردم و در حال حاضر قرص پروپرانولول 40 را مصرف ميكنم

نظر شما چيست ؟ آيا فشار 15 و 9 براي وزن و سن من نرمال است ؟ گاه گاهي فشارم 15.5 و يا 14.5 هم ميشود
    آيا من كار درست را انجام ميدهم ؟ من چكار كنم ؟
    آيا مصرف قرص پروپرانولول 40 عوارضي دارد ؟

ممنون ميشم جواب دهيد

دکتر ملک زاده آفلاین است عضو فعال
    موقعیت
    تهران

پیشفرض

دوست عزیز از فعالیت های روزانه خود چیزی نگفتید
    آیا ورزشکار هستید؟
    آیا تا کنون از داروهای بدن سازی استفاده کرده اید؟
    چه نوع غذاهایی مصرف میکنید و آیا مصرف نمک شما زیاد است و آیا در خانواده فردی دچار فشار خون بالا هست یا خیر
    ولی در کل فشار خون اگر از 14 روی 9 بالاتر باشد پرفشاری خون است وباید علت آن مشخص و درمان شود
    در کل بد نیست یک پزشک فوق تخصص بیماریهای کلیوی نیز شما را ببیند
    منظور من پزشک متخصص و جراح کلیه و مجاری ادرارنیست
    منظور من فوق تخصص داخلی کلیه است یعنی پزشکی که متخصص داخلی بوده و فوق تخصص کلیه است

غلامعلی نوری آفلاین است تازه وارد

پیشفرض فشار خون بالا در یک جوان با وزن بالا

نقل قول ارسالی توسط vahid_203 مشاهده موضوع
    با سلام

پسري هستم 23 ساله (وزن 115 و قد 188) و فشار ماكزيمم من 15 و فشار مينيمم من 9 است
    گاهي اوقات دردي در سينه چپ داشتم كه به فوق تخصص قلب و عروق (دكتر جودتي در تبريز سن حدود 50 - 40) مراجعه كردم پس از تست اكو و تست ورزش ايشان گفتند فشار شما نسبت به جثه و وزن نرمال است و مشكلي ندارد و آن درد ها ربطي به قلب ندارد و دردهاي عضلاني است

به فوق تخصص قلب و عروق ديگري (دكتر كوه سلطاني در تبريز سن حدود 60-50) مراجعه كردم و ايشان مرا به آزمايش كامل خون حتي تيروئيد و آزمايش كامل ادرار و راديولوژي از سينه و سونوگرافي از كليه ها و مثانه فرستادند كه پس از ديدن جواب ها گفتند كه هيچ مشكلي نداري و براي من قرص كاروديلول 6.25 تجويز كردند (مصرف روزي دوبار صبح و عصر) كه وقتي سوال كردم اين قرص براي چيست و چرا بايد مصرف كنم ايشان در جواب گفتند كه : در كارهاي پزشكي دخالت نكن و برو دارو را مصرف كن ولي من دارو را مصرف نكردم و در مورد درد سينه گفتند كه خود به خود درست ميشود

به فوق تخصص قلب ديگري (دكتر پورعجم در تبريز سن حدود 90 - 80) مراجعه كردم كه ايشان پس از معاينه و ديدن جوابهاي كليه تست ها و آزمايشات بنده مصرف قرص كاروديلول 6.25 را صحيح ندانستند و گفتند اين قرص براي بيماريهاي خاص قلب است كه براي شما كه فشار خون و طپش قلب داريد لازم نيست و گفتند قلب شما 120 بار ميزند و براي من قرص پروپرانولول 40 تجويز كردند و گفتند هر روزي 3 بار بعد از صبحانه و ناهار و شام 2/1 قرص بخور و در گفتند دردهاي سينه به معده ربط دارد و گفتند 100% غذا را هول هولكي ميخوري و عجله ميكني و گفتند اگر غذا را آرام بخورم درد خود به خود تمام ميشود و به من گفتند كه قلب فرد 23 ساله هيچ گاه درد نميكند.

به دليل اينكه دكتر سوم يعني آقاي پورعجم پيشكسوت بوده و صددرصد داراي تجربه بيشتري نسبت به دكترهاي قبل هستند من حرف ايشان را قبول كردم و در حال حاضر قرص پروپرانولول 40 را مصرف ميكنم

نظر شما چيست ؟ آيا فشار 15 و 9 براي وزن و سن من نرمال است ؟ گاه گاهي فشارم 15.5 و يا 14.5 هم ميشود
    آيا من كار درست را انجام ميدهم ؟ من چكار كنم ؟
    آيا مصرف قرص پروپرانولول 40 عوارضي دارد ؟

ممنون ميشم جواب دهيد
    با درود

وزن شما نسبت به قدت زیاد است

اگر بتوانی وزن خود را تا 90 کیلو پایین بیاوری و ازنمک کمتری استفاده کرده و روزانه حداقل

نیم ساعت پیاده روی سریع داشته باشی و از میوجات بیشتر استفاده کنی

فشار شما قطعا پایین تر می آید

اما در مورد قرص پراونول
    اگر بیش از یک ماه بطور روزانه مصرف کرده ای هیچگاه ناگهانی آن را قطع نکن چون باعث اضطراب سردرد و تعریق و تپش قلب و درد سینه می شود

عوارض آن در دراز مدت ممکن است درد دست و انگشتان و حساسیت انگشتان به سرما و گاهی بروز تنگی نفس و ناراحتی پوستی شود

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت